İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
20 Haziran 2018 - Çarşamba 23:43
 
KEMALPAŞA'NIN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
Türkiye, 24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için sandık başına gidiyor. AK Parti, Saadet Partisi ve İYİ Parti Kemalpaşa’dan aday çıkardı. İlçemizin milletvekili adaylarının özgeçmişlerini okurlarımız için hazırladık.
KEMALPAŞA Haberi
KEMALPAŞA'NIN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Yaşar KIRKPINAR / AK Parti İzmir 2. Bölge 4. Sıra Milletvekili Adayı
1973 Erzurum doğumluyum. Orta öğrenimimi Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi’nde, Yüksek Öğrenimi ise 9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamladım İzmir’de gıda ve inşaat üzerine ticari faaliyetlerde bulunmaktayım. Siyasete ilk defa AK Parti’mizin kuruluşu ile başladım ve partimin çeşitli kademelerinde görev aldım. 7

yıldan bu yana Kemalpaşa AK Parti İlçe başkanlığı görevini yürütmekteyim. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile tarihi yeniden yazılacağı süreçte dünya lideri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’la birlikte bu kutlu yürüyüşte ülkeme İzmir’imize hizmet etmek istiyorum. Evli ve üç çocuk babasıyım ve Ege’nin incisi İzmir’i çok seviyorum. 

 

Metin DÖKMECİLER / İYİ Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili 6. Sıra Adayı
1963 İzmir Kemalpaşa doğumluyum. İşletme fakültesi mezunuyum. Mali Müşavirim aynı zamanda ticaret ile de uğraşmaktayım. Yabancı dilim İngilizcedir. 2 kız babasıyım. 1985 yılından beri siyaset yapmaktayım. 1985 yılında DYP de siyasete başladım. O dönem rahmetli babam DYP Kemalpaşa İlçe Başkanıydı. Uzunca bir dönem Kemalpaşa DYP ilçe Başkanlığı yaptım. Demokrat Parti’de uzun bir süre İl Başkan yardımcılıkları yaptım. 2002 yılında DYP İzmir 1. Bölge milletvekli adayı idim. Hâkim önünde yapılan ön seçimde 3. Sıradan aday çıktım. 2007 yılında yine Demokrat Partiden 2. Bölge milletvekili adayı oldum. (Mehmet Ağar dönemi) Daha sonra Demokrat partide 2 dönem Ankara’da Genel İdare Kurulu üyeliği yaptım. Son ana kadar milletvekili aday adayı oluncaya dek Demokrat Parti İzmir İl Başkanlığı görevini devam ettirdim. Şu anda İyi Parti’den milletvekili adayıyım.  İyi Parti’ye ve aday olan tüm arkadaşlara başarılar diliyorum.

 

Ali ÇAKIR / Saadet Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili 7. Sıra adayı
1976 Erzurum İspir doğumluyum. İlkokulu Erzurum’da tamamladıktan sonra ortaokul ve liseyi İzmir Kemalpaşa İmam Hatip Lisesinde bitirdim. 2000 yılında ticari hayata atıldım. Toptan ve perakende demir ticareti yapmaktayım. Firmamız olan Doğuş Demir’in yönetim kurulu üyesiyim. Kemalpaşa Girişimci İş Adamları (KEMİDER) Dernek başkanlığını yürütmekteyim. ASKON yönetim kurulu üyeliği ve Kemalpaşa Sanayi Sitesi başkan yardımcılığını devam ettirmekteyim. Aynı zamanda Saadet Partisi yönetim kurulu üyesiyim. Evli ve iki çocuk babasıyım.  

Erdem YILMAZ / Saadet Partisi İzmir 2. Bölge 13. Sıra Milletvekili adayı
1983 İzmir Kemalpaşa doğumluyum. İlköğrenimimi Kemalpaşa ilçesinde tamamladıktan sonra Mopak Endüstri Meslek Lisesinden mezun oldum. İş hayatıma esnaflık yaparak devam ediyorum. Beyaz Gelincik Çiçek ve Organizasyon’un sahibiyim. Gençlik kollarında başlayan siyasi hayatımda Kemalpaşa ilçe yönetiminde çeşitli kademelerde görev yaptım. Şuan Kemalpaşa ilçesi STK ve Halkla ilişkiler Birim Başkanı olarak görevime devam ediyorum. Evli ve bir çocuk babasıyım.  

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: KEMALPAŞA'NIN, MİLLETVEKİLİ, ADAYLARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı