Haber Detayı
10 Aralık 2018 - Pazartesi 13:17
 
‘KEMALPAŞA’DA TURİZM KUŞAĞI OLUŞACAK’
Gelişmiş sanayisi ve verimli topraklarıyla bilinen Kemalpaşa’da Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Ahmet Cemil Balyeli, ilçenin farklı bir özelliğini ön plana çıkaracak projeleri olduğunu açıkladı.
SİYASET Haberi
‘KEMALPAŞA’DA TURİZM KUŞAĞI OLUŞACAK’

Balyeli, “Kemalpaşa gerek doğası, gerek tarihi, gerekse de dini motifleri ile turizm cenneti olmaya aday bir yer. Önceliğimiz doğa, tarih ve din turizmi hareketini başlatmak olacak. Oluşturulacak turizm alanı ve kuşağı ile Kemalpaşa merkez ve köyleri birer turizm alanı olarak ele alınacak ve bu şekilde Kemalpaşa Turizm Kuşağı oluşturacağız” dedi.

Yıllardır Kemalpaşa’da avukatlık yapan, halkın her kesimine verdiği destekle avukat olarak gönülleri fetheden ve Kemalpaşa’da CHP bayrağını dalgalandırmak için yola çıkan CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Av. Ahmet Cemil Balyeli, alan çalışmalarını farklı STK’larla yaptığı toplantılar ve fikir alışverişleri ile de destekliyor. Bu çalışmalardan çıkan bir sonucu paylaşan Balyeli, Kemalpaşa’nın farklı bir özelliğini ön plana çıkaracak çalışmaların bilgisini verdi. “Kemalpaşa’da sanayi ve tarımdan önce turizme önem verilmeli” diyen Balyeli, “Kemalpaşa gerek doğası, gerek tarihi, gerekse de dini motifleri ile turizm cenneti olmaya aday bir yer. Ancak bu güne kadar bu yönde herhangi bir adım atılmadığı gibi herhangi bir yatırım da yapılmamış. Bu nedenle, önceliğimiz doğa, tarih ve din turizmi hareketini başlatmak olacak. Oluşturulacak turizm alanı ve kuşağı ile Kemalpaşa merkez ve köyleri birer turizm alanı olarak ele alınacak ve bu şekilde Kemalpaşa Turizm Kuşağı oluşturacağız. Kemalpaşa’ya turlar düzenlenmesi ve diğer tur güzergâhlarına Kemalpaşa’nın dâhil edilmesi sağlanacak. Gelen turlara rehberlik etmek üzere, yerel rehberler yetiştirilecek. Gelen misafirlerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak mekânlar yapılarak, halkımızın turizmden gelir elde etmesi sağlanacak. Böylece Kemalpaşa’nın da tanınması ve adından söz ettirerek hak ettiği değere kavuşması sağlanacak” açıklamasını yaptı.

Kemalpaşa’nın olmazsa olmazının tarım olduğunu ve özellikle ilçe ile birlikte anılan tarım ürünü kirazın markalaşması için çalışmalar yürüteceğini anlatan CHP Aday Adayı Balyeli, şu bilgileri verdi: “Tarımın, özellikle kirazın hak ettiği değere kavuşması, üreticinin emeğinin karşılığını alması birinci önceliğimiz olacak. Bunun için, içinde soğuk hava deposu da bulunan kiraz işleme tesisi kurulacak, kirazın sapı ve çekirdeği de değerlendirilecek ve kirazdan elde edilen katma değer arttırılacak. Gelişen teknoloji ve buluşlardan yararlanılarak ancak bunu yaparken de insana ve doğaya zarar vermeyen doğal ürünlerle kirazın dayanma süresi artırılarak ve üreticinin doğrudan dünya pazarlarına erişimi sağlanacak, ihracat teşvik edilecek. Kemalpaşa’nın tümünü kapsayacak organizasyon yapısı ile mevcut üretici kooperatifleri tek çatı altında toplanacak, kiraz, zeytin, zeytinyağı, et ve süt ürünleri ile diğer tarım ürünlerinde markalaşma sağlanacak. Kemalpaşa’da üretilen kiraz, zeytin, zeytinyağı, et ve süt ürünleri ile diğer tarım ürünlerinin aracısız halka ulaştırılması için, duyarlı belediyelerle işbirliğine gidilerek Türkiye çapında Tüketici Kooperatifleri kurulması sağlanacak, böylece üretici emeğinin karşılığını aldığı gibi, halkımızın da daha ucuz ve sağlıklı ürünler tüketmesi sağlanacak.”

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: ‘KEMALPAŞA’DA, TURİZM, KUŞAĞI, OLUŞACAK’,
Yorumlar
Haber Yazılımı