Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 15:35
 
CUMHUR İTTİFAKI START VERDİ
Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş ile birlikte MHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gözütok'u ziyaret etti. Ziyaret ile Kemalpaşa’da Cumhur ittifakının startı verilmiş oldu.
SİYASET Haberi
CUMHUR İTTİFAKI START VERDİ

Ziyarette konuşan MHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gözütok, Cumhur İttifakının tüm Türkiye'de ve Kemalpaşa'da başarı elde edeceğini belirterek "Milliyetçi Hareket Partisi, siyasi tarihi boyunca ne zaman lüzum görüldüyse, ne zaman ihtiyaç hâsıl olduysa; her zaman devletin ve milletinin yanında olmuştur. 15 Temmuz hain darbe girişiminde yine devletin ve milletin iradesinin yanında yer almıştır. 31 Mart'ta yapacağımız yerel seçimler, haç ile hilalin; Hak ile batılın savaşı olacaktır. Cephe gerisinde tefrika tefi çalanlar, ayağımıza pranga vurmaya çalışanlar, kara propaganda ve algı operasyonları yaparak ittifakı zedelemeye çalışanlar emellerine ulaşamayacaklar. Bugün burada Sayın Arif Uğurlu'nun MHP'nin ya da AK Parti'nin adayı olmadığını, vatan sevdalılarının adayı olduğunu belirtmek istiyorum. Biz 31 Mart'ta Sayın Arif Uğurlu ile zafer kazanacağımıza inanıyoruz" dedi. 

Kemalpaşa’da Cumhur ittifakı adayı olarak kendisinin gösterilmesi sebebiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye can-ı gönülden teşekkürlerini sunduğunu ifade eden Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu “Teşkilatlarımız bizleri bağrına bastığı için her iki teşkilat mensubu kardeşlerime de can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Belediye Başkanı seçildiğimden bu güne kadar 6 seçimi geride bıraktık 7. Seçime gidiyoruz. Her seçimde meydanlara çıktığımız zaman ne konuştuğumuzu, yüreğimizden nelerin döküldüğünü bizi tanıyanlar bilir. Cumhur ittifakının daha ortada emaresi yokken ay yıldızlı bayrağımıza sahip çıktığı için gerçekleşen bayrak yürüyüşünde şehit düşen Fırat Çakıroğlu’nun adını ilk yaptığı esere bu kardeşiniz verdi. Ya Başkanım tepki olur dediler. Bayrak için şehit düşmüş adama sahip çıkmayacaksak biz neyin siyasetini yapıyoruz dedik ve şehidimizin adını yaptığımız ilk esere verdik. Yaptığımız ikinci büyük esere, bir hatırasında 3 gün askıda çıplak vaziyette kalıp hanım kardeşlerim bağışlasın “bari iç çamaşırımı verin, namaz kılarken ar ediyorum” diyen Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismini verdik. Şimdi karşımızda biz olalım da Türkiye ne olursa olsun diyen bir anlayış var. 31 Mart’ta evvelallah meydanı onlara bırakacak halimiz yok. Herkes kendi kapısının önünü süpürmekle mükelleftir. Madem Kemalpaşa bizim kapımızın önü, biz de kendi kapımızın önünü süpüreceğiz. Benim anlayışıma göre 31 Mart’a kadar sokakta kazanılmış her bir oy Suriye’de bu aziz topraklara göz diken namertlere sıkılmış birer kurşundan ibarettir. Türk siyaset tarihinde geldiğimiz durumda MHP’nin Belediye Başkan Adaylarını Cumhurbaşkanımız açıklıyor. Yarın Ak Parti Belediye Başkanı Adaylarını da MHP Genel Başkanı açıklayacaktır. Bu tabloya nereden geldik. 15 Temmuz ‘u, arkasındakileri ve sonrasındakileri iyi okuyabilirsek geldiğimiz noktanın da muhasebesini gayet iyi yapabiliriz. Genel merkezimiz, il başkanlarımız meclis üyeliği noktasında da bir mutabakata vardıklarında elbette bize düşende genel merkezimizin yaptıklarını sorgulamak değil.  Bu dönem tâbi olma dönemi. Onların iradesine tâbi olup 31 Mart akşamına kadar kapı kapı, sokak sokak, ev ev gezerek bir tane daha oy nasıl kazanırızın derdinde olacağız. 

BÜTÇESİNE GÖRE EN YATIRIMCI BELEDİYELERDEN BİRİSİYİZ
2014 yılında nasıl bir belediye devraldıklarını hem mecliste anlattık hem meydanlarda anlattıklarını belirten Uğurlu "Personeline dahi maaş ödeyemeyen bir belediye devraldık. Bütçesinin çok üzerinde borç yükü altında olan bir belediyeyi devraldık. Araçlarına 15 günlük koyacak mazotu olan ama sonrası olmayan bir belediyeyi devraldık. Ama bugün geldiğimiz noktada sadece İzmir’in değil Türkiye’nin bütçesine göre en yatırımcı belediyelerinden bir tanesiyiz. İşte yapmış olduğumuz kültür merkezi, Muhsin Yazıcıoğlu kapalı yüzme havuzu, Sevgi yolları, dev bir kongre merkezi, Türkiye’nin ilk millet bahçesi, park orman tesisleri, Bağyurdu ve Armutlu mahallelerimize yaptığımız olduğumuz açık olimpik yüzme havuzları, havuz başı restoranları, kafeleri, köylerimize yapmış olduğumuz düğün salonları, bilgi evleri, spor kompleksleri, sosyal market. Ortalama 50 Milyon Lira bütçeye sahip bir belediyenin başkanıyım. Karşımızda 6 Milyar Lira’nın üzerinde bütçeye sahip bir CHP’li büyükşehir belediyesi var. 4,5 yılda 6 Milyar TL ile bu şehre 4 tane ele dokunur bir proje göstersinler biz gereğini yapacağız. Ama gidin kirazlı meydanındaki LED ekrana bakın 50 Milyon Lira bütçe ile yapılmış 100’ün üzerinde proje görürsünüz. Biz milletimize karşı mütevazı olacağız ama millete hizmet etme noktasında mütevazı olmayacağız. Yapılan eserlerimiz de ortada. Seçim startının resmi olarak verilmesi ile birlikte MHP’li kardeşlerimiz ile beraber inşallah sokaklarda kapı kapı gezeceğiz. Bu sürecin önce cennet vatanımız için ardından İzmir’imiz ve Kemalpaşa’mız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: CUMHUR, İTTİFAKI, START, VERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı