Haber Detayı
07 Temmuz 2020 - Salı 11:40
 
KOMİSYON VE ENCÜMEN ÜYELERİ SEÇİLDİ
Pandemi nedeniyle 4 ay ara verilen Kemalpaşa Belediyesi Meclis çalışmaları Temmuz ayı gündemi ile yeniden başladı.Meclis toplantısında bir yıllığına görev yapacak Encümen ve Komisyon üyeleri seçimi yapıldı.
KEMALPAŞA Haberi
KOMİSYON VE ENCÜMEN  ÜYELERİ SEÇİLDİ

Meclis üyeleri, çalışanlar ve konuklar salona ateşleri ölçülerek alınırken, girişte maske, eldiven, dezenfektan ve kolonya bulunduruldu. Meclis toplantısı, Kemalpaşa Belediyesi sosyal medya hesabından canlı olarak yayınlandı.

 

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın başkanlığında toplanan Temmuz ayı meclis toplantısına AK Parti Belediye Meclis Üyesi Kerim Altın ve CHP Belediye Meclis Üyesi Muharrem Bayraktar’ın dışındaki tüm meclis üyeleri katılım sağladı.

 

Meclis toplantısında bir yıllığına görev yapacak Encümen ve Komisyon üyeleri seçimi yapıldı.

 

ENCÜMEN ÜYELERİ AK PARTİ VE MHP’DEN

Yapılan seçimler sonucunda AK Parti Belediye Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Okan Bildirici, MHP Belediye Meclis üyeleri Taner Bilgin ve Canip Han encümen üyeleri olarak seçildi.

 

KOMİSYONLAR AK PARTİ’DEN 2, CHP’DEN 2 VE MHP’DEN 1 ÜYE OLMAK ÜZERE BELİRLENDİ

Plan ve Bütçe Komisyonu: CHP’den Tevfik Uğur-Şaban Tak, AK Parti’den İzzettin Güler -Coşkun Kılıç MHP’den Canip Han

İmar Komisyonu: CHP’den Barış Uçar-İsmail Bodur, AK Parti’den Turcel Çark, Okan Bildirici, MHP’den Sedanur Özer 

Hukuk Komisyonu: CHP’den Arzu Külahcıoğlu Altınöz - Türkiz İlkcoşkun, AK Parti’den Hakan Orhan- İzzettin Güler, MHP’den Taner Bilgin

Esnaf Komisyonu: CHP’den Hüseyin Kalıpçı-Ahmet Yaşar Bektaş, AK Parti’den İzzettin Güler- Coşkun Kılıç, MHP’den Taner Bilgin 

Tarım ve Hayvancılık Komisyonu: CHP’den Muammer Altın-Ahmet Özken, AK Parti’den Dursun Murat Dilek, Turcel Çark, MHP’den Canip Han

Çevre ve Sağlık Komisyonu: CHP’den Nejat Özden-İsmail Bodur, AK Parti’den Dursun Murat Dilek, Kerim Altın, MHP’den Sedanur Özer   

Kadın Erkek Eşitliği Komisyonu: CHP’den Türkiz İlkcoşkun - Barış Uçar, AK Parti’den Dursun Murat Dilek, Turcel Çark, MHP’den Canip Han

Engelli Komisyonu: CHP’den Ahmet Yaşar Bektaş-İsmail Bodur, AK Parti’den Hakan Orhan, Turcel Çark, MHP’den Canip Han

Bu meclis gündeminde karar alınarak faaliyete geçirilen yeni bir komisyon olan Deprem ve Afet Komisyonu: CHP’den Hüseyin Kalıpçı-Nejat Özden, AK Parti’den Hakan Orhan, Coşkun Kılıç, MHP’den Canip Han   

 

KOMİSYONLARDA GÖREV ALMA REKORU MHP’li CANİP HAN’DA
KOSBİ Müteşebbis heyetinde de görev alan Canip Han, encümenlik görevinin yanı sıra 5 ayrı komisyon üyeliği ile meclis üyeleri içerisinde en çok görev alan meclis üyesi oldu. 

 

Yapılan seçimler neticesinde Canip Han 5, Turcel Çark 4, Hakan Orhan 3, Dursun Murat Dilek 3, İsmail Bodur 3, İzzettin Güler 3, Coşkun Kılıç 3, Barış Uçar 2, Türkiz İlkcoşkun 2, Taner Bilgin 2, Hüseyin Kalıpçı 2, Nejat Özden 2, Ahmet Yaşar Bektaş 2,  1Tevfik Uğur 1, Şaban Tak 1,Okan Bildirici 1, Sedanur Özer  1, Arzu Kulakçıoğlu Altınöz 1, Muammer Altın 1, Ahmet Özken 1, Kerim Altın 1 komisyonda görev yapacak.

 

AK Parti’de Burhan Aydın ve Şehmuz Er sağlık nedenlerinden dolayı komisyonlarda görev almazken, Parti kararı alan AK Parti'de  Büyükşehir Belediye Meclisi görevi olan Metin Yaşar, Galip Atar ve Çile Özkul komisyonlarda görev almadı. Yine AK Parti’den Mustafa Baş, Aydın Durak, CHP’den Muharrem Bayraktar-Mehmet Türkmen, Mehmet Önlü ise komisyonlarda görevi olmayan isimler. 
 

İYİ PARTİ, 3 KOMİSYONDA GÖREV ALDI
Mecliste grubu olmayan CHP çatısı altında bulunan İyi Partili meclis üyeleri Plan Bütçe, Deprem ve Afet Komisyonu ve Esnaf Komisyonlarında yer aldı. 

 

"Geçtiğimiz yıl (2019) yapılan encümen ve komisyon üyeliği seçimlerindeki sonuçları görmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz"

http://www.kemalpasaaktuel.com/haber-kemalpasa-belediye-meclisinden-notlar-5012.html

 

HABER: FİLİZ EROĞLU / KEMALPAŞA AKTÜEL

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: KOMİSYON, VE, ENCÜMEN, , ÜYELERİ, SEÇİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı