Haber Detayı
17 Ağustos 2019 - Cumartesi 23:03
 
KARAKAYALI’NIN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI TEPKİ TOPLADI
Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın Facebook kişi hesabından yapılan paylaşım büyük tepki topladı.
KEMALPAŞA Haberi
KARAKAYALI’NIN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI TEPKİ TOPLADI

“Biz pilavı eliyle yiyen, deve sidiği içen, kadın aşağılayan arabın ümmeti değiliz. Biz binlerce yıllık tarihi olan, 16 devlet kurmuş, kadına Khatun (kraliçe) diyen Göktürklerin torunuyuz. Biz, Kemalistiz, Biz Cumhuriyetçiyiz, Biz, Türküz” ifadelerinin yer aldığı paylaşımın ardından Karakayalı’nın beğeni sayfasından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada “Rıdvan Karakayalı’nın adı ile yapılan paylaşımın ve söz konusu hesabın Belediye Başkanımız Rıdvan Karakayalı ile bir ilgisi yoktur. Söz konusu hesap ile ilgili gerekli yasal işlemler başlatılacak olup, kamuoyuna saygı ile duyurulur” ifadeleri yer aldı. Ancak bu yazı kısa bir süre sonra beğeni sayfasından kaldırıldı.

 

Tepki çeken paylaşım  Rıdvan Karakayalı’nın facebook kişi hesabından da kaldırıldı.

 

Sosyal medyada çok sayıda vatandaş tarafından tepki ile karşılanan paylaşım ile ilgili Ak Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş ve MHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gözütok’ta sosyal medya hesaplarından tepkilerini gösterdiler.

 

Ak Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş sosyal medyada yaptığı açıklamada;
“Biz pilavı eliyle yiyen, deve sidiği içen, kadın aşağılayan bir arabın ümmeti değiliz diyerek manevi değerlere, mukaddesata, ulvi kıymetlere ve Peygamber efendimiz (S.A.V) dil uzatan KARAKAYALI sefalet ve hüsran içerisindedir.

 

İslam düşmanlığına soyunmuş bu devrin Ebu Cehilleri kadın ve kız çocuklarını diri diri toprağa gömen toplumdan Cenneti Annelerin (KADINLARIN) ayakları altına seren Peygamber efendimizi (S.A.V) anlamayacak kadar izansızdır. Bunlar öyle izansızdır ki seçim meydanlarında dini değerleri kullanarak sağ cenahın oylarına talip olmuşlar aklımızla alay etmişlerdir.
Bu Millet bu oyuna gelmeyecektir.

 

KİMİZ BİZ?
Davamız için ölen şehitleriz
Nizam-ı Âlem diyen yiğitleriz
Dini İslam
Adı Türk
Peygamber Ümmeti
Olanlarız Biz...” ifadelerine yer verdi.

 

MHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gözütok ise yaptığı açıklamada;
 “Biz Allah 'ın resulü olan Hz. Muhammed' in ümmetiyiz. Dünya âleminin son peygamberinin ümmeti olmaktan onurluyuz. Kaldı ki Hz. Muhammed hiç bir kadına kötü muamele etmemiş aksine "Kadınlar sizlere Allah'ın emanetidir." demiştir. Biz Yüce Allah'ın son peygamberi olan Hz. Muhammed'in ümmetiyiz siz kimin ümmetisiniz?” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: KARAKAYALI’NIN, SOSYAL, MEDYA, PAYLAŞIMI, TEPKİ, TOPLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı