Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 12:12
 
KARAKAYALI’DAN SOSYAL MARKET AÇIKLAMASI
Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Belediye Meclisi’nin Mayıs Ayı 3. Birleşiminde Sosyal Market ile ilgili meclisi bilgilendirdi.
SİYASET Haberi
KARAKAYALI’DAN SOSYAL MARKET AÇIKLAMASI

Mecliste yaptığı konuşmada Sosyal Market için kendi belediye malının içerisine giremediğini ifade eden Karakayalı “Sosyal Market diye bir şeyimiz var. Kendi belediyemizin malının içerisine giremiyorum. Kilitlemişler. Kembel adı altında sosyal yardımlaşma derneği kurmuşlar. Birde Kembel kuruyorlar.Yani belediye ile özdeşleştiriyorlar. Kurucuların yöneticilerin birkaç tanesi burada. Bütün her şeyi belediyeden. Elektrik su belediyeden. Yer belediyeden. Ama yönetim onlardan. Bize hesap vermiyorlar. Bu konuda suç duyurusunda bulunacağız. Madem özel bir dernek kurdunuz belediyenin binasını nasıl kullanıyorsunuz. Orada çalışanların hepsinin parasını belediye veriyor. Halk veriyor. Allah’tan korkmuyor musunuz siz ya. Bütün hepsinden rücu edeceğiz. Bu zamana kadar kullandıkları elektrik, su ve kira bedellerini de” diye konuştu.

Ak Parti grup sözcüsü Metin Yaşar’ın konunun yerinin meclis olmadığını belirtmesi üzerine Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı meclisi bilgilendirdiğini, herkesin gerçekleri bilmesinin gerektiğini söyledi.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: KARAKAYALI’DAN, SOSYAL, MARKET, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı