Haber Detayı
16 Temmuz 2019 - Salı 17:57
 
DEMİRTAŞ, “MECLİS NE ZAMAN CANLI YAYINLANACAK ?”
Ak Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş, belediye meclisinin mayıs ayı toplantısında alınan "toplantıların canlı yayınlanması" kararının ne zaman uygulanmaya başlayacağını basın yoluyla Başkan Karakayalı'ya sordu.
SİYASET Haberi
DEMİRTAŞ, “MECLİS NE ZAMAN CANLI YAYINLANACAK ?”

31 Mart’ta gerçekleştirilen yerel seçimler sonrası, Nisan ayında gerçekleştirilen ilk meclis toplantısında Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın gündeme getirdiği ve daha sonra Mayıs ayı toplantısında meclisçe kabul edilen, meclis toplantılarının canlı yayınlanması konusunda halen bir gelişme olmadığını ifade eden Ak Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş “biz bu konuyu mecliste sorduk.Ancak bir gelişme olmadı. Şimdi de basın aracılıyla tekrar soruyoruz. Kemalpaşa Belediyesi meclis toplantılarını ne zaman canlı yayınlamaya başlayacak? ” dedi. 

 

Demirtaş açıklamasının devamında; 
“Kemalpaşa Belediye Meclisi toplantılarının canlı yayınlanması konusunda Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Ak Parti grubunun destek vermediğini canlı tv programında ve sosyal medyada şov yaparak duyurup, algı oluşturmaya çalışmıştı. Ancak grubumuzun da destek verdiği ve her meclis toplantısında dile getirdiği toplantıların, canlı yayınlanması konusunda gerekenin yapılmasını bekliyoruz. Çok zor bir işlem ya da hizmet değil. İkinci meclis toplantısına yetişebilir bir hizmet olmasına rağmen, halen canlı yayın yapılmasına anlam veremiyoruz. Şeffaf belediyecilik, anlayışınız bu mu? Bugüne kadar vermiş olduğu hiçbir sözü yerine getirmeyip, söylemleri ile eylemleri birbirini tutmayan Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın sergilemiş olduğu hukuksuz, sorumsuz tutum ve davranışların takipçisi olacağımızı hatırlatıp, AK Parti olarak ilçemize en iyi şekilde hizmet verme adına, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğimizi Kemalpaşa kamuoyunun bilgisine sunarız”

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: DEMİRTAŞ,, “MECLİS, NE, ZAMAN, CANLI, YAYINLANACAK, ?”,
Yorumlar
Haber Yazılımı