Haber Detayı
10 Aralık 2018 - Pazartesi 13:56
 
KOCATÜRK’TE ANLAMLI PROGRAM
Kemalpaşa’nın lider eğitim kurumu Özel Kocatürk Koleji’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü programı düzenlendi.
EĞİTİM Haberi
KOCATÜRK’TE ANLAMLI PROGRAM

Kemalpaşa Kocatürk Koleji’nde 24 Kasım Öğretmenler günü kutlama programı düzenlendi. Okulun konferans salonunda düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 

Kutlama programında konuşan Okul Müdürü Gülay Engin, öğretmenlerin geleceği şekillendiren birer mimar olduğunu belirterek, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, Millet Mektepleri Başöğretmenliğ'ini kabul ettiği 24 Kasım'ın 38 yıldır Öğretmenler Günü olarak kutlandığını hatırlattı.  Engin, öğretmenliğin dünyanın en saygın ve kutsal meslekleri arasında yer aldığını söyleyerek  “Yüklendiğimiz sorumluluğun bilinciyle, Türkiye'nin aydınlık geleceğini yetiştirmek için çaba sarf ediyoruz” dedi.

Öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu ve kendisinin de geçmişte öğretmenlik yaptığını vurgulayan Kocatürk Koleji Kurucu Ortağı Halil Şenol Hamarat ise,  “Sizlerden aldığımız güçle her geçen zaman daha da büyüyoruz. Öğretmenlik mesleği çok kutsal bir iştir. Çocuklarımızı, gençlerimizi gelecek nesiller için en iyi şekilde yetiştiriyorsunuz. Hepimiz işimizi en iyi şekilde yapmanın bilincindeyiz. Çocukları kendi çocuklarımız gibi görerek onların güzel bir geleceğe sahip olmaları yolunda hep birlikte yürüyoruz.  24 Kasım 1928 yılında Mustafa Kemal Atatürk, Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ni kabul etti. 1981 yılından 

beri Öğretmenler Günü'nü kutlamaktayız. Her gün bizimdir. Her gün geleceğimiz adına bu emeği sarf ediyoruz. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi huzurlarınızda saygı ve minnetle anıyor, emekli olmuş meslektaşlarımıza da sağlık ve afiyetler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından kolej öğrencileri, büyük bir özveri ve hoşgörü ile kendilerini yarınlara hazırlayan öğretmenlerine minnet duygularını hazırladıkları gösteri ile ifade ettiler.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: KOCATÜRK’TE, ANLAMLI, PROGRAM,
Yorumlar
Haber Yazılımı