Haber Detayı
10 Aralık 2018 - Pazartesi 14:34
 
KARACA, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
2004-2009 dönemi Kemalpaşa Belediye Başkanı Yakup Karaca yerel seçimlerde tekrar aday olabilmek için Ak Parti Kemalpaşa İlçe Başkanlığı’na dosyasını teslim etti.
SİYASET Haberi
KARACA, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Ak Parti Kemalpaşa İlçe binasındaki dosya teslim törenine bir grup Kemalpaşalı ile gelen Yakup Karaca, dosyasını İlçe Yöneticisi Fatih Dursun’a teslim etti. 

KALDIĞIMIZ YERDEN HİZMETE DEVAM ETMEK İSTİYORUZ
2004-2009 yılları arasında 5 yıl boyunca Kemalpaşa’ya hizmet ettiğini söyleyen Eski Belediye Başkanı Yakup Karaca, bu süre zarfında Kemalpaşa’yı Kemalpaşalılar ile el ele, gönül günüle yönettiklerini ifade ederek Başkanlığı boyunca derneklerle, diğer partilerle, kurum ve kuruluşlarla ortak hareket ettiklerini ifade etti. Karaca konuşmasını şöyle sürdürdü “ Şunları yaptık, bunları yaptık yerine kısaca sıralarsak mevcutta kullanılan belediye başkanlığı binası, doğalgaz, Kemalpaşa-Torbalı arası duble yol, pazaryeri, Hastane, 4 tane okul,  Sosyal Aktive Merkezi binası, çarşı cami meydan genişletmesi ile birlikte restore edilen hamam, eski belediye binası, kız kulesi gibi daha birçok projeyi yapmayı Allah bize nasip etti.   Kemalpaşa’nın kanalizasyonu olamayan sokakları vardı. Hatta biz göreve başladığımızda çöpleri eşeklerle topluyorlardı.  Araba ile çıkılamayan sokak ve caddelerimiz vardı. Bu sorunların hepsini çözdük. Şimdi diyoruz ki kaldığımız yerden hizmete, göreve devam etmek istiyoruz”

PAYLAŞIMCI BİR ANLAYIŞ İLE YÖNETECEĞİZ 
Bu yola Kemalpaşalılar ile birlikte çıktığını ifade eden Karaca “ biz Kemalpaşa’yı merhametle, adil bir çalışma düzeni ile, vatandaşın canını yakmadan mutlu ederek, kibirlenmeden yöneteceğiz. Belediye Başkanlığı havasına girmeden mütevazı bir şekilde yöneteceğiz. Başkanlığın kapısı hep açık olacak. Arkadan bir kapısı olmayacak. Makama gelen vatandaşlarımıza toplantıdayım dedirtmeden, eski samimiyetimiz ile Belediyeyi yönetmek istiyoruz. Bu niye söylüyorum, eğer kendini güçlü, kuvvetli,  iktidar sahibi olduğunu zannediyorsan Firavun’a bak. Firavunun sonu ne oldu. Ya da ben şöyle zenginim böyle zenginim diyorsan Karun’a bak. Karun’un durumu ne oldu. Ya da diyorsan ki şu kadar kalabalık oyum var, şuyum var buyum var diyorsan Ebu Leheb’e bak. Peygamber efendimizin en çok karşısında olan biriydi Ebu Leheb, ona bak zelil oldu. Ya da ben böyle iyi düşünürüm ya da fikirlerim var, ya da böyle ilim adamıyım diyorsan Şeytan’a bak. Şeytan’ın durumu ne oldu. Bunu şunun için söylüyorum. Herkes bulunduğu hizmette AK Parti’nin anlayışı ile hizmet etmek durumunda. Reisimiz ne diyor “kesinlikle kibir istemiyorum” zaten kibir bir Müslüman’da bulunmaz. Tevazu sahibi olması lazım. Bunları düşünerek yola çıkıyoruz. Ve hiçbir zaman da yola çıktıklarımız yolda bulduklarımızla değiştirmiyoruz. Hazreti Âdem’den günümüze süre gelen bir çatışma var insanoğlunda. Hz Adem’in ilk iki oğlunun anlaşmazlığı günümüze kadar geliyor. Habil’le Kabil’i olayını biliyorsunuz. Kabil, hırslı, enaniyeti, kibri, kendine çalışmayı temsil ediyor. Habil ise tevazuu, ortak yaşamayı, paylaşmayı, insanlarla iyi ilişkiler kurmayı temsil ediyor. Onun için biz bu yolda Habil’i seçmiş,  Habil taraftarı, Habil gibi olmaya çalışan insanlarız. Nasip olursa bu inancımız hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz. Toplumda adil hizmet etmek için birine az hizmet öbürüne çok hizmet böyle bir paylaşım olmaz. Partisi ne olursa olsun. Belediye Başkanı seçildiği gün, partisi biter Belediye başkanlığı başlar. Bizim bir sloganımız var, Ufku görmek yetmez yani ufku herkes görür, bütün mesele ufkun ötesini görmek, ufkun ötesini düşünebilmek.   Biz projelerimizde hep ufkun ötesini gördük” dedi.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: KARACA,, ADAY, ADAYLIĞINI, AÇIKLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı