Haber Detayı
06 Eylül 2020 - Pazar 15:47
 
EMİN İŞÇİ, RESMİ TÖRENLE TOPRAĞA VERİLDİ
Kemalpaşa’nın saygıdeğer isimlerinden Emin İşçi dün düzenlenen resmi tören ile toprağa verildi.
KEMALPAŞA Haberi
EMİN İŞÇİ, RESMİ TÖRENLE TOPRAĞA VERİLDİ

Vefatıyla Kemalpaşa’da büyük bir üzüntü yaşatan Kıbrıs Gazisi Emin İşçi’nin cenazesi askeri bir törenle toprağa verildi. Cenazeye İşçi’nin çok sayıda seveni katıldı.

 

Düzenlenen cenaze törenine DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, DSP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Karakülçe, DSP İzmir İl Başkanı Hüseyin Kireç, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli, TEMAD Kemalpaşa Şube Başkanı Abdurrahman Bal ve yönetimi, merhumun çok sayıda sevenleri katıldı. Kemalpaşa’da yaşayan birçok vatandaş ise pandemi nedeniyle törene katılım sağlayamadı.  

 

EMİN İŞÇİ KİMDİR?

1945 Artvin Şavşat doğumlu olan Emin İşçi 1967 yılında Astsubay Okulundan mezun oldu. 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekâtında görev alan Emin İşçi burada gazi ünvanını aldı.  Ordudan 1989 yılında emekli oldu. 1989 yılında Özgür Elektronik adında işletmesini kurdu. 1994 yılında Özgür Emek Elektrik. Ltd. Şirketini kurdu. 1994-2004 yılları arasında Demokratik Sol Parti Kemalpaşa İlçe başkanlığı yaptı. Kemalpaşa Karadenizliler Derneğinin kurucu başkanlığını yaptı. 3 erkek bir kız çocuğu olan Emin İşçi en küçük oğlu Yavuz İşçi’yi 1990 yılında elim bir trafik kazası sonucu kaybetti. Oğlu Özer İşçi Elektrik Mühendisi olarak Özgür Emek Elektrik. Ltd. Şirketini işletmekte. Diğer oğlu Özgür İşçi ise Astsubay Emeklisi, Kızı Öznur İşçi Muğla Üniversitesi İstatistik bölümünde profesör olarak görev yapmakta.

 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: EMİN, İŞÇİ,, RESMİ, TÖRENLE, TOPRAĞA, VERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı