Haber Detayı
16 Eylül 2019 - Pazartesi 18:52
 
HAKAN KANDEMİR, BAŞKAN YARDIMCISI YUSUF KURT’U İSTİFAYA DAVET ETTİ
İsmi, CHP Kemalpaşa İlçe Başkan adaylığıyla anılan ve aynı zamanda Kemalpaşa Platformu Genel Sekreteri olan Hakan Kandemir, Kemalpaşa Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları toplantısına Kemalpaşa Platformu’nun davet edilmediğini iddia ederek Kemalpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kurt’u sosyal medya üzerinden istifaya davet etti.
KEMALPAŞA Haberi
HAKAN KANDEMİR, BAŞKAN YARDIMCISI YUSUF KURT’U İSTİFAYA DAVET ETTİ

Hakan Kandemir, kişisel sosyal medya hesabından iki ayrı paylaşımda bulundu. İlki “Kemalpaşalıları yok sayan Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kurt, derhal istifa etmelidir” ikinci paylaşımda ise “Sayın Yusuf Kurt’un istifa etmesi için imza kampanyası başlatmış bulunmaktayım. Desteklerinizi bekliyorum” diye yazdı.

 

Kemalpaşa Belediyesi’nin ev sahipliğinde Sivil Toplum Kuruluşlarının katılımları ile düzenlenen toplantıya Kemalpaşa Platformu’nun davet edilmemesine tepki gösteren Hakan Kandemir “Kemalpaşa Platformunun genel sekreteri olarak, derneklerin bir araya geldiği böyle bir toplantıda platformumuzu yok sayan Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kurt çok ciddi hatalar yapmıştır. Kemalpaşa’yı bilmemektedir. Bilmediği için belediyeye zarar vermektedir. Onurlu bir davranış göstererek istifa etmesini temenni ediyorum. Kemalpaşa Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün başında bulunan ve yerel seçimlerde Balçova Belediye Başkan aday adayı olan Yusuf Kurt’un Kemalpaşa’da ne işi vardır. Derneklerin tamamı toplanmadan dernekler birliği yönetimi oluşturulmak anti demokratik bir uygulamadır. Daha önceden böyle bir toplantının yapılacağı bilgisi bize geldi. Kendilerinden bu toplantının yer ve saatinin bildirmesini talep ettik. Toplantıyı sosyal medyadan öğrenmek çok üzüntü verici oldu. Başkan Yardımcısı Yusuf Kurt’un istifa etmesi için imza kampanyası başlattım. 100’e yakın elden imza topladık sayı her geçen gün artmaktadır. Kemalpaşa’yı Kemalpaşalıların yönetmesini isteyenler ister sosyal medyadan ister yazılı olarak başvuru yapabilirler. Bundan sonraki süreçte halkımıza verilen sözlerin takipçisi olacağız” dedi.

 

CHP Kemalpaşa İlçe başkanlığı adaylığı iddialarına da yanıt veren Hakan Kandemir, İlçe başkanlığına aday değilim kongre sürecini takip edeceğiz. Partinin başında şu an ilçe başkanı vardır. Bunun tartışılması doğru bulmuyorum” dedi.

 

BAŞKAN YARDIMCISI YUSUF KURT “KAMUOYUNUN TAKDİRİNE BIRAKIYORUM”

 

İddia edilen konu hakkında bilgi aldığımız Kemalpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Yusuf Kurt “bu toplantıyı düzenlememizin sebebi Kemalpaşa’daki sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelmekti. Amacımız kimseyi dışlamak ya da incitmek değil. Davet noktasındaki çalışmaları sekretaryamız yürütmekte. İl Dernekler Müdürlüğünden ilçemizde faaliyet gösteren derneklerimizin listesini aldık. Platformlar dernekler müdürlüğüne tabi değildir. Bütün dernekleri aradık, ancak platform listede olmadığı için arayamadık. Tabi ki böyle bir oluşum varsa yine de gözden kaçmamalıydı. Niyetimizde kusur yok, incitmek yok. Böyle bir organizasyonla ilk defa yola çıktık. Arayamadığımız ulaşamadığımız kim varsa herkesten özür diliyor, konuyu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz ”dedi.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: HAKAN, KANDEMİR,, BAŞKAN, YARDIMCISI, YUSUF, KURT’U, İSTİFAYA, DAVET, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı