Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 16:43
 
KEMALPAŞA’NIN EN BÜYÜK DERNEĞİYİZ
Geçtiğimiz ay gerçekleşen Kemalpaşa Yörükler Derneği kongresinde seçimi kazanan Özcan Bulut ve yönetimi, kongre sonrası teşekkür ziyaretleri gerçekleştiriyor.
KÜLTÜR Haberi
KEMALPAŞA’NIN EN BÜYÜK DERNEĞİYİZ

Kemalpaşa’da büyük ilgi gören ve üye sayısı ile en büyük dernek olma özelliğini taşıyan Kemalpaşa Yörükler Derneği’nin yeni yönetimi, teşekkür ziyaretleri kapsamında, kamu kurum müdürlükleri, siyasi partiler, siyasetçiler, iş adamları, esnaflar ve üyelerine teşekkür ziyaretlerinde bulundular. 

Kemalpaşa Yörükler Derneği’nin başkanı seçilmekten onur ve gurur duyduğunu söyleyen Başkan Özcan Bulut “Bize oy veren vermeyen tüm üyelerimize teşekkür ederiz. Kemalpaşa’nın en çok üyesi olan, en büyük bir derneğiz. Üye kayıtlarımız devam ediyor. 30 köy ve Kemalpaşa merkezdeki tüm yörük kardeşlerimize ulaşıp, derneğimiz çatısı altında toplanacağız. Ne kadar büyürsek, o kadar güçlü oluruz. 2013 yılında 11 kişi ile çıktığımız bu yolda epey mesafe kat ettik. Derneğin kurucusuyum. Bu süre içinde derneğin gelişip büyümesinde emeği olan başkanlara, yönetimde yer alan arkadaşlara ve tüm üyelerimize teşekkür ederiz. Bugünden sonra derneğimizi ben ve yönetimim devir aldı. Derneğimizin gelişip güçlenmesi için ilk günkü aşkla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizler derneğimizi bir adım öteye götürebilmek için, Yörük kültürünün yaşatılması, tanıtılması için projeler üretip, çalışacağız. Kemalpaşa’da bugün Yörükler Derneğini herkes konuşuyor. Kongremiz büyük katılımlarla gerçekleşti. Üyelerimizin tamamına yakını oy kullandı, katılım sağladı. Bugün Kemalpaşa’nın en büyük derneği haline geldik” dedi. 

DERNEK BİNAMIZI AÇTIK
Göreve gelir gelmez dernek binalarını hizmete açtıklarını ifade eden Kemalpaşa Yörükler Derneği Özcan Bulut “Kongreden bir hafta sonra dernek binamızı açacağımızın sözünü vermiştik. Dernek binamızı Kocaman Havuzlu pasajın içinde açtık. Tüm üyelerimizi, Yörük kardeşlerimizi bekliyoruz. Teşekkür ziyaretlerimizi tamamladık sayılır, bundan sonra 30 köyümüzde ikamet eden Yörüklerle tanışıp, üye yapacağız. Amacımız daha da büyümek. Ülkemizin farklı şehirlerinden 189 Yörük-Türkmen Derneğinin temsilcilerinin katıldığı, Uluslararası Yörük Türkmen çalıştayına katılarak derneğimizi en iyi şekilde temsil ettik. Köylerimizde etkinlik ve festivaller düzenleyeceğiz. Yönetim kurulundaki proje ekibimiz bu konuda tespitlerini yaparak, organizasyonlar için çalışmalara başladılar. Görevde olacağımız 2 yıllık süre içinde ulaşmadığımız Yörük kalmayacak, çok iddialı projelere yönetim kurulumla birlikte imza atacağız. Bana destek veren birlik içinde canı gönülden çalışan tüm yönetim kurulu üyelerimize ve derneğimize sahip çıkan tüm Kemalpaşalılara teşekkür ediyorum” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KEMALPAŞA’NIN, EN, BÜYÜK, DERNEĞİYİZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı