Haber Detayı
30 Haziran 2018 - Cumartesi 00:40
 
HUZUR VE EŞSİZ LEZZETLER KIZILCA VADİ'DE
Kemalpaşa’nın en önemli doğal güzelliklerini içerisinde barındıran bölgelerin başında Yukarıkızılca mahallesi geliyor. Yukarıkızılca köy merkezinin hemen girişinde yeni açılan Kızılca Vadi Restaurant ve Kahvaltı, Kızılca’nın doğal güzelliklerini eşsiz lezzetler ile müşterilerine sunuyor.
ESNAF Haberi
HUZUR VE EŞSİZ LEZZETLER KIZILCA VADİ'DE

Kızılca Vadi, tertemiz havası, bahar geldiğinde açan rengârenk çiçekleri, sıcakkanlı işletmecisi ve çalışanlarının ev sahipliğinde yöresel ürünlerden hazırlanan iştah açan kahvaltı sofraları ve ızgara çeşitleri ile ziyaretçilerine sıkıntı ve stresten uzak, keyifli saatler vaat ediyor.

Son yıllarda yaz, kış fark etmeksizin şehirden uzaklaşarak doğayla baş başa kalacakları mekân arayanların gözdesi olan kahvaltı salonlarına bir yenisi daha eklendi. Yukarıkızılca’da hizmet vermeye başlayan Kızılca Vadi, günün koşturmacası ve iş stresinden uzaklaşıp keyifli vakit geçirmek için ailece tercih edilebilecek, bir mekân. 
İŞTAH AÇAN 
KAHVALTI MENÜSÜ
Balon ekmek eşliğinde iştah açan kahvaltı çeşitlerinin yanı sıra öğlen ve akşam yemeklerinde de tercih edilebilecek bir mekân olan Kızılca Vadi, günün her saatinde müşterilerine hizmet veriyor. Mekânı diğer kahvaltı işletmelerinden ayıran en önemli özelliği ise ızgara çeşitleri. Izgara çeşitleri ile misafirlerine eşsiz lezzet deneyimleri sunan işletmenin sırrı ise Kızılca Vadi’ni sahibi Mustafa Baguç’un neredeyse bir asırlık bir geçmişe dayanan aile mesleği olan kasaplıktan gelmesi. Kendi çiftliklerinde yetiştirip kesimlerini gerçekleştirdikleri hayvanları halen hizmet vermekte olan kasaplarında müşterilerine sunan Mustafa Baguç bu lezzetleri Kızılca Vadi’deki et reyonunda günlük ve taze olarak gelen misafirlerine sunuyor. Kahvaltı menüsündeki kalite ve çeşitliliği aynı şekilde ızgara çeşitlerine de yansıtan Kızılca Vadi’de dileyen misafirler et reyonundan seçtikleri etleri mekânda yerken aynı zamanda kilo ile de satın alabiliyorlar. 

SUCUK VE KÖFTE 
TADI MÜKEMMEL
Kızılca Vadi’nin lezzetleriyle ön plana çıkan en önemli ürünleri ise sucuğu ve köftesi. Kendi yetiştirdikleri hayvanların kesim, parçalanma ve pişirilme süreçlerinde sürekli işinin başında olan Mustafa Baguç tam bir et ustası. Öyle ki; Musfata Baguç mekanın hizmete girmesinden bu yana et konusunda az pişmiş, çok pişmiş, kurumuş diyen bir tane müşterilerinin olmadığını söylüyor. Pirzola, kül bastı, saç kavurma, beyti, kuzu şiş, dana antrikot, dana bonfile, kuzu sarma, ciğer şiş, ızgara ciğer et ızgara menüsünde bulunan mükemmel lezzetler. 

Şehrin yanı başında ama şehrin karmaşasından bir o kadar uzak konumuyla hizmet veren Kızılca Vadi, mükemmel doğa manzarası ve çam havası eşliğinde tercih edilen kahvaltı veya et ızgaraların ardından kahve ve sınırsız çay ile hizmeti de veriyor. Alkolsüz olan aile mekânı keyifli zamanlar geçirmek için en uygun adreslerden bir tanesi. İşletmede minik misafirler için oyun parkı da düşünülmüş. Araç park yeri sıkıntısı da yaşanmıyor.  İzmir bölgesinde günübirlik gezilerin uğrak yeri olan Çiçekliköy’deki kahvaltı mekânlarının yerini son zamanlarda Kemalpaşa bölgesinin almaya başladığını söyleyen Kızılca Vadi’nin sahibi Mustafa Baguç “ İzmir ve ilçemiz de yaşayan insanlar artık Kemalpaşa’yı tercih ediyorlar. Bu durum ilçemiz adına oldukça önemli bir gelişme. Örnekköy çıkışından- Yukarıkızılca girişine kadar olan bu bölge İzmir çevresinin en güzel doğal ortamı. Kaliteli mekânlar açılarak, birer birer hizmet vermeye başlıyor. Bu lokasyonu tercih ederek, yatırım yapmayı düşünen yatırımcılara bir kapı açtık. Kemalpaşa merkezde bulunan Ömür Kasap’ında aynı zamanda sahibiyiz. Yarım asırdan beri kasabız. Bu yüzden et ve et çeşitlerinde iddialıyız, lezzetimize güveniyoruz çünkü biz et ustasıyız. Kahvaltıda bol çeşit ve kaliteli doğal ürünleri tercih ederek, yöresel kahvaltı hizmeti veriyoruz.  Hafta sonlarının keyifle geçirilebileceği, doğa ile iç içe bir tesisiz. Fiyatlarımız da oldukça makul. Gezmeyi ve ağzının tadını bilen misafirlerimizi işletmemize bekliyoruz” dedi.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: HUZUR, VE, EŞSİZ, LEZZETLER, KIZILCA, VADİ'DE,
Yorumlar
Haber Yazılımı