Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 18:42
 
DİNÇER’DEN GÖZÜTOK’UN AÇIKLAMALARINA CEVAP
MHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gözütok’un kamuoyuna yaptığı açıklama üzerine İYİ Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Coşkun Dinçer cevap haklarını kullanmak istedikleri belirterek bir açıklama yaptı.
SİYASET Haberi
DİNÇER’DEN GÖZÜTOK’UN AÇIKLAMALARINA CEVAP

Dinçer’in açıklaması şu şekilde;

 “MHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gözütok yaptığı açıklamada partimizi zan altında bırakan ve asılsız iddialara yer vermiştir. Kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesini engellemek için bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur. Belediye Meclis Toplantısı’nda üniversite için Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’ya yetki verilmesine yönelik önerge gündeme geldiğinde biz lehte oy kullandık. Ancak Cumhur İttifakına mensup Belediye Meclis Üyeleri yaptıkları aleyhte konuşmalar ile Kemalpaşa’ya üniversite bölümlerinin kurulmasına karşı olduklarını göstermişlerdir. Sayın Mustafa Gözütok açıklamasında ‘ Belediye Meclis Toplantısı’nda Kemalpaşa’ya üniversite getirilmesini Cumhur İttifakı’nın çeşitli bahaneler uydurarak komisyonlara gönderdiğini iddia edenler koskoca bir yalancısınız.’ Demiştir. Yine üniversite konusunun gündeme gelmesinden Cumhur İttifakı mensubu meclis üyelerinin heyecanlandığını vurgulamıştır. Hatta açıklamasında ‘ Umuyoruz ve bekliyoruz ki üniversite bir an önce gelir’ sözlerine yer vermiştir. Sayın Gözütok yaptığı açıklama ile suçluluklarını bastırma telaşına girdiğini göstermiştir. Buradan Gözütok’a şunu sormak istiyorum. Madem üniversiteyi bu kadar istiyordunuz niye önergeye kabul oyu vermediniz? Madem açıklamanızda söylediğiniz gibi üniversitenin bir an önce gelmesini istiyorsunuz önergeyi neden reddettiniz ve komisyonlara havale ettiniz? Önergenin Komisyonlarda görüşülmesinin aylar süreceğini bildiğiniz halde bunu niye yaptınız? Acaba amacınız bu komisyon süreci uzun süreceği için 2019 – 2020 döneminde Kemalpaşa’da üniversite açılmasını engelleyerek süreci en az bir yıl ötelemek miydi?

 

Sayın Gözütok’tan bu soruları dürüstçe cevaplamasını bekliyoruz. Üniversite ile ilgili karar verecek kendileri değilmiş gibi üniversitenin açılması konusunda temenni cümleleri kurmasını Kemalpaşalıların yadırgadığını ve inandırıcı bulmadığını bilmesini istiyoruz. Sırf Rıdvan Karakayalı’nın ‘Kemalpaşa’ya üniversite kazandıran Başkan’ olarak anılmasını engellemek için buldukları bahanelerin hiçbir haklı yönü yoktur. Her şey kamuoyunun gözü önünde olup bitmektedir. Üniversite konusunu sulandırıp çeşitli bahanelerin arkasına sığınanlar bunun hesabını Kemalpaşalılara vermek zorunda kalacaktır. ‘ Üniversite gelmesini istiyorum’ ile başlayan ancak ama ile devam eden cümleler kurmak kimseye bir şey kazandırmaz. Kemalpaşa ekonomisine büyük canlılık getirecek böyle hayırlı bir işi engelleyenler yarın Kemalpaşa esnafına, Kemalpaşa halkına ne cevap verecekler gerçekten merak ediyorum. Cumhur İttifakına mensup meclis üyelerine çağrımız bir an önce bu yanlış karardan dönmeleridir. Siyasi taassup nedeni ile Rıdvan Karakayalı’nın üniversiteyi Kemalpaşa’ya getirmesini istemiyorsunuz ama unutmayın bu gerçekleşirse siz de üniversite için olumlu oy kullanarak bu övünçten payınızı alacaksınız. Üniversiteyi Kemalpaşa’ya kazandıran Meclis Üyeleri olarak bunun haklı gururunu yaşayacaksınız. Son meclis toplantısında aldığını önergeyi komisyona gönderme kararında ısrar ederseniz ‘Kemalpaşa’ya üniversite gelmesini engelleyen meclis üyeleri’ olarak Kemalpaşa tarihine geçeceksiniz. Emin olun ki kimse sizi hayırla yad etmeyecek. Sizi Kemalpaşa Kamuoyu’nun huzurunda yanlıştan geri dönmeye davet ediyorum. Kararı siz vereceksiniz. Ancak unutmayın ki son kararı Kemalpaşa da yaşayan vatandaşlarımız verecektir. Onların vicdanlarında verdikleri karar her zaman en doğru karar olmuştur.

 

Saygılarımla. İYİ Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Coşkun Dinçer

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: DİNÇER’DEN, GÖZÜTOK’UN, AÇIKLAMALARINA, CEVAP,
Yorumlar
Haber Yazılımı