Haber Detayı
28 Temmuz 2019 - Pazar 21:55
 
CHP KEMALPAŞA, DANIŞMA KURULU TOPLANTISI DÜZENLEDİ
Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanlığının düzenlemiş olduğu ‘Danışma Kurulu Toplantısı’ bugün gerçekleşti.
SİYASET Haberi
CHP KEMALPAŞA, DANIŞMA KURULU TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Danışma kurulu toplantısı Muhsin Yazıcıoğlu Sosyal Tesisleri Kına Konağında yapıldı. Toplantıya parti üyeleri, CHP Kemalpaşa  İlçe Başkanı Mehmet Ayçil ve yönetim kurulu üyeleri, gençlik ve kadın kolları, belediye meclis üyeleri, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Türkmen, Arzu Külahcıoğlu Altıntoz ve Şahin Özdemir, İzmir CHP Milletvekilleri Bedri Sertel, Kani Beko, Mahir Polat, önceki dönem milletvekillerinden Mustafa Moroğlu ve Musa Çam katıldı.

 

CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ayçil’in ve yönetim kurulunun düzenlemiş olduğu Danışma Kurulu toplantısında ilk konuşmayı İlçe Başkanı Mehmet Ayçil yaptı. Ayçil konuşmasında “Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan şu günlerde daha dikkatli davranmamız gerekiyor. Biz bir aileyiz. Aile bireyleri arasında ne olursa olsun et tırnaktan ayrılmaz misali birbirimize sahip çıkmak, koruyup kollamak zorundayız.  Bu nedenle konuşmama yakın zamanda Belediye Başkanımız Rıdvan Karakayalı’ya sanal platformlar ve yandaş medya üzerinden başlatılan karalama ve linç kampanyası ile ilgili başlamak istiyorum. Tamamen münferit bir olay olan ve halen ortağı olan kişi ile kendine ait işyerinde meydana gelen tartışmanın bunu fırsat sanarak belediye başkanımıza saldırdığı bir ortamda bunun kişisel bir tartışma olduğu, belediye başkanlığı makamı ile bir ilgisinin bulunmadığını belirtmek isterim. Bilmenizi istediğim, bu yaşanan olay ile ilgili Belediye Başkanımız Rıdvan Karakayalı’nın yanında olduğumuz ve karalama kampanyasına karşı tüm gücümüzle karşı koyarak yapılan bu saldırıyı bertaraf edeceğimizdir. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi belediye başkanımız basın duyurusu ile Kemalpaşa halkına vermiştir.  2009 yılında yine mevcut Belediye Başkanımız Rıdvan Karakayalı ile diktiğimiz bayrağımızı 5 yıllık bir mola ve dinlenmeden sonra tekrar Kemalpaşa Belediyesi’ne dikmiş olmanın haklı gururunu ve onurunu yaşıyorum.  Bu başarı bireysel olarak değil burada bulunan ya da bulunamayan tüm üyelerimizin gayreti ile gerçekleşmiştir. Bu başarı için kendim ve yönetimim adına hepinize teşekkür ediyorum.  Belediye Başkanlığını almış olmamız artık işimizin bittiği anlamına gelmiyor. Tam tersine daha çok çalışmamız gerektiğini bize anlatıyor. Bu başarının daim olması ve Cumhuriyet Halk Partisi bayrağının buradan inmemesi için hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Öncelikle partimize, başkanımıza, yönetim kurulumuza, kadın ve gençlik kollarımıza sahip çıkmak zorundayız. Hatasız kul olmaz. Elbette hepimizin artıları, eksileri vardır. Ancak, aile olmak, birbirini saymak, sevmek ve hoşgörülü olmaktan geçer. Önce birbirimizi sevip sayacağız, sahip çıkacağız ki aile olalım. Danışma kurullarının amacı partinin geleceğine yön vermek, gelecekte yapılacak olan çalışmalarla ilgili fikir, öneri ve görüş beyan etmek, varsa saygı çerçevesinde yapılan hataları eleştirmek, sonuç olarak da partimizin geleceğine ışık tutacak çalışmaları yapmaktır. Danışma Kurulu partinin sorunlarını, geleceğini ilgilendiren konuları konuşma yeridir. Herkes ne konuşacaksa burada konuşsun. Dışarıda bir bütün olarak birbirimizi eleştirmek yerine birbirimize sahip çıkmayı bilelim. Lütfen büyük bir aile olalım. Katılan herkese teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

İlçe Danışma Kurulu toplantısında konuşmak isteyen üyeler kürsüye çıkıp konuşma yaptılar. Üyeler dışında Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı ve milletvekilleri de konuşma yaptı.

 

12.00 da başlayan İlçe Danışma Toplantısı 16.30 da bitti.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: CHP, KEMALPAŞA,, DANIŞMA, KURULU, TOPLANTISI, DÜZENLEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı