Haber Detayı
10 Aralık 2018 - Pazartesi 13:26
 
GÖZÜTOK'TAN AÇIKLAMA
Kemalpaşa MHP İlçe Başkanlığı’nda Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyesi adaylık başvuruları devam ediyor. İlçe Başkanı Mustafa Gözütok, MHP’nin yerel seçimlerde Kemalpaşa’daki en iddialı parti olduğunu söyledi.
SİYASET Haberi
GÖZÜTOK'TAN AÇIKLAMA

Milliyetçi Hareket Partisinde meclis üyeliği aday başvuruları Yüksek Seçim Kurulunun belirlediği tarihe kadar, belediye başkanlığı için başvurular ise 5 Ocak 2019’a kadar sürecek. MHP Kemalpaşa’da bugüne kadar belediye başkanı adaylığı için 2 isim başvuru yaptı. Bu isimler Hasan Şen ve Mehmet Kırkpınar. Meclis üyeliği için 43 başvuru yapılırken bu isimlerden 3 tanesi bayan. 

HEDEFE KİLİTLENDİK
Milliyetçi Hareket Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanlığını kapısının herkese sonuna kadar açık olduğunu ifade eden İlçe Başkanı Mustafa Gözütok “ MHP üyesi olabilir, olmayabilir. MHP’den belediye başkan adayı, meclis üyesi adayı olmak isteyen herkese kapımız açık. Parti olarak bu seçimlere inanarak hazırlanıyoruz. Her daim olduğu gibi yine iddialıyız. 31 Mart yerel seçimlerine iyi hazırlandık, hedefe kilitlendik. Sıkı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 31 Mart’ta Kemalpaşa’yı MHP Belediyesi ile buluşturacağız. Bu seçimde diğer partiler Kemalpaşa’da MHP’nin farkını hissedecek. Seçimin kaderi MHP’nin ellerindedir. Kemalpaşa MHP’de başvuru süreci devam ediyor. Aday adaylık başvurusu yapıp, dosya teslimi alan 2 adayımız var. Hasan Şen ve Mehmet Kırkpınar. Her ikisi de birbirinden değerli, ülkücü, sonuna kadar partili, dava arkadaşlarımız. Kamuoyuyla henüz paylaşılmayan 3 adayımız daha var. Bu adaylarımız da en kısa sürede başvurularını yapacaklar. Belediye Başkan adayları için başvuru süre 5 Ocak’a kadar devam ediyor. Belediye Meclis üyelikleri başvurusu ile Yüksek Seçim Kurulu’nun belirlediği tarihe kadar devam edecek.  Bugüne kadar ilçe teşkilatımıza başvuru yapmış 43 tane belediye meclis aday adayımız var, 3 tanesi bayan. 

MHP’NİN KAPISI HERKESE AÇIK, MEHMET TÜRKMEN’E DE AÇIK
Mehmet Türkmen’in MHP’den adaylığı söz konusu mu sorusunu cevaplayan MHP İlçe Başkanı Mustafa Gözütok, “2014 yerel seçimlerinde Mehmet Türkmen MHP’nin adayıydı. MHP’nin kapısı herkese açık olduğu gibi, Mehmet Türkmen’e de açıktır. İsteyen aday adaylık formunu alıp, başvurusunu yapabilir. Biz MHP’de isimlere takılmış değiliz. Çünkü bizim adayımızın adı MHP soyadı da MHP’dir. Biz Kemalpaşa’da MHP nasıl seçimi alırız, onun hesabını yapıyoruz. MHP’nin yerel seçimlerinde iddiası vardır” dedi.

MHP, BELEDİYE SEÇİMLERİNDE EN İDDİALI PARTİ
AK Parti- MHP İttifakının Kemalpaşa ayağı hakkında bilgi veren İlçe Başkanı Mustafa Gözütok, “Geçen hafta Ankara’daydık. Liderimiz, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin bizlere söylediği büyükşehirlerde aday çıkarmayacağız. Ancak ilçelerde ittifak söz konusu değil. İlçelerde Belediye Başkan adayı çıkaracağız. Cumhur İttifakını göz ardı etmeyen liderimiz ittifaka devam etmemiz gerektiğini de söyledi. Seçimlere daha uzun bir süre var. İttifak olabilir de olmayabilir de. Liderimiz, partimiz ne derse bizde onu uygulayacağız. Eğer Kemalpaşa’da ittifak olursa iki ayrı şekild olabilir. AK Parti aday çıkarır, MHP destekler. Ya da MHP aday çıkarır Ak Parti destekler. Bu şekilde de seçime gidilebilir. Yani Kemalpaşa’da ittifak, adayını AK Parti’den de çıkarabilir, MHP’den de çıkarabilir. Biz şunun farkındayız. Kemalpaşa’da AK Parti Belediyesi var. Olabilir. Evet, geçen yerel seçimde oy oranları bizden de fazla olabilir. Ama biz MHP Kemalpaşa olarak bu yerel seçimde çok iddialıyız.İttifak olur, olmaz ama Kemalpaşa MHP, belediye seçimlerini kazanmak istiyor. Bunu da herkes bilsin. İttifakla ilgili genel merkezden bir talimat gelmediği için, biz yerel seçimi kazanma çalışmaları yapıyoruz. İttifak olursa Aday illa Ak Parti adayı olacak diye bir şey yok, bu aday MHP’den de olabilir” dedi.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: GÖZÜTOK'TAN, AÇIKLAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı