Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 22:25
 
KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL ETKİNLİK
Kemalpaşa Belediyesi Kadınlar Kulübü tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen 'Kemalpaşa'nın Kadınları' adlı programda emekçi kadınlara, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu’nun eşi Naciye Uğurlu plaket takdim etti.
YAŞAM Haberi
KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL ETKİNLİK

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel 'Kemalpaşa'nın Kadınları' adlı program, Kemalpaşa Belediyesi Kadınlar Kulübü Başkanı Emine Elçiboğa ve yönetimi tarafından düzenlendi.

Uzman Psikolog Gülendam Çakmak Ozan tarafından “Kadının toplumdaki yeri” konulu söyleşinin gerçekleştirildiği programda ayrıca Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisesi’nin Türk Sanat Müziği korosu konser verdi. Programın açılış konuşmasını Kemalpaşa Belediyesi Kadınlar Kulübü Başkanı Emine Elçiboğa yaptı. Elçiboğa kadınların mutluluğu ve ihtiyaçlarını hedef alan büyük bir aile olma arzusuyla ve “mutlu kadın mutlu toplum” sloganıyla yola çıktıklarını belirterek “Kadın mutluysa dünyada mutludur. Kadınlarımızın mutluluğunu esas alan projeler yapıyoruz. Kadın insanlığın toprağıdır. Nesillerin devamını sağlayan, eğiten, koruyan kadınlarımız modern hayatın getirdiği şartlarda da dünyaya yön vermeye devam etmektedir. Kadim medeniyetimizden aldığımız güç ile tarihi ve kültürel birikimimiz ışığında, yarınlara emin adımlarla yürüyeceğiz. Bunu ancak hepimiz bir olursak başarabiliriz. Bu noktada kadınlar kulübümüze desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu ve eşi Naciye Uğurlu’ya teşekkür ederim. Fedakâr hanımlarımızın bu anlamlı günlerini kutluyor, programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Kemalpaşa Belediyesi Kadınlar Kulübü tarafından düzenlenen etkinlikte Kemalpaşalı kadınlarla bir araya gelmekten onur duyduğunu söyleyen Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu’nun eşi Naciye Uğurlu, “Belediye Başkanımız Arif Uğurlu beyefendinin kadınlarımıza vermiş olduğu önemle, ilçemizde kadınlarımıza yönelik birçok proje ve çalışma gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda bugün burada toplanmasına vesile olan Kadınlar Kulübünün kuruluş fikriyatını ve oluşum aşamasını hayata geçiren Kemalpaşa Belediye Başkanımıza sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Kemalpaşa Belediyesi Kadınlar Kulübü, faaliyetleri ile ilçemiz genelinde kadınların, sosyal, kültürel, sanatsal, eğitsel, sportif faaliyetler başta olmak üzere her alanda desteklenmesine öncülük etmiştir. Kadınlar kulübü, ilçemizde yaşayan kadınların toplumda kadın haklarının evrensel, bölünmez, vazgeçilmez, ayrılmaz bir bütün olduğunu kabul eden vizyon genişliğinin yanı sıra; kadına saygının ve manevi olarak yükümlülüklerin bilincine ulaşmış ve gereğini yerine getiren sorumluluk kültürüyle de önümüzdeki sorunların aşılacağını kanıtlamıştır. Ayrıca kurumsal kimliğine uygun olarak, kadınlarımız için birçok projeyi hayata geçirerek, hayatın her alanında kadınlarımızın söz sahibi olmasına ön ayak olmuştur. Vatanın bekası için, evladını, eşini feda eden şehit analarının ve eşlerinin derin acısını paylaşıyor, yüce yüreklerini hürmetle, sizleri ve tüm kadınlarımızı da sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

İlçemizdeki şehit annelerinden Birgül Baş, Sebahat Altan ve Kısmet Sağlam, hayatın zorluklarıyla mücadele eden kadınlarımızı temsilen Filiz İrkin, Eğitim Alanındaki kadınlarımızı temsilen Nedret Coşkun, Özel Eğitim alan öğretmeni Sevcan Nuzumlaer, Siyaset alanında öncü kadın liderlerden AK Parti Belediye Meclis Üyesi adayı Çile Özkul ve MHP Belediye Meclis Üyesi Adayı Av. Sedanur Özer, Basın alanındaki kadınları temsilen Kemalpaşa’nın tek kadın gazetecisi Filiz Eroğlu, Kadınlar Kulübü destekçilerinden Emel Urgucuoğlu, girişimci kadın esnafları temsilen Günay Durağan ve Şule Tamer’e plaketlerini Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu’nun eşi Naciye Uğurlu takdim etti. 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: KADINLAR, GÜNÜNE, ÖZEL, ETKİNLİK,
Yorumlar
Haber Yazılımı