Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 15:52
 
CHP’NİN 13 ADAY ADAYI İYİ PARTİ’NİN DE ADAY ADAYIDIR
Yaklaşan seçimlerle ilgili açıklama yapan İyi Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Coşkun Dinçer, Kemalpaşa’da CHP ile yapılacak ittifak ile ortak adayı destekleyeceklerini belirtti. Coşkun CHP’nin 13 aday adayının, İyi Parti’nin de aday adayı olduğunu söyledi.
SİYASET Haberi
CHP’NİN 13 ADAY ADAYI İYİ PARTİ’NİN DE ADAY ADAYIDIR

Geçtiğimiz Kasım ayında İyi Parti Kemalpaşa İlçe Başkanlığı görevine başlayan Coşkun Dinçer 50 kişilik yönetim kadrosu ile yerel seçimlere hazırlandıkları ifade etti. Kısa bir süre önce göreve gelen yeni yönetim kadrolarının, siyasi partilerin çeşitli kademelerinde görev yapmış, deneyimleri yüksek olan isimlerden oluştuğunu belirten Dinçer “İyi Parti Kemalpaşa’da seçimin kaderine yön verecek olan önemli partilerdendir. Genel seçimlerde almış olduğumuz oyların çok daha üzerinde oy alacağımızdan şüphemiz yoktur. Yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi ile ittifak yapacağız. Amacımız Kemalpaşa Belediyesi’ni kazanmaktır. Ortak adayımız Kemalpaşa’nın yeni Belediye Başkanı olacaktır” dedi. 
CHP ile ortak hareket edeceklerini ifade eden Coşkun Dinçer “ Ayın ortası gibi Büyükşehir Belediye Başkanı adayı açıklanır. Akabinde ay sonuna kalmadan Kemalpaşa adayı açıklanır. Belediye Meclis üyesi adaylık başvuruları başladı, resmi sürecin sonuna kadar da başvuruları almaya devam edeceğiz. Adayın belli olmasını bekleyen meclis üyesi aday adaylarımız oldukça fazla” dedi. 

İYİ PARTİ, MHP’NİN DEVAMI DEĞİLDİR
Çeşitli partilerde görev yapan siyasetçilerin istifa ederek İyi Parti’ye üye olduklarını söyleyen İyi Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Coşkun Dinçer “AK Parti, MHP, BBP, DP, ANAP ve SP’de aktif siyaset yapmış isimlerden partimize yoğun bir katılım oldu. Biz Türkiye partisiyiz, her partiden siyasiler İYİ Parti’ye geliyor.  Ülkemizdeki sorunların partiler üstü bir durum haline gelmesi nedeniyle vatandaşlarımız İyi Parti çatısı altında birleşiyor. İYİ Parti MHP’nin devamı değildir. Sürekli yükselme gösteren partimiz hem genelde hem de yerelde oylarını katlayarak arttıracaktır.

ÜLKÜCÜLERİN ARİF UĞURLU’YA OY VERECEĞİNE İNANMIYORUM
MHP seçmenleri herhangi bir sorunlarının olmadığını ve saygılarının sonsuz olduğunu dile getiren Coşkun Dinçer “Eski MHP İlçe Başkanı olarak MHP tabanını çok iyi tanıyan birisiyim. Şunu ifade etmek isterim ki Ak Parti MHP ortaklığı olan Cumhur ittifakına MHP’lilerin oy vereceklerine inanmıyorum. Kendisini Ülkücü hisseden hiçbir ülkücünün Ak Parti’nin adayı Arif Uğurlu’ya oy vereceğine inanmıyorum” dedi.

CHP TABANI 13 ADAY ADAYINA DA SAHİP ÇIKMALI
Kemalpaşa’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin birbirinden değerli 13 aday adayı olduğunu ifade eden Dinçer” CHP’ni 13 aday adayı İyi Parti’nin de aday adayıdır. CHP tabanı bu 13 aday adaya tam anlamıyla destek vermeli. Amacımız Kemalpaşa Belediyesi’ni Ak Parti’den devralmak. Bu 13 aday adayından kim çıkarsa çıksın CHP’liler ve İyi Partililer bu adaya sahip çıkarak onun etrafında kenetlenmelidir. Yok, şu aday çıkarsak oy vermeyiz, yok bu aday çıkarsa oy veririz mantığı olmamalı. Ülkemizin ve Kemalpaşamız’ın bu kötü gidişatına dur diyecek kararlılığa sahip olarak, sandıkta oylarımızı CHP-İYİ Parti adayına vermeliyiz. Hiçbir oyun dışarı kaçmasına izin vermemeliyiz. Adayımıza sahip çıkarsak, seçimi rahatlıkla alabiliriz” dedi.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: CHP’NİN, 13, ADAY, ADAYI, İYİ, PARTİ’NİN, DE, ADAY, ADAYIDIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı