Haber Detayı
23 Haziran 2018 - Cumartesi 00:22
 
ÇÖYDER ENGELLİLERE UMUT OLMAYA DEVAM EDİYOR
2000 yılından bu yana faaliyet gösteren Çağdaş Özürlüler Derneği Kemalpaşa Şubesi (ÇÖYDER) gerçekleştirdiği projeler ve yardımlar ile Kemalpaşa’da yaşayan engelli vatandaşlarımıza umut olmaya devam ediyor.
KEMALPAŞA Haberi
ÇÖYDER ENGELLİLERE UMUT OLMAYA DEVAM EDİYOR

Kemalpaşa genelinde tahmini olarak 2450 engelli engeli vatandaşın yaşadığı belirten Çağdaş Özürlüler Derneği Kemalpaşa Şubesi Başkanı İdris Çakır 2000 yılından bu yana 300’ün üzerinde tekerlekli sandalye ile 60 civarında akülü sandalye dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirtti. 

Bu yardımları valilik, kaymakamlık ve bağışçıların destekleri ile yaptıklarını söyleyen Çakır, kendilerinin sadece bir aracı olduğunu belirterek, ÇÖYDER bünyesinde daha pek çok sayısız hizmeti gerçekleştirdiklerini ifade etti. Çakır “derneğimiz en büyük yardımı kaymakamlığımızdan ve büyük bağışçılarımızdan görmekte. Engellilerimize tekerlekli sandalye temini dışında birçok sosyal projeyi de hayata geçirdik. Bunları saymaya kalksak gazetelere sığmaz. Örnek verecek olursak 9 yıldan bu yana hobi ve el becerisi kurslarımız devam ediyor. Bu kurslarımızda Halk Eğitim Müdürlüğümüzün öğretmen tahsis etmesi ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleri küçümsenmeyecek kadar fazla. Ben derneğin kurucusu olarak engelli vatandaşlarımıza her zaman anne baba şefkati ile yaklaşma çabasındayım. Aynı zamanda derneğin başkanıyım. Derneğimiz yönetim kurulu üyelerimiz ve engelli vatandaşlarımızdan oluşmaktadır. Çalışmalarımızda bizlerde destek olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Zorlukları ancak birlik olarak aşabiliriz” dedi. 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: ÇÖYDER, ENGELLİLERE, UMUT, OLMAYA, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı