Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 16:37
 
DERNEKLER PLATFORMU BİR ARAYA GELDİ
Kemalpaşa'da çeşitli sivil toplum kuruluşları (STK), dernek ve örgütlerin bir araya gelerek kurduğu Kemalpaşa Dernekler Platformu 2. Olağan Toplantısı'nı pazar günü 15.00'da Kemalpaşa Emlakçılar Lokalinde gerçekleştirdi.
KÜLTÜR Haberi
DERNEKLER PLATFORMU BİR ARAYA GELDİ

İlçemiz tanınmış emlakçılarından ve Kemalpaşa  Emlakçılar Derneği (KEMİDER) başkanı Ahmet İnce'nin daveti üzerine 2. Olağan Toplantısını Kemalpaşa Emlakçılar Lokalinde gerçekleştiren Dernekler Birliği Platformu gündem değerlendirmesi yaparak ilçeye kazandırılabilecek hizmetler hakkında görüş alışverişinde bulundu. 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Dernekler Birliği Platformu dönem başkanı İlker Yıldız'ın yaptığı açılış konuşması sonrasında toplantıya katılan kitle örgütleri ve STK'lar söz aldı. 2020 yılı içerisinde yapılacak olan 49.Altın Kiraz Festivali'nde etkinliklere ve ilçemize kazandırılması planlanan 'sanat sokağı' hakkında önerilerde bulundu.

 

BELEDİYEDEN SALON TAHSİSİ
Dernekler Birliği Platformu Dönem Başkanı İlker Yıldız yaptığı konuşmada Kemalpaşa Belediyesi'nin Dernekler Birliği Platformu'na 15 Temmuz Kültür Merkezi içerisinde toplantı ve etkinliklerini düzenleyebilecekleri bir salonun kendilerinin hizmetine sunulduğunu açıkladı. Ayrıca toplantıda dönem başkanlığı için daha önce belirlenen 3 aylık süre 1 yıla uzatıldı.
 

KİMLER KATILDI
Kemalpaşa Emlakçılar Lokalinde düzenlenen toplantıya davet edilen Kemalpaşa Kaymakamı Kemal Kızılıkaya başka bir programda olduğu için katılım göstermezken, ilerleyen süreçte toplantı ve etkinliklerde yer alacağını bildirdi. Kemalpaşa'da faaliyet yürüten STK, sendika ve kitle örgütülerinden Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı Abdurrahman Baloğlu, Kütahyalılar Derneği Başkanı Ercan Genç , Gümüşhaneliler Derneği Başkanı İsmail Zorlu, Semerkant Vakfı Başkanı Selahaddin Özgültekin, Eğitim-İş Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Kılıç ve Salih Topuk , Kemalpaşa Atatürkçü Düşünçe Derneği Şahin Üstünçağ, Oltular Derneği Başkanı Harun Gözütok, ÇÖYDER Başkanı İdris Çakır, Kemalpaşa 1919 Gençlik Spor Kulübü Başkanı Halit Balaban, Ata Okçuluk ve Savaş Sanatları Derneği Başkanı Dilek Çelik, Kadın Kültürel Dayanışma Derneği Yönetim Kurlu Üyesi Sevim Dalgıç, Kemalpaşa Basketbol Spor Kulübü Başkanı Gülşen Şenkaya, İzmir Gürcü Dostluk Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Osman Aydemir, Kemalpaşa Emlakçılar Derneği Başkanı Ahmet İnce, Dereköy Tarım Kooperatifi Başkanı Hüseyin Kanlı , STK ve Artvinliler Derneği Basın Medya Başkanı Köksal Ergin,Dünya Akıl Ve Zihin Sporları Derneği Başkanı Hasan Kurt ,Kemalpaşa Kültür Sanat Derneği Başkanı, Yakup Karaca, STK Sekretryası Işık Şen Bilgin  Kentsel Dönüşüm Derneği başkanı Yavuz Artuğ katıldı.

Kaynak: Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: DERNEKLER, PLATFORMU, BİR, ARAYA, GELDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı