Haber Detayı
23 Ekim 2019 - Çarşamba 11:02
 
Kemalpaşa F.K. Esnafgücü Spor Kulübü Başkanı Abbas Alp “FUTBOLA DEĞER KAZANDIRACAĞIZ”
Kemalpaşa’nın başarılı spor kulüplerinden, Kemalpaşa FK. Esnafgücü Spor’un yeni Başkanı Abbas Alp, tüm spor kulüplerinin birlikte hareket ederek Kemalpaşa’nın futbol ve diğer spor dallarında hak ettiği yeri bulması için çalışması gerektiğini söyledi.
SPOR Haberi
Kemalpaşa F.K. Esnafgücü Spor Kulübü Başkanı Abbas Alp “FUTBOLA DEĞER KAZANDIRACAĞIZ”

Kemalpaşa F.K. Esnafgücü Spor’un Başkanı Abbas Alp Kemalpaşalı gençlerin kendisini sevdiğini belirterek “gençler beni seviyor bende onları seviyorum. Bu yüzden onlara daha yakın olmak, onlarla birlikte güzel işler başarmak için Esnafgücü Spor’un başına geçtim. Kemalpaşa’da spor camiasında bizden sonra yeni bir dönem başlayacak. Çünkü biz Kemalpaşa’nın gençlerini önemsiyoruz. Sadece başkanlığını yaptığım kendi kulübüm değil tüm kulüplere de destek vereceğiz. Hepimizin amacı Kemalpaşa’nın tanıtımına büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz Futbol’da başarıyı yakalayarak ilçemize faydalı olmak ve gençlerimizi spora yönlendirmek. Spor’da elde edeceğimiz başarılar ile Kemalpaşa’yı İzmir’e ve Türkiye’ye çok iyi bir şekilde tanıtabiliriz. Bu sebeple diğer spor kulüplerimizin de ileriye yönelik yapacak olduğumuz projelerde bizleri destekleyeceklerine inanıyorum” dedi.

 

HEDEFİMİZ BAL LİGİ

Yeni yönetim kurulu olarak göreve gelir gelmez Futbol A Takımı için ciddi çalışma ve yatırımlar yaptıklarını belirten Abbas hedeflerinin Süper Amatör Ligde şampiyon olarak BAL Ligine yükselmek olduğunu söyledi. Alp “Kulübümüz ilçemizin önde gelen kulüplerinden bir tanesi. Bu kulübün yeni başkanı ve yönetimimiz olarak bizden beklenilenlerin farkındayız. Bu sebeple bu yıl şampiyonluğa oynayacak bir takım oluşturmak için sezon öncesi yoğun bir transfer sürecimiz oldu. Geçtiğimiz yıl kadromuzda olan bazı oyuncularımız ile yola devam ederken, üst liglerden tecrübeli ve kaliteli futbolcuları kadromuza katarak üst düzeyde bir takım oluşturduk. Takımımız ligin en iddialı ekiplerinden birisi. Zamanla çalışmalarımızın karşılığını alacağımıza inanıyorum” dedi.

 

GENÇLERİMİZE ÜCRETSİZ SPOR YAPMA İMKÂNI SUNUYORUZ

Kulüplerinin altyapı çalışmaları hakkında bilgi veren Abbas Alp “Son yıllarda Kemalpaşa’da bazı amatör kulüplerimiz ile İzmir, İstanbul takımlarının spor okulları maalesef altyapı işini paraya dökmüşler. Kulüp demek özveri demek, kulüp demek sporu sevmek demek, kulüp demek spora ve sporcuya destek vermek demektir. Kemalpaşa’da spor okullarından, altyapılardan para alınıyor, spor kulüpleri altyapıdan para kazanıyor algısını kırıp, kulübümüzün kaynakları ve imkânlarıyla, kulübüne sahip kişi ve kuruluşlar ile kulübümüzü en iyi yerlere taşıyacağız. Çocuklarımız için tek amacımız onların spor yaparak sağlıklı bireyler olarak yetişmesini sağlamak ve yetenekleri doğrultusunda geleceklerini hazırlamaktır” dedi. 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: Kemalpaşa, F.K., Esnafgücü, Spor, Kulübü, Başkanı, Abbas, Alp, “FUTBOLA, DEĞER, KAZANDIRACAĞIZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı