Haber Detayı
20 Ağustos 2019 - Salı 15:34
 
EĞİTİMİN “KÜLTÜR’LÜ” ÖĞRENCİLERE İHTİYACI VAR.
Çok çalışmak mı yoksa verimli çalışmak mı? Tabi ki çok çalışmak da gerekiyor verimli çalışmakta gerekiyor. Verimli çalışmayı açıklamak gerekirse öncelikle ne çalışacağını ne kadar çalışacağını, nerelere dikkat etmen gerektiğini iyi bilmelisin.
EĞİTİM Haberi
EĞİTİMİN “KÜLTÜR’LÜ”  ÖĞRENCİLERE İHTİYACI VAR.

Çok çalışmak mı yoksa verimli çalışmak mı? Tabi ki çok çalışmak da gerekiyor verimli çalışmakta gerekiyor. Verimli çalışmayı açıklamak gerekirse öncelikle ne çalışacağını ne kadar çalışacağını, nerelere dikkat etmen gerektiğini iyi bilmelisin. Yani planlı ve programlı olman gerekir. Bir çalışmadan verim almak istiyorsan mutlaka yanlışlarına ve eksiklerine yönelmelisin. Bildiklerini zaten yapabileceksin peki ya bilmediklerin? Boş soru ve yanlış sorular yerinde öylece kalırsa, sende yerinde öylece kalırsın. Bir adım öne geçmek istiyorsan yanlışlarının ve eksiklerinin üzerine gitmelisin. İşte bunları yapabiliyorsan verimli çalışıyorsun diyebiliriz.

 

İlk kez çıktığın yolda destek almak en doğru karar olacaktır senin için. Bundan asla çekinme ve utanma. Yolda karşılaşacağın zorluklarla tek başına mücadele etmek sadece zaman kaybı olacaktır. Yolu iyi bilen bir rehber sana her zaman eşlik edebilecektir. Bu rehberlerde deneyimli öğretmenlerdir.

 

Yıllarca sınavlara öğrenci hazırlayarak tecrübelerine tecrübe katan öğretmenlerimiz deneme sınavlarının ardından yapamadığın sorularla mücadele etmende sana sürekli destek olacaktır ve bundan hiçbir zaman üşenmeyeceklerdir. Çünkü “öğretmen” olmak bunu gerektirir.

 

Bol bol deneme sınavı yapman da gerekecek. Ne kadar çok prova o kadar hazır olmak demektir. Sınava son birkaç ay kala her gün yaptığımız deneme sınavları ile öğrencilerimizi sürekli sınavla yüz yüze getirdik ki kendilerini hazır hissetsinler, eksiklerini ve yanlışlarını sürekli görsünler ve bunları düzeltebilmek için çabalasınlar.

 

Peki yeterli mi? Hayır. Sende çok istemelisin, içindeki başarı ateşi hiçbir zaman sönmemeli, asla pes etmemelisin ki zafere ulaşabilesin.

 

Şunu unutma; bir şeyi yapmamak için birçok bahanen olabilir, ama yapmak için ise sadece bir bahaneye ihtiyacın var. Bilmeni isteyeceğim bir şey daha var. Başarılı olanların senden hiçbir fazlası yok. Senin fazlan ise onlardan daha başarılı olabilmek için halâ zamanının olması. Peki, ne duruyorsun? Zamanını nasıl verimli kullanacağını biliyorsun artık.

 

Başarılarının devamını diliyorum.

 

EĞİTİMİN “KÜLTÜR’LÜ” 
ÖĞRENCİLERE İHTİYACI VAR.

Barış Evren/ Kültür Eğitim Kurumları Rehber  Öğretmeni

Kaynak: Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: EĞİTİMİN, “KÜLTÜR’LÜ”, , ÖĞRENCİLERE, İHTİYACI, VAR.,
Yorumlar
Haber Yazılımı