Haber Detayı
06 Kasım 2019 - Çarşamba 10:09
 
EMLAKÇILAR İÇİN SON GÜN 5 ARALIK
Kemalpaşa Emlak Müşavirleri ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Ahmet İnce, yetki belgesi olmayan meslektaşlarını uyardı, 5 Aralık son gün.
GÜNDEM Haberi
EMLAKÇILAR İÇİN SON GÜN 5 ARALIK

Resmi Gazete’de yayımlanan Taşınmaz Ticareti hakkında yönetmelik kapsamında yazan şartlara uymayan emlakçılar evraklarını tamamlamadıkları takdirde ruhsat iptali, para cezası veya iş yeri kapatmaya kadar gidileceği söylendi. 
 

Taşınmaz ticaretine ilişkin usul ve esasların düzenlendiği yönetmelik hakkında bilgi veren KEMİAD Başkanı Ahmet İnce, meslektaşlarını uyardı. Başkan Ahmet İnce, “Ticaret Bakanlığından Emlak Yetki Belgesi olmayanlar yasa gereği emlakçılık yapamayacak. Mevcut aktif faaliyet gösteren emlakçıların en geç 5 Aralık 2019 yılına kadar yetki belgesini almaları gerekiyor. Emlakçılık yapacak yeni meslektaşlarımız için de en az lise mezunu olması şartı var. Meslekte Yeterlilik Belgesi, Emlak ofisinin en az 30 metre karede hizmet vermesi, adli sicil kaydı gibi evrakları tamamlaması gerekiyor. Odamızda üyelerinin hak ve menfaatleri doğrultusunda https://ttbs.gtb.gov.tr adresine girerek kayıtlarını yapmalarını aksi taktir de kazanılmış haklarını kaybedecekler. İlgili kurumlarca açık olan işyerinizin ruhsat iptaline para cezasına ve iş yeri kapatmasına kadar gidecektir. Sizlere uyarım ve önerim, kazanılmış haklarınızın kaybolmaması için oda merkezine başvurunuzu yapın ve bir an önce Ticaret Bakanlığı Yetki Belgenizi almayı unutmayın, son tarih 5 ARALIK 2019”dedi.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: EMLAKÇILAR, İÇİN, SON, GÜN, 5, ARALIK,
Yorumlar
Haber Yazılımı