Haber Detayı
05 Temmuz 2020 - Pazar 19:10
 
KENTSEL DÖNÜŞÜM DEĞİL SADECE PLANLAR İPTAL OLDU
Geçtiğimiz günlerde Kemalpaşa Soğukpınar ve Atatürk Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Derneği tarafından yapılan bir sosyal medya paylaşımı sonrası kamuoyunda Kemalpaşa’da Kentsel Dönüşümün iptal olduğu yönünde bir algı oluştu. Ancak iptal olan sadece planlardı. Kemalpaşa’da kentsel dönüşüm süreci devam ediyor.
KEMALPAŞA Haberi
KENTSEL DÖNÜŞÜM DEĞİL  SADECE PLANLAR İPTAL OLDU

Kemalpaşa Soğukpınar ve Atatürk Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Derneği tarafından yapılan paylaşım birçok sosyal medya sayfası tarafından da yayınlandı. Paylaşımda “Soğukpınar ve Atatürk Mahalleleri halkına duyurulur. 6306 sayılı kanun kapsamında kentsel dönüşüm alanı olan yaşam alanlarımızda yapılan planlara karşı açtığımız plan iptal davasını kazandık. Herkesin gözü aydın hayırlı olsun” ibareleri yer aldı.

 

Bu mesajı okuyan birçok vatandaş Kentsel Dönüşüm’ün tamamen iptal edildiğini, kentsel dönüşümün olmayacağını anladı. Ancak iptal olan şey daha önceki belediye döneminde hazırlanan planlardı. Neticede 6306 sayılı kanun kapsamında Kemalpaşa’da kentsel dönüşüm süreci devam ediyor.

 

Kemalpaşa Soğukpınar ve Atatürk Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Derneğinden yapılan açıklamada  “6306 sayılı kentsel dönüşüm hala yürürlülüktedir. İki mahalleyi kapsayan 80 hektarlık alana yapılan bizleri yok sayan planlara itiraz ettik. Mücadelemizin haklılığı ve yapılan planların halkı mağdur edeceği mahkeme tarafından karara bağlanmıştır.  Kazandığımız davadaki planları önceki belediye başkanı yapmıştı. Yeni belediye başkanı taleplerimizi içeren taahhütnamemizi imzalamıştı. Verilen sözlerin yerine getirilmesi için mevcut başkanın önünde hiç bir engel yoktur. Atacağı ilk adımda mülkiyet sorununun çözümü olmalı.  Biz yaşam alanlarımız için haklarımızı korumak için mücadeleye devam edeceğiz. Yeni Belediye yönetimi halkla birlikte çalışırsa sorun kalmaz” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: KENTSEL, DÖNÜŞÜM, DEĞİL, , SADECE, PLANLAR, İPTAL, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı