Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 20:59
 
İYİ PARTİ KADIN KOLLARI KURULDU
İYİ Parti Kemalpaşa İlçe Başkanlığı, kadın kolları kuruldu. Partide daha önceden Kadın ve Aileden Sorumlu İlçe Başkanlığı adıyla faaliyet gösteren başkanlık, genel merkezin tüzük kararı gereğince kadın kolları başkanlığı olarak çalışmalarını sürdürecek.
SİYASET Haberi
İYİ PARTİ KADIN KOLLARI KURULDU

Kemalpaşa İYİ Parti’de, Kadın ve Aileden Sorumlu İlçe Başkanlığı görevini yürüten Neşe Özkara’dan boşalan koltuğa ilçe yönetimi kararıyla Kadın Kolları Başkanı olarak Nebiye Şenol Kargı atandı.

 

İYİ Parti İlçe Başkanı Coşkun Dinçer, İlçe Sekreteri Soner Gözütok, İlçe Teşkilat Başkanı Osman Zengizor’un katılımıyla Kemalpaşa 15 Temmuz Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda Kadın Kolları Başkanlığı görevi Nebiye Kargı Şenol’a verildi.

 

İYİ Parti Genel Merkezinin tüzük kararıyla Kadın Kollarını kurduklarını söyleyen İYİ Parti İlçe Başkanı Coşkun Dinçer “Genel merkezimiz 25 Mayıs’ta tüzük kararı ile kadın kollarının kurulmasına karar vererek, oluşturulacak kadın kollarının ve teşkilatlanma modelinin belirlemişti. İlçe Başkanlığımızda Kadın ve Aileden Sorumlu İlçe Başkanlığımız vardı. Tüzük kararından sonra bu kol, Kadın Kolları olarak yeniden şekillendi. Yönetim Kurulu kararımızla Nebiye Şenol Kargı’yı bu göreve başkan olarak atadık. Kendisinin İYİ kadınlarımızı en iyi şekilde temsil edip, kadın kollarını genişleteceğinden şüphemiz yoktur. Kendisine başarılar dilerim” dedi.

 

Kemalpaşa İYİ Parti’nin ilk kadın kolları başkanı olmaktan gurur duyduğunu söyleyen İYİ Parti Kadın Kolları Başkanı Nebiye Şenol Kargı “Partimizin Türkiye’de kurulmuş ilk ilçe kadın kolları olabiliriz. 25 Mayıs’ ta tüzük kurultayında ihtiyaç görülen illerde kadın kolları kurulabilir şeklinde karar alındı. Henüz İzmir il yönetiminde bile kadın kolları oluşumu yok. Kadın ve aileden sorumlu il başkan yardımcılığı ve kadın ve aileden sorumlu ilçe başkan yardımcılığı görevleri mevcut. İYİ Parti Kemalpaşa İlçe Kadın ve Aileden Sorumlu ilçe başkanlığı yerine Kemalpaşa İYİ Parti Kadın Kollarını kurduk. Kadın kollarının kurulması, oluşturulacak kadın kollarının ve teşkilatlanmasında üstümüze görevi en iyi şekilde yapacağız” dedi.  

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: İYİ, PARTİ, KADIN, KOLLARI, KURULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı