Haber Detayı
31 Ağustos 2018 - Cuma 02:11
 
KEMALPAŞA AK PARTİ'DE DEMİRTAŞ DÖNEMİ BAŞLADI
Genel Merkez görevlendirmesi ile Kemalpaşa Ak Parti İlçe Başkanı olan Mehmet Ali Demirtaş yeni yönetim listesini oluşturmak üzere çalışmalarına devam ediyor.
SİYASET Haberi
KEMALPAŞA AK PARTİ'DE DEMİRTAŞ DÖNEMİ BAŞLADI

,24 Haziran genel seçimleri sürecinde milletvekilli adaylığı için 3 dönemdir yürüttüğü İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Yaşar Kırkpınar’ın yerine atanan ve 3 ay boyunca vekâleten İlçe Başkanlığı yapan Burhan Aydın’ın ardından, Ak Parti Genel Merkezi Kemalpaşa Ak Parti ilçe başkanlığı için Mehmet Ali Demirtaş’ı görevlendirdi. Demirtaş, mazbatasını almasının ardından görevine başlayarak, yeni ilçe yönetimini oluşturmak üzere çalışmalara başladı. 

Kendisine verilen Ak Parti Kemalpaşa İlçe Başkanlığı görevini yeni oluşturacakları yönetim kadrosu ile layığıyla yerine getireceklerini ifade eden Mehmet Ali Demirtaş, yeni yönetimleri ile uyum içerisinde çalışarak 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti bayrağını tekrar Kemalpaşa Belediyesinde dalgalandıracaklarını söyledi. 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde hedeflerinin en yakın partiye açık ara fark atarak Belediye Başkanlığını devam ettirmek olduğunu belirten Demirtaş “Seçim sürecinde Belediye Başkanı aday adaylarımıza eşit mesafede yaklaşıp, parti içi demokrasiden taviz vermeden, aday adaylarımızla, partililerimizle, kadın ve gençlik kollarımızla birlikte kenetlenip seçimi zaferle sonuçlandıracağız. İlçe Başkanlığı için görevlendirilmemin tarafıma tebliğ edilmesinin ardından, yeni yönetim kurulu üyelerimizi belirleme talimatı verildi. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Yeni yönetimimizi oluştururken, kimsenin etkisi altında kalmadan, genç, dinamik, her kesime hitap edecek olan isimlere yer vermeye çalışıyoruz. Verilen bu önemli görevi layığıyla yerine getireceğiz, durmadan, yorulmadan çalışacağız” dedi.

MEHMET ALİ DEMİRTAŞ KİMDİR?
1965 yılında Bolu’da doğdu. Evli ve 3 erkek çocuk babası. İlk ve ortaokulu Ulucak’ta, Lise’yi Kemalpaşa’da okudu. 9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. Socotab Yaprak Tütün Fabrikasında 15 yıl Mali İşler Müdürlüğünün ardından 2001 yılında kendi ofisini açan Demirtaş, Mali Müşavirlik mesleğine devam etmekte. Türkiye Meslekte Birlik Platform Başkan Yardımcılığı, İzmir Meslekte Birlik Platformu  Başkanı, İzmir Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu üyesi, Kemalpaşa Sağlık Derneği Başkanlığı gibi birçok sivil toplum kuruluşunda görev almakta. Siyasete 2002 yılında AK Parti üyesi olarak başladı. 2004 yılında AK Parti Ulucak Belediye Başkan Adayı olarak seçime girdi, 2011 yılında İlçe Başkan Yardımcılığı ve AK Parti İl yönetim kurulu üyeliği görevleri ile AK Parti’de aktif siyaset yaptı. 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: KEMALPAŞA, AK, PARTİ'DE, DEMİRTAŞ, DÖNEMİ, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı