Haber Detayı
02 Mart 2020 - Pazartesi 22:27
 
KARAKAYALI “EĞER VİCDANINIZ VARSA BU İŞE EVET DERSİNİZ”
Mülkiyeti Kemalpaşa Belediyesi’ne ait olan ancak 25 yıl önce muhtarlık tarafından Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne tahsis edilmiş olan Aşağıkızılca’da ki 32 dönümlük arazinin Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne olan tahsisinin kaldırılarak Kemalpaşa Belediyesi’ne geri alınması konusu mecliste tartışmalara sebep oldu.
SİYASET Haberi
KARAKAYALI “EĞER VİCDANINIZ VARSA BU İŞE EVET DERSİNİZ”

Kemalpaşa Belediyesi’nin geçtiğimiz Şubat ayı meclisi gündemine gelen ve hukuk komisyonuna havale edilen, 25 yıl önce Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne muhtarlık tarafından tahsis edilen ancak şu an mülkiyeti Kemalpaşa Belediyesi’ne ait olan Aşağıkızılca Çeler mevkiindeki 32 dönümlük arazinin Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne olan tahsisinin kaldırılması konulu madde ilgili komisyonlarda oy birliği ile kabul edilerek Mart ayı meclisine tekrar geldi.

 

CHP Grup Başkan Vekili Arzu Külahcıoğlu Altıntoz maddedin komisyondan geldiği şekliyle oylanmasını talep etti.

 

Madde ile ilgili söz alan Ak Parti Grup Başkan vekili Metin Yaşar grup kararı olarak maddenin hemen oylanmasını istemediklerini belirterek ““İlgili bakanlıktan soruşturduğumuzda da buranın üzerinde çalışma yaptıklarını söylediler. Biz resmi olarak ne yapacağımızı soralım. Buna göre yol haritası çizelim. Konuyu bir ay daha gündemde bırakalım” konuyu ilgili bakanlıktan soruşturduğumuzda burası için bir çalışma yaptıklarını söylediler. Biz resmi olarak bir görüş sorsak, onun akabinde ne yapacağımızı planlasak daha sağlıklı olur diye düşünüyoruz” dedi.

 

Konu ile ilgili söz alan MHP Grup Başkan Vekili Canip Han “Biz buraya ne yapacağız? Acil olarak yapılacak bir şey var mı yok. 25 yıl kalmış zaten 1 ay daha kalsa hiçbir şey olmaz. Emrivaki yapmayalım. 1 ay daha görüşülsün” dedi.

 

KARAKAYALI “25 YILDAN BERİ DEVLET YAPMIYORSA BİZ YAPALIM”

Meclise hitap eden Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı “Bizler hep beraber Kemalpaşa’nın iyiliği için güzelliği için çalışmıyor muyuz? Bizler niye seçildik? Halkımız bizi neden meclis üyesi yaptı? Burada çok kısa zamanda farklı şeyler yapabiliriz. Bizim malımız bize gelsin. 25 yıldan beri devlet yapmıyorsa biz yapalım. Buraya spor alanı yapabiliriz. 22 tane takımım var benim. Merkezde futbolcular idman yapacak yer bulamıyor. Biz burada farklı şeyler yapabiliriz. Lütfen sizden rica ediyorum. Bunu eğlendirmeyin. Eğer vicdanınız varsa bu işe evet diyelim” dedi. 

 

KAYBEDECEK ZAMANIMIZ YOK

Ak Parti Meclis Üyesi Galip Atar’ın araziye yapılacak yatırımı Bakanlık, il müdürlüğü yapsa bütçe açısından Kemalpaşa’nın faydasına olmaz mı demesi üzerine Başkan Karakayalı “25 yıldır neden yapmamışlar? Biz sorduk. Bizim bir şey yapma düşüncemiz yok dediler. Burayı çok güzel değerlendirebiliriz. Meyve işleme fabrikası olabilir. Çok güzel bir futbol sahası olabilir. Lütfen. Kaybedecek zamanımız yok. Büyükşehir Belediyesi bizden proje istiyor. Birçok şeyi hazırladık. Burayı da aldığımız anda hep birlikte ortak akılla karar vereceğiz. Ben meyve işleme ve kurutma fabrikasını buraya yapmayı düşünüyorum. Soğuk hava deposu, arge istasyonu yapmayı düşünüyoruz. Bunu yaparsak biz hep beraber çiftçimize büyük katkı sağlamış olacağız” dedi.

 

Konunun gündemde kalması gerektiğini ifade eden MHP Grup Başkan Vekili Canip Han “meclisi yok sayıyorsunuz. Önce buraya ne yapacağımıza karar verelim. Hep birlikte konuşalım ne yapacağız karar verelim” dedi.

 

Başkan Karakayalı Canip Han’ın sözleri üzerine meclis yok saymadığını belirten yerin zaten kendilerine ait olduğunu söyleyerek “Sizi neden yok sayayım! 25 yıldır çivi bile çakılmamış olan arazi zaten belediyemize ait ve bizim olan araziyi bünyemize katmak istiyoruz. Ben Kemalpaşa için iyi ve güzel şeyler yapmak istiyorum. Amacımız hep birlikte güzel ve faydalı projelere imza atmak” dedi.

 

MECLİS ÜYELERİNİ KEMALPAŞA HALKINA ŞİKAYET EDİYORUM

Ak Parti ve MHP Grubunun meclis maddesinin Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne görüş sorulması yönündeki ısrarı üzerine Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı “sizi Kemalpaşa halkı hiç affetmez. Ben buradan Kemalpaşa halkına şunları söylüyorum. Kemalpaşa’nın hakkı olan bir yeri eğer arkadaşlarımız reddederse, sürüncemeye bırakırlarsa ben sayın meclis üyelerini Kemalpaşa halkına şikâyet ediyorum. Böyle bir şey olamaz. Kemalpaşa Belediyesi’nin hakkı olan bir yer için bu şekilde savsaklamak hiç hoş değil” dedi.

 

Tartışmaların ardından ilgili gündem maddesi oylanarak gündemde bırakıldı.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: KARAKAYALI, “EĞER, VİCDANINIZ, VARSA, BU, İŞE, EVET, DERSİNİZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı