Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 15:55
 
GEMİCİ "ÖZÜDOĞRU KEMALPAŞALILARIN ORTAK ADAYIDIR"
1994-2004 yılları arasında Kemalpaşa Belediye Başkanlığı yapan Mehmet Ali Özüdoğru, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Saadet Partisinden tekrar belediye başkan adayı oldu.
SİYASET Haberi
GEMİCİ

Özüdoğru’nun Kemalpaşalıların ortak adayı olduğunu ifade Saadet Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanı Arif Gemici “Efsane geri döndü. Kemalpaşa milli görüş belediyeciliği ile iz bırakan projelere yeniden kavuşacak” dedi. Gemici “Kemalpaşa’da bir dönem Ak Parti, ardından CHP, sonra tekrar Ak Parti belediyeciliği yaşandı. Halkımız, bu üç dönemde Kemalpaşa’nın yol kat etme noktasında beklentilerin karşılanamadığını gördü. Geçmişte Özüdoğru Başkanımızın yaptığı hizmetleri herkes biliyor.  Hem meclis üyeliği, hem de Özüdoğru Başkanımızın kazanması noktasında tüm projelerimizle elimizden geldiğince halkımızın karşısına çıkacağız. Biz seferden sorumluyuz. Zafer Allah’a aittir. Allah takdir etmişse olur. Biz öyle makam mevkiye âşık değiliz ki olmadık vaatler verelim. Veya farklı hediyeler dağıtalım.2009 yılında almış olduğu 6 bini aşkın oyumuz vardı. Özüdoğru Başkanımızın 15 yıl önce şefkatle sevdiği, şeker dağıttığı, oyuncak verdiği çocuklar da büyüdü. O çocuklarımız bugün oy kullanacak. Bu seçimde, Özüdoğru 10 bin oyla yola çıkacak. Kemalpaşa’da bu seçimde 30 bin oyu geçen ipi göğüsleyecek. 10 bin oyun üstüne; Kemalpaşa’da AK Parti’nin mevcut belediye başkanı Arif Uğurlu’dan memnun olanlar var. Ancak onun ekibinden rahatsız olanlar var. AK Parti’nin küskünlerinden oy gelecek, CHP’nin 13 aday adayından kaynaklanacak kırgınların oyunu da üstüne koy. Cumhur İttifakını kabullenmeyen MHP’li ülkücü kardeşlerim İYİ Parti’ye oy vermez, AK Parti’ye de oy vermez. Bu oylarda SP’ye gelecek. Çünkü SP herkesin ortak partisi. Tam orta noktada duran, hiçbir zaman için çizgisini kaybetmeden devam eden bir siyasi parti olduğu, üstüne birde geçmişteki başarıları ile halkın gönlüne taht kuran Özüdoğru olunca, Kemalpaşa yaptığı kazanımlar ile biz bütün parti seçmenlerinden oy alırız. Hizmetleri gören halkımız siyasi düşüncesi ne olursa olsun, hedef Kemalpaşa’nın geleceği ise, Kemalpaşa’nın kasasını kesesini korumak ise, bu noktada halkımız siyasi düşünceyi bir kenara bırakıp, aday da birleşiyor. Biz bunu 1999 seçimlerinde gördük. CHP’nin ağırlık olduğu Türkmen kesiminin yaşadığı Soğukpınar Mahallesi Özüdoğru’ya destek vererek o seçimi kazandırmıştır. AK Parti, CHP ve SP’nin aday çıkardığı bu yerel seçimde Saadet Partisi, Kemalpaşa Belediye Başkan Adayımız Mehmet Ali Özüdoğru ile seçimi kazanacaktır. Bu yerel seçimin sürpriz partisi biziz. Çünkü Kemalpaşalıların ortak adayı Mehmet Ali Özüdoğru’dur ”dedi.

ARİF GEMİCİ “GÖREV DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİLDİ”
SP Kemalpaşa İlçe Başkanı Arif Gemici, son günlerde partilerinde yaşananlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Gemici açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “Saadet Partisi İzmir İl Başkanlığımız, seçim sürecinde partinin güçlü olduğu Kemalpaşa İlçe Başkanlığında görev değişikliğine gitti. Bu arkadaşların bir kısmı tepki vererek, istifa sunduklarını beyan etmişler. Bu istifalar henüz İlçe teşkilatına veya il teşkilatına ulaşmamıştır. Ayrıca yönetimi herhangi bir görevden almaları diye bir şey söz konusu değil. İl başkanlığımız, Ayhan Acar kardeşimizin genel seçimlerden sonraki yorgunluğundan dolayı taze bir kan oluşsun diye şahsımı göreve getirdiler. 12 yıl ilçe başkanlığı ve 10 yıllık belediye başkan yardımcılığı görevlerini yapmamdan ötürü görevi bana verdiler. Bu genel başkanlığımızın ve il başkanlığımızın tasarrufudur. Ancak bu bir görev değişikliğidir. İstifa şu anda söz konusu değil, ancak istifa eden kardeşimiz varsa da bu kendi tasarruflarıdır. Saygıyla karşılarız. Amaç Kemalpaşa’nın geleceği ise bu seçim sürecinde, bir çakıl taşını dahi kaybetmeden hep beraber omuz omuza verip, herkes fedakârlık yapmak mecburiyetindedir. Bizim teşkilatımızda mesele birinin belediye başkanı olması değildir. Amaç davayı kişiselleştirmeden Saadet Partisi bayrağını belediye burçlarına dikmektir. Bizim kişilerle işimiz yok. Her ailenin içerisinde ufak tefek kırgınlıklar olur. İlçe teşkilatımız genel seçim öncesi başlayan bir süreçte il başkanlığımız ile ufak tefek bir kırgınlıklar yaşamışlar. Özüdoğru Başkanımız gelince bu kırgınlıkların ortadan kalkacağına inanıyorum. Çünkü Özüdoğru’nun bir ağabey, bir baba şefkatiyle herkesi kucaklayacağına inanıyorum. Bende Arif Gemici olarak yılların tecrübesi ile üzerime düşen görevi en sağlıklı şeklide yerine getirerek süreci zaferler sonuçlandıracağımıza inanıyorum. Teşkilatımıza gönül veren bu kardeşlerimiz ile birlikte Kemalpaşa'nın geleceği için neler yapabiliriz bunları konuşacağız. Hep beraber omuz omuza verip tek yürek olup, Saadet Partisi çatısı altında seçimlerden zaferle çıkacağız inşallah" dedi. 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: GEMİCİ, "ÖZÜDOĞRU, KEMALPAŞALILARIN, ORTAK, ADAYIDIR",
Yorumlar
Haber Yazılımı