Haber Detayı
13 Mart 2020 - Cuma 11:07
 
GENEL VE YEREL SİYASETTE İYİYE GİTMİYORUZ
Saadet Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanı Ramazan Biçen genel ve yerel siyaset ile ilgili açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi
GENEL VE YEREL SİYASETTE İYİYE GİTMİYORUZ

Türkiye’nin 18 yıllık Ak Parti iktidarı döneminde kutuplaştırıldığını söyleyen Ramazan Biçen  “Türk Halkı adeta ikiye bölündü. İktidar bileşenleri muhalefeti ‘‘vatan hainliği’’ ile suçlamaya başladı. Çağdaş demokratik sistemin olmazsa olmazı olan muhalefet HDP bahane edilerek meşru olmayan tarzda baskı altında tutulmaya çalışılıyor” dedi.

 

Biçen açıklamasının devamında;

“Birlik ve beraberliğimizin sembolü olan kurum, ana muhalefeti hainlikle, şerefsizlikle suçlarken, aynı tarz ve sertlikle muhalefetin de cumhurbaşkanına cevap verdiğini görüyoruz. Meclis çatısı altında milletvekilleri birbirine giriyor. Meclis içinde sokak kavgalarını aratmayacak kavgalara şahit oluyoruz” ifadelerini kullandı.

    

Yerel siyaset hakkındaki görüşlerini de dile getiren Saadet Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanı Ramazan Biçen “aynı bölünmüşlük ve çatışma Kemalpaşa Belediyesi meclis toplantılarında da boy gösteriyor. CHP’li belediye başkanının yapacağı olumlu icraatların AKP ve MHP’li meclis üyeleri tarafından engellendiğine dair şikâyetler duyuyoruz. Belediye yönetimi tarafından dile getirilen bu iddiaların doğru olmasına biz Saadet Partisi olarak inanmak istemiyoruz. Parti çıkarlarını millet menfaatinin önünde tutmanın bir felaket olacağını ve bundan hiçbir partinin kazançlı çıkmayacağını düşünüyoruz. Bu durum kimseye kazandırmayacak, tam tersine kaybeden Kemalpaşa halkı olacaktır. Kemalpaşa önümüzdeki 4 yılda hizmet alamazsa CHP’li yönetim belediye meclis çoğunluğunun kendilerine iş yaptırmadığından hareketle bahaneler üretecek. Bu durumdan AKP mi kazançlı çıkacak? Hiç emin değiliz.

    

Kemalpaşa 1994-2004 yılları arasında milli görüşçü belediye başkanı tarafından yönetildi. O dönemde ‘’28 şubat’’ diye nitelenen ağır ve travmatik bir siyasi atmosfer vardı. Toplum laik ve anti laik cephelere ayrılmış, kutuplaşma had safhaya çıkmıştı. O dönemde islami kesime yapılan haksız saldırılar bugünkü AKP’nin iktidar yolculuğunu başlattı.

O dönemde anlattığım tüm bu ağır şartlara rağmen Kemalpaşa Belediyesi tam bir uyum içinde çalışmıştı. Alınan kararların 99’u oy birliğiyle alındı. SHP, MHP, BBP, DYP gibi muhalefette olan partilerin meclis üyeleri yapılan tüm olumlu icraatlarda belediye yönetimine destek verdiler. Bu durum Kemalpaşa’ya da olumlu yansıdı. O dönemde ilçemiz çok güzel hizmetler aldı.

    

Bunu şimdi niye anlattım? O dönemin canlı şahitleri hala aramızda. O  dönemle ilgili kendilerinden bilgi alınabilir. Biz de kamuoyunun bunu bilmesini istedik.

 

Siyasette elbette rekabet olacaktır ve mutlaka olmalıdır da. Ancak temel hassasiyet parti menfaatlerinin millet menfaatlerinin önüne geçmemesi üzerinden olmalıdır” diye konuştu.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: GENEL, VE, YEREL, SİYASETTE, İYİYE, GİTMİYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı