Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 22:10
 
EĞİTİM-BİR-SEN’DEN 8 MART ETKİNLİĞİ
Eğitim-Bir Sen Kemalpaşa Temsilciliği, “Dünya Kadınlar Günü” etkinliği düzenledi. Nif Zeytin Restaurant’ta düzenlenen sabah kahvaltı etkinlikte, tüm dünya kadınların için hak ve eşitlik istemleri vurgulandı.
EĞİTİM Haberi
EĞİTİM-BİR-SEN’DEN 8  MART ETKİNLİĞİ

Eğitim-Bir-Sen Kemalpaşa Temsilciliği İlçe Başkanı Yüksel Kurt ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Filiz Erçakır’ın ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltıya Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Yılmaz, Kocatürk Koleji Müdürü Gülay Engin, okul müdürleri, iş yeri temsilcileri ve bayan üyeler katıldı. 

Etkinlikte konuşan Temsilcilik Başkanı Yüksel Kurt, tüm dünyada kadınların hak ve eşitlik istemlerini vurguladı. Kurt,”Her 8 Mart’ta dünyanın pek çok ülkesinde kadınların toplumsal sorunları çeşitli etkinliklerle dile getirilmekte ve bunların çözüm yolları üzerinde durulmaktadır. Kadınların ihmal edildiği bir toplumun varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesinin mümkün olmadığına inanıyorum. Atatürk “Dünyada hiçbir milletin kadını ‘Ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluş ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar himmet gösterdim’ diyemez” demek suretiyle kahraman kadınlarımızın değerini veciz bir şekilde ifade etmiş ve onları hak ettikleri şeklinde onurlandırmıştır. Nitekim günümüzde artık Türk kadını, sosyal hayat içinde aktif olarak yer almaya başladı. Çalışan, üreten kadınların sayısı hızla artıyor. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın pek çok ülkesinde her alanda başarılı kadınlarımız var. Öğretim üyeleri, bilim kadınları, hukukçular, sanatçılar, diplomatlar, siyasetçiler, doktorlar, öğretmenler… Ben inanıyorum ki, kadınlar her meslek dalında başarılı olabilirler, oluyorlar da. Unutmayalım ki” Cennet anaların ayakları altındadır” diyen bir medeniyetten geliyoruz. Bu hepimiz için bir onurdur.  Kadın toplumu oluşturan en önemli halkadır. Kadının katılmadığı, kadının yok sayıldığı bir topluluğu medeniyet ölçüleri çerçevesinde değerlendirmek mümkün değildir" dedi.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: EĞİTİM-BİR-SEN’DEN, 8, , MART, ETKİNLİĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı