Haber Detayı
13 Temmuz 2020 - Pazartesi 20:08
 
KIZILAY’DAN “VATAN SANA KANIM FEDA” KAMPANYASI
Kızılay tarafından yurt genelinde “Vatan Sana Kanım Feda” sloganıyla başlatılan kan bağışı kampanyası kapsamında Kemalpaşa Atatürk Anıtında kurulan çadırda vatandaşlar kan bağışında bulunuyor.
KEMALPAŞA Haberi
KIZILAY’DAN “VATAN SANA KANIM FEDA” KAMPANYASI

Kemalpaşa Kaymakamı Dr. Kemal Kızılkaya, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Erkan Kip, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Pehlivan, Kemalpaşa İlçe Sağlık Müdürü Üzeyir Deniz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Yılmaz İzmir Kan Bağış Merkezi Müdürü Burak Yurdakul ve kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personeller kampanyaya destek olmak için Kemalpaşa Atatürk anıtında bir araya geldi.

 

Kemalpaşa Kaymakamı Dr. Kemal Kızılkaya, Kemalpaşa halkını bugün başlayan ve 15 Temmuz haftası boyunca sürecek olan Kan Bağısı kampanyasına katılmaya davet etti.

 

Düzenlenen Kan Bağışı kampanyası için pandemi tedbirleri kapsamında tüm önlemlerin alındığını ifade eden Kızılkaya “ Tüm Kemalpaşa Halkımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Önümüzde 15 Temmuz var. “Vatan Sana Kanım Feda” sloganıyla başlayan bu kampanyaya tüm kamu personellerimiz ile destek veriyoruz” dedi.

 

Düzenlenen kampanya sebebiyle bir araya gelerek Kemalpaşa halkının dikkatini çekmek ve tüm kamuoyunda farkındalık oluşturmak istediklerini belirten İzmir Kan Bağış Merkezi Müdürü Burak Yurdakul “Gerçekten burada güzel bir işe öncülük ettiğimizi düşünüyorum. Özellikle içerisinde bulunduğumuz süreçte son derece yararı olmakta. Kan vermenin hiçbir zararı yok. Bu zor günlerde maalesef kan ihtiyacı bitmiyor. Birçok hastamızın kana ihtiyacı oluyor. Kan bağışında da herhangi bir hastalık bulaşma riski yok. Tamamen steril ortamlarda çalışıyoruz.  Kampanyamıza öncülük eden sayın kaymakamımıza ve tüm idari amirlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

 

 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: KIZILAY’DAN, “VATAN, SANA, KANIM, FEDA”, KAMPANYASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı