Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 22:21
 
ÇİFTÇİ MALLARI KORUMA'YA ÜYE SEÇİMLERİ TEKRAR GÜNDEME GELDİ
Canlı olarak yayınlanmayan meclis toplantısında “Çifti Malları Koruma Murakabe Kurulu üyeliğine 5 asil 5 yedek üye ile çiftçi malları koruma meclisine 5 asil ve 5 yedek üyenin seçilerek karara bağlanması” konusu tekrar gündeme geldi.
KEMALPAŞA Haberi
ÇİFTÇİ MALLARI KORUMA'YA ÜYE SEÇİMLERİ TEKRAR GÜNDEME GELDİ

Daha önce Mayıs Ayı 2. Birleşiminde “Çiftçi Malları Koruma Meclisi ile Murakabe Heyetine üye ismi bildirilmemesi ve kayyuma devredilmesinin uygun olacağı” kararı oy birliği ile alınmıştı.

 

Kaymakamlık makamının usulde hata olduğu gerekçesiyle Kemalpaşa Belediyesi Meclisinden konunun karara bağlanmasını istemesi ile konu tekrar meclis gündemine geldi. Mecliste grubu bulunan partiler Koruma Meclisi ile Murakabe Heyeti üyelikleri için daha önce olduğu gibi yine isim vermediler. Yapılan görüşmeler neticesinde gündem maddesinin gündemde bırakılmasına karar verildi.

 

Ak Parti ve MHP grupları, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın seçim meydanlarında Çifti Malları Koruma’ya borcu olan çiftçilerin borçlarını sıfırlama vaadi sebebiyle konuyu Cumhuriyet Halk Parti’sinin çözmesi gerektiğini belirterek üye vermeme gerekçeleri açıkladı.

 

Gündem maddesi ile ilgili görüşmeleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: ÇİFTÇİ, MALLARI, KORUMA'YA, ÜYE, SEÇİMLERİ, TEKRAR, GÜNDEME, GELDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı