Haber Detayı
02 Ağustos 2019 - Cuma 16:37
 
CUMHUR İTTİFAKINDAN 100 GÜN DEĞERLENDİRMESİ
Kemalpaşa AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş “yerel seçimlerden sonraki 100 günü değerlendirme” toplantısında MHP İlçe Başkanı Mustafa Gözütok ve Cumhur İttifak meclis üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenledi.
SİYASET Haberi
CUMHUR İTTİFAKINDAN 100 GÜN DEĞERLENDİRMESİ

Kemalpaşa AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş ve MHP İlçe Başkanı Mustafa Gözütok, basın mensuplarına, yerel seçim sonrası 100 günlük yerel hizmetleri ve yerel siyaseti değerlendirerek, açıklamalarda bulundular. 

 

BASINA İLK AÇIKLAMAYI MHP İLÇE BAŞKANI MUSTAFA GÖZTÜK YAPTI
Kemalpaşa Belediyesi’nin hizmetlerine baktıklarında 100 gün içinde tebrik ve takdir edilecek biz hizmetin olmadığını söyleyen MHP İlçe Başkanı Mustafa Gözütok “Kemalpaşa Belediye Başkanı insana dokunan hizmetler yapacağını söyledi. En büyük projeleri işten çıkarmalar işe almalar. 5 yıl boyunca inşallah güzel projeler yapar. Biz Cumhur İttifakı olarak belediye meclis üyelerimizle birlikte Kemalpaşa’nın yararına her türlü hizmete tam destek vereceğiz. Meclise projelerle gelinmesini bekliyoruz. Kemalpaşa halkı için yapılması gereken ne varsa biz, hep beraber hazırız. Geçmiş senelerde ki siyasette değil bugünkü siyasette yeni bir ekibiz. Mevcut ilçe başkanları ve belediye meclis üyelerimiz yeni bir dönemin içerisindeyiz.   Yolsuzluklar yanlışlıklar olduğu takdirde konunun üstüne gidip, takipçisi olacağız. Gerekli hallerde üst mercilere, savcılıkla suç duyurusunda bulunabileceğimizi, kamuoyunun önünde duyuyoruz. Cumhur ittifakında yoksul zengin demeden, dil, din, ırk ayrımı yapmadan, vatandaşın hakkını savunup, hizmet verilmesi için üstümüze düşen vazifeyi yapacağız. Bugüne kadar Kemalpaşa’da hizmet veren belediye başkanlarının ve son dönem Belediye Başkanı Arif Uğurlu’nun projelerinin yıpratılmasına da müsaade etmeyeceğiz” dedi. 

 

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI MEHMET ALİ DEMİRTAŞ 100 GÜNÜ DEĞERLENDİRDİ
MHP İlçe Başkanı Mustafa Gözütok’tan sonra AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş basın mensuplarına açılamalarda bulundu.

 

Demirtaş’ın açıklamaları şu şekilde;
Değerli basın mensupları kıymetli misafirler;

 

31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkanı seçilen Sayın Rıdvan Karakayalı, 12 Nisan’da mazbatasını alıp göreve başlamış olup maalesef geçen süre içerisinde bırakın hizmet etmeyi, seçim döneminde vermiş olduğu sözlerin birini bile yerine getirmemiştir. 

 

Göreve yeni başlayan bir belediye başkanın 4 ay gibi kısa bir sürede değerlendirilmesi doğru olmamakla birlikte Sayın Karakayalı, daha öncede bir dönem belediye başkanlığı yaptığı için deneyimli ve tecrübelidir. Bu deneyim ve tecrübeye rağmen, geçen süreç içerisinde ilçeye hiçbir katkı sunmayan Karakayalı, seçim meydanlarında vatandaşlara vermiş olduğu sözleri de unutup, kulak arkası yapmaktadır.

 

5 BİN KİŞİNİN İŞE ALINMASINA DESTEK VERİYORUZ
Buradan sizlerin aracılığı ile Sayın Karakayalı’ya seçim döneminde verdiği sözleri hatırlatıp, seçim sonrası göstermiş olduğu tavır ve tutumla ilgili bazı hususları aktarmak istiyorum.

Seçim meydanlarında 5 bin kişiyi işe alacaklarını belirten ve çalışan personelleri işten çıkarmayacaklarını beyan ederek hatta ve hatta İş-Kur’dan çalışan personelleri de kadroya alacaklarını dile getiren Karakayalı, göreve başlamasının hem ardından işçilere mobbing uygulayıp 91 çalışanın işine son vermiştir. 
Bununla birlikte belediyede işe alınan personel sayısı bilinmemekle birlikte kendisinin “5 bin kişiyi belediyeye işe almayacağız. Fabrikalara yerleştireceğiz” gibi ifadeleri bulunmaktadır. Görünen o ki Sayın Karakayalı, Kemalpaşalı hemşerilerimizin hayalleri ile oynayarak adeta milletimizin aklı ile alay etmiştir. Hülasa personel alımlarına AK Parti’nin engel olduğu yönünde asılsız iddialarda bulunarak kurulduğu günden buyana milleti hizmet etmeyi görev edinmiş olan partimize iftira atmıştır. Bu anlamda bilinmesini isteriz ki; AK Parti olarak belediyeye alınacak olan personellerin işe alınmaları noktasında her zaman Karakayalı’ya destek vereceğimizi bir kez daha hatırlatmak istiyorum. 

 

KEMALPAŞANIN EKMEĞİNİ KEMALPAŞALI YEMELİ
Seçim meydanlarında Kemalpaşa’nın ekmeğini Kemalpaşalılar yiyecek diyen Karakayalı, belediyeye ilk olarak emekli arkadaşlarını işe almakla başlayıp, bununla da yetinmeyerek il dışından 4 personel getirip Kemalpaşa belediyesinde görev vermiş, üst yönetim kadrosunu Kemalpaşa’yı ve Kemalpaşalıları bilmeyen kişilerden oluşturmuştur.

 

ÇİFTÇİ MALLARINA BORCU OLAN ÇİFTÇİLERİMİZİN MAĞDURİYETİ BİRAN ÖNCE ÇÖZÜLMELİ
Seçim meydanlarında çiftçilerimizin Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı’na olan borçlarını sileceklerini beyan edip, seçimden sonra sorunu çözemeyeceklerini anlayarak Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı’nı Kayyuma devreden Karakayalı, tıpkı diğer konularda olduğu gibi bu konuda da basiretsiz ve iradesiz davranmıştır. Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı’na borçları olan çiftçilerimize icra dosyaları açılmış olup, Kemalpaşalı çiftçilerimizin bu anlamda mağduriyet yaşadıklarını da bizzat kendisi de bilmektedir.

 

ULUCAK VE ÖRNEKKÖY MAHALLERİNİN TAPU SORUNU ÇÖZÜLMELİ
Ulucak ve Örnekköy mahallelerimizde hemşerilerimizin tapu sorunlarını İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte seçimden hemen sonra çözüme kavuşturacaklarını beyan eden Karakayalı’nın bu doğrultuda da hiçbir olumlu adım atmadığı bilinmektedir. Vatandaşlarımızın bu anlamda kendisinden irade gösterip, olumlu bir adım atmasını beklediklerini görmekteyiz.

 

Sayın Karakayalı; Belediye Şirketi olan Kem-Bel şirketinde aynı aileden kişilere Genel müdürlük, genel müdürün amcası ve dayısına da hukuk danışmanlığı gibi görevler verilmiş olup, bu anlamda da mantıkla izahı olmayan bir tutum sergilemiştir.

 

BORÇLA BELEDİYEYİ DEVİR ALDIK DİYEREK, KEMALPAŞA ALDATILMAMALI
Kendisinden 40 Milyon TL borç ile devraldığımız Kemalpaşa Belediyesi’nde AK Partili Belediye döneminde yaklaşık olarak 150 Milyon TL’lik yatırım yapılmasına rağmen, 60 Milyon borç ile devrettiğimiz belesiyenin 15 yıl sonraki borçlarını hesaba katarak belediyeyi 90 Milyon TL borçlu gösteren Karakayalı, burada da bir algı operasyonu yaparak yine Kemalpaşa kamuoyunu aldatmayı tercih etmiştir.

 

KIYAK ATAMALARA SON VERİLMELİ
Belediye Meclis üyesinin eşini Kemalpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürü olarak atayan Sayın Karakayalı bununla da yetinmeyip, CHP Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları başkanını sözleşmeli hukuk danışmanlığı görevine getirmiş, ayrıca kızını da belediyeye sözleşmeli memur olarak işe almıştır. 
  

 

Millet ittifakının saç ayaklarından biri olan İYİ Partinin İlçe Başkanını etik olmayan bir şekilde belediyede işe alarak Spor Biriminde koordinatörlük görevi veren Karakayalı, işe yeni alınan kişi ve kişileri de hiçbir gerekçe gösterilmeksizin işten çıkarmıştır.

 

Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın başkanı olduğu Kemalpaşa Belediyesinde çalışanlar arasında ayrımcılık ve mobbing başta olmak üzere baskı uygulamasından tutunda, belediyenin borçları ile ilgili yalan beyanda bulunması ve kamuoyunu aldatması bir yana, milletin oyu ile seçilmiş olan belediye meclis üyelerini adeta yok sayması, Kemalpaşa’ya ve Kemalpaşalı hemşerilerimize ihanet olarak hafızalarda yer edinmiştir. 
 

 

Bununla birlikte Belediye binasında bulunan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını indirtip, eski belediye binasında bulunan Sultan Abdulhamit Han ve Osmanlı eserlerini de indirterek, Meclis toplantısında ecdada “ıvır-zıvır” gibi hakaret vari ifadeler kullanmıştır. 

 

Her fırsatta meclis üyelerine mahkeme yolu gösteren Karakayalı’nın, Kemalpaşa Belediye Meclisi’ni işlevsiz bir hale getirmek istediği ve AK Parti ile MHP’li meclis üyelerinin önergelerini kasten gündeme almama noktasında haksız direnç gösterdiği görülmüştür.  

 

İŞ KAZALARI, DENEYİMSİZ VE TECRÜBESİZ İŞÇİ ÇALIŞTIRILMASINDAN DOLAYI MEYDANA GELDİ
Bilindiği üzere Kemalpaşa Belediyesi tarafından yerinde ve zamanında yapılmayan bakımlardan dolayı iki yavrumuz talihsiz bir olay sonrası hastaneye kaldırılmış olup, çocuklarımızdan birinin tedavisi halen devam etmekle birlikte işçiler üzerinde yapılan baskı sonucu deneyimsiz ve tecrübesiz personellerin yapılamayacak işlerde çalıştırılması sonucunda yaşanan ağır iş kazaları meydana gelmiştir.

 

ARABULUCUK HİZMETİ İLE İŞÇİLER ÜZERİNDEN HAKSIZ KAZANÇ ELDE EDİLMİŞTİR
Ayrıca Belediyede çalışan işçileri Başkan Yardımcısı Avukat hanımefendinin Avukat arkadaşını mahkemenin resmi arabulucu olarak atamamasına rağmen Avukat hanımın telkinleriyle işçileri Arabulucuya yönlendirilmiş olup hem işçi mağduriyeti yaşanmış hem de işçiler üzerinden haksız kazanç elde edilmiştir.

 

Bugüne kadar vermiş olduğu hiçbir sözü yerine getirmeyip, söylemleri ile eylemleri birbirini tutmayan Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın sergilemiş olduğu hukuksuz ve sorumsuz tutum ve davranışların takipçisi olacağımızı hatırlatıp,  AK Parti olarak ilçemize en iyi şekilde hizmet verme adına çalışmalarımızı sürdüreceğimizi Kemalpaşa kamuoyunun bilgisine sunarız.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: CUMHUR, İTTİFAKINDAN, 100, GÜN, DEĞERLENDİRMESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı