Haber Detayı
18 Haziran 2020 - Perşembe 17:09
 
KEMALPAŞA'DA OKULLAR LGS SINAVINA HAZIR
Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sırasında alınacak koronavirüs önlemleri kapsamında 7 bin 500 adet maske dağıtılacağı bildirildi.
KEMALPAŞA Haberi
KEMALPAŞA'DA OKULLAR LGS SINAVINA HAZIR

8. Sınıf öğrencilerinin 20 Haziran'da gireceği LGS'de, bu yıl koronavirüs nedeniyle oldukça sıkı önlemler alınacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı tedbirler üzerine harekete geçen Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de sınav günü için sıkı tedbirler aldı.

 

İlçede bulunan 27 okulda 2 bin 036 öğrencinin gireceği sınav, 129 salonda yapılacak. Salonlarda öğrenciler sosyal mesafe kuralına göre oturtulacak. Koronavirüs önlemleri kapsamında sınav günü 7 bin 500 adet maske ve 280 adet siperlik ile görevlilerin kullanacağı 877 adet eldiven dağıtılacağı açıklandı. Öğrenciler ve gözetmenlerin sağlığı için salonlar yüzey dezenfektanıyla temizlenirken, okullara da toplam 250 litre de el dezenfektanı konuldu.

 

Veli ve Öğrencilerimizin İçi Rahat Olsun
Kemlpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret YILMAZ; "20 Haziran'da yapılacak Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için tüm okullarda hazırlıklarımızı tamamladık. Sınav binaları ve salonlarda zeminlerden tutun, masa ve sandalyelere, kapı kollarından tuvaletlere, okul bahçelerine kadar temizlikleri tamamlandı. Okullarımıza, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz için maske ve el dezenfektanları dağıtıldı. Salonlarımız sosyal mesafeye uygun olarak düzenlendi. Sınav yapılacak tüm binalarımız, son olarak sınav gününden bir gün önce dezenfekte edilecek ve sınav gününe kadar hiç kimse binaya giremeyecek. Sınav günü tertemiz, steril bir ortamda öğrencilerimizi karşılayacağız. Öğrencilerimizin, velilerimizin, idareci ve öğretmenlerimizin içi rahat olsun sınav sürecinin başından sonuna kadar büyük bir hassasiyetle takip ettik, etmeye de devam edeceğiz" dedi.

 

Başarılar Dilerim
Öğrencilerin sağlıklı bir ortamda sınava girmeleri için tüm önlemlerin alındığını, sınava girecek öğrenci ve ailelerinin müsterih olmalarını isteyen Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret YILMAZ, sınava girecek olan 8.sınıf öğrencilerimiz ile sınavda görev yapacak yönetici ve öğretmenlerimize görevlerinde başarılar temenni ediyorum" dedi.

Kaynak: (KMEM) - Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: KEMALPAŞA'DA, OKULLAR, LGS, SINAVINA, HAZIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı