Haber Detayı
08 Aralık 2018 - Cumartesi 13:59
 
EN YATIRIMCI İLÇELERDEN BİRİYİZ
Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, görevde oldukları 4,5 yıl boyuncu Kemalpaşa’da yaptıkları hizmetleri anlattı. Uğurlu, Kemalpaşa Belediyesi’nin bütçesine göre Türkiye’nin en yatırımcı ilçe belediyelerinden birisi olduğunu söyledi.
KEMALPAŞA Haberi
EN YATIRIMCI İLÇELERDEN BİRİYİZ

Arif Uğurlu, 2014 yılında görevi devraldıklarında İzmir ilçeleri içerisinde bütçesine göre en borçlu belediyelerden birinin Kemalpaşa Belediyesi olduğunu ifade etti. Uğurlu konuşmasının devamında “Biz şunu biliyoruz. Bir şehre hizmet etmek istiyorsanız hiçbir şey sizin hizmet etmenize engel olamaz. Hacı Bektaşi Veli’nin güzel bir sözü var. Gönlü taş olanın şehri taş, gönlü aşk olanın şehri gülistan olur. Biz bu şehre liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığımız aşk ile şevk ile 4,5 yıl hizmet ettik. Öyle bir dönem yaşadık ki şu 4,5 yılda altı seçim ve bir hain darbe girişimine rağmen hamdolsun nüfusumuza ve bütçemize göre Türkiye’nin en yatırımcı ilçelerinden bir tanesi olduk” dedi.

15 TEMMUZ KÜLTÜR SARAYI
Belediye Başkanı olarak göreve başladığı 2014 yılından bu yana Kemalpaşa’da gerçekleştirdikleri hizmetleri anlatan Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu “110 Bin nüfusumuz var ve bir sinema salonumuz yoktu. Şimdi 900 koltuk kapasiteli sinema salonlarımızın olduğu, konferans salonlarımızın, güzel sanatlar merkezimizin olduğu, kütüphanesiyle, kafesiyle İzmir’in en nitelikli kültür merkezlerinden birisini inşa ettik.

BİNALİ YILDIRIM MİLLET BAHÇESİ
Meclis Başkanımız Binali Yıldırım’a vefamızı göstermek, bir proje yapıp, adını vermek istedik. 40 bin metrekaresi Devlet Su İşleri’ne ait olan yeri rehabilite etmek üzere yola çıktık. 40 dönümle başladığımız Millet Bahçesi çalışmalarında 550 dönüme ulaştık. İçerisinde birçok tesisin olduğu Binali Yıldırım Millet Bahçesi’nde; 7 bin kişilik amfi tiyatro, iki iskele, restoran, kafeterya, 16 bin metrekare yürüyüş parkuru, bin 200 metre yapay dere, iki adet saltanat kayığı, dört şelale, ilçenin ilk dört minareli camisi, iki binden fazla bitki türü ve geniş bir çim alan yer alıyor. Merkeze 15 dakikalık mesafedeki projemiz tüm İzmir’e ait bir proje oldu”

SEVGİ YOLUNU AÇTIK
Ardından İzmir’in en iyi sokak sağlıklaştırma çalışmasını tamamen yayaların kullandığı ışıl ışıl, pırıl pırıl bir sevgi yolunu inşa ederek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.

YARI OLİMPİK KAPALI YÜZME HAVUZU VE KINA KONAĞI 
Engelli kızı olan bir annemizin ‘Başkanım benim kızımda cam kemiği hastalığı var. Yüzmesi lazım. Rica etsek bize etrafımızda otellerden bize yardımcı olur musunuz? Kışın bir hafta gidip yüzebilsin’ dedi. Peki, sonrasında ne yapacaksınız dedim. Sonrasını bizde pek bilmiyoruz dedi. O annemizin sözünü görev ve emir kabul ettik.  Kemalpaşamızın ilk kapalı, ısıtmalı, yarı olimpik yüzme havuzunu ve kına konağını bitirdik. İsmine de merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismini verdik.

ARMUTLU VE BAĞYURDUNA YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZULARI İLE SOSYAL YAŞAM KOMPLEKSLERİ KAZANDIRDIK
İlçe merkezimize bu kapalı yüzme havuzlarını yaparken eski beldelerimizden Armutlu ve Bağyurdu mahallelerimize içerisinde yarı olimpik açık yüzme havuzunun da bulunduğu sosyal yaşam komplekslerini inşa ettik ve bu yaz boyunca o tesislerimiz o bölgemizin insanlarına ücretsiz bir şekilde hizmet verdi.

PARK ORMAN KEMALPAŞA TESİSLERİ
Kemalpaşa İzmir’in saklı bir bahçesi… Biz millet bahçesini inşa etmeden önce 220 Bin metrekare alan üzerine Park Orman Kemalpaşa tesislerini yaptık. İçerisinde kıl çadır restoran paintball alanı, kafeteryalar, atv parkuru ve el sanatları çarşısı gibi her biri kendi içerisinde açılışı yapılabilecek onlarca tesisi barındırıyor. Bu 220 Bin metrekarelik alanı 2,5 yıl önce Kemalpaşa halkımıza kazandırdık.

14 KÖYÜMÜZE DÜĞÜN SALONU
14 köyümüzün düğün salonlarını komple inşa ettik. Köylerimizin hizmetine sunduk. 5 spor kompleksimizi bitirip gençlerimizin hizmetine sunduk.

YUKARIKIZILCA, ÖRNEKKÖY VE ARMUTLU’YA KAPALI PAZAR YERİ
Yukarıkızılca ve Örnekköy kapalı pazaryerlerimizi bitirdik. Şimdi de Armutlu kapalı pazaryerimizin ihalesini yaptık. İnşallah Mart ayı sonuna kadar Armutlu kapalı pazaryerimizi bitirip hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız.

HER MAHALLEYE MODERN MEYDANLAR YAPTIK  
Her zaman şunu ifade ettik. Şehirler meydanları ile anılır. Biz dedik ki her mahallemizin meydanı güzel olsun. Beldelerimizin tamamının meydanlarını pırıl pırıl yenileyerek İzmir’in en modern meydanlarından birileri haline getirdik. 29 köyümüzün 19 tanesinin de meydanlarını baştan aşağıya yeniledik. İnşallah geriye kalanları da yenilemeye devam edeceğiz.

KONGRE MERKEZİ

Kemalpaşa için olduğu kadar İzmir için de önemli bir kazanım olan Kongre Merkezi proje çalışmalarımız hızla devam ediyor. Toplamda 18 bin metre kare alana inşa ettiğimiz Kongre Merkezi'nin bünyesinde; 3 adet çok amaçlı kongre salonu, 2 adet açık sergi ve kokteyl alanı, düğün salonu, toplantı salonları, otopark yer alıyor. Pek çok etkinlikle önemli bir boşluğu dolduracak olan merkez, modern yapısı ile tüm İzmirlilere hizmet verecek.

ALTINCI BİLGİ EVİ ÇALIŞMAMIZA BAŞLADIK
İlçe merkezinde yapılan 15 Temmuz Kültür, Sanat ve Spor Merkezi'nin yanı sıra, eksiden belde ve köy olan yeni mahallelerde de açılan Bilgi Evleri yerleşim yerlerinin sosyal ve kültürel hayatlarına önemli bir ivme kazandırıyor. Ulucak, Örnekköy  ve Yukarıkızılca mahallelerinde hizmete açılan Bilgievleri'nin yanı sıra, Bağyurdu, Armutlu ve Ören mahallelerinde de yapımına başlanan Bilgievleri'nin kısa bir süre sonra hizmete açılacak.

EVDE BAKIM VE SAĞLIK HİZMETLERİ
 “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı hizmet siyasetimizin temel noktasıdır” diyen Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, evde bakım ve sağlık merkezinin çok önemli bir görev yürüttüğünü vurguladı.
Uğurlu,  “Günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım hizmetine ihtiyaç duyan; yaşlı, engelli ve yatalak vatandaşlarımızın kişisel bakımları ile yaşadıkları evin temizlik ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyoruz. Bunların yanında vatandaşlarımıza koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmeti, tam donanımlı ambulanslarımızla ücretsiz hasta nakil hizmeti ve tıbbi danışma hizmeti de veriyoruz. Belediyecilik sadece alt yapı, binalar, yollar, parklar yapmak değil. Bunun yanında gönüller de yapmamız gerekiyor. Bir insanımızın dahi derdini hafifletiyorsak ne mutlu bize” ifadelerini kullandı.

KEMALPAŞA TARİHİNİN EN BÜYÜK YOL YAPIM ÇALIŞMASI
Başta İZSU tarafından yapılan çalışmalar olmak üzere alt yapı çalışmaları tamamlanan ve çeşitli nedenlerde bozulan yollarımız dâhil olmak üzere göreve geldiğimiz günden bu yana yaptığımız yol çalışmaları ilçe tarihinin en büyük yol yapım çalışmasıdır. Kemalpaşa Belediyesi olarak yol medeniyettir şiarıyla ilk günden bugüne kadar 1 Milyon 230 bin metrekare yol yapım çalışması gerçekleştirdik. Bunları yaparken de hiçbir zaman siyaset yapmadık. Kurum ve kuruluşları bahane ederek hizmetten kaçınmadık. Biz Kemalpaşa’ya hizmet için çıktığımız yola koltuk sevdasıyla değil hizmet sevdasıyla çıktık. Yaptığımız diğer bütün çalışmalarımız Kemalpaşa’mıza nasıl değer kattıysa, yol yapım çalışmalarımızla da adeta ilçemizi nakış nakış işledik.

YILDA 18 BİN AİLEYE HİZMET VERİYOR
2016 yılının Eylül ayında hizmete açtığımız sosyal marketimiz bugün 2. yılını doldurdu. Geriye dönüp baktığımızda sosyal marketimiz kapasitesinin çok çok üstünde vatandaşlarımıza hizmet vermiş. Sayısal verilere baktığımızda gördük ki kuruluşumuz yılda 18 bin aileye hizmet veriyor. Bu hizmeti verirken de bütün ayrıntılar titizlikle incelenmiştir. Gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için gerekli bütün çalışmalar yapılmış olup vatandaşlarımızın siyasi görüşü ne olursa olsun bu hizmetten yararlandıklarını gönül rahatlığı ile ifade edebiliriz.

TOKİ
İlçemizde yapımına başlanan TOKİ projesinin 679 konut,  22 iş yeri, 1 cami, 16 derslikli 1 ortaokul ve 16 derslikli 1 ilkokuldan oluşan ilk etap alan çalışmaları hızla devam ediyor. Bizim ve Kemalpaşalı hemşerilerimizin hayali olan bir projenin daha hayata geçmesi bizleri oldukça mutlu edecek.  Mahalle konseptinde tasarlanan projeyle konutların yanı sıra iş yerleri, okulları, spor ve oyun alanları, parkları, peyzajıyla kaliteli bir yaşam alanı oluşturuluyor. 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: EN, YATIRIMCI, İLÇELERDEN, BİRİYİZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı