Haber Detayı
10 Aralık 2018 - Pazartesi 14:44
 
CHP’DE ADAY ADAYLARI TANITILDI
CHP Kemalpaşa İlçe Başkanlığı, 2019 yerel seçimleri öncesi aday adaylıklarını açıklayan CHP’li isimleri tanıtmak üzere parti binasında toplantı düzenledi.
SİYASET Haberi
CHP’DE ADAY ADAYLARI TANITILDI

CHP Kemalpaşa ilçe yöneticileri, aday adayları, partililer ve basın mensuplarının katılımı ile gerçekleşen toplantıda Belediye Başkanlığı için aday adayı olan isimler kendilerini tanıttılar. Toplantı öncesinde bir konuşma yapan CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ayçil, hedeflerinin Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını yeniden Kemalpaşa Belediyesinde dalgalandırmak olduğunu belirtti. Kemalpaşa Belediye Başkanlığı için 11 aday adayının partilerine başvuru yaptığını ifade eden Mehmet Ayçil “adayımız kim olursa olsun bizim tek hedefimiz Kemalpaşa’da seçim almak. Adaylarımızın hepsi birbirinden değerli, saygıdeğer insanlar. Biz ilçe yönetimi olarak her birine eşit mesafedeyiz. Kemalpaşa’da elbirliği ile tek vücut olarak, kırılmadan, darılmadan bölünmeden, bir bütün olarak Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını Kemalpaşa Belediyesine dikmek için yola çıktık. Tüm aday adayı arkadaşlarımızın bu hedefe ulaşılması için canı gönülden çalışacaklarına inanıyorum. Hedef 2019, hedef Kemalpaşa’da Cumhuriyet Halk Partisi” dedi. 

Metin ARAS
CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Metin Aras tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada “Cumhuriyet Halk Partisi’nin başarısı için hepimizin el ele hizmet yarışında olduğunu, çatısı altında bulunduğumuz Cumhuriyet Halk Partisi’nden bir kere daha haykırıyoruz. 2014 yılında aday adayı olduğum dönemde Aday gösterilen Rıdvan Karakayalı’yı ilk tebrik edenlerden birisi de bendim. Tüm çalışmalarında da destek verdik. Ben 1967 Ardahan doğumluyum. 28 yıldır Kemalpaşa’da oturuyorum. Atatürkçü Düşünce Derneği disiplin kurulu başkanıyım. TÜMSİAD İnşaat komisyon başkanlığı yaptım. Altın kalpler derneği kurucusuyum. Kemalpaşa Ardahanlılar Derneğinin kurucusuyum ve başkanlığını yaptım. Kemalpaşa Emlak Müşavirleri Derneği’nin hem kurucusuyum hem yönetim kurulu başkanıyım. İzmir Emlakçılar odası şube başkanlığı görevini de yürütmekteyim. 22 yıl pepsi kola fabrikasında yönetim kadrosunda çalıştım. DSP ilçe başkanlığı yaptım. Daha sonra CHP’ye geçtim. Emaneten verdiğimiz görevi CHP olarak tekrar geri alacağız. El birliği ile kazanacağız. Tüm arkadaşlarımızın önünde söz veriyorum. Kim aday olursa olsun canı gönülden çalışacağım” dedi.  

Ahmet Cemil BALYELİ
CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Av. Ahmet Cemil Balyeli tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada  “1973 Şanlıurfa Siverek doğumluyum. 1978 yılından beri İzmir’de yaşıyorum. Atatürk Lisesi mezunuyum. Daha sonrasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdim. 20 yıldan beri kurucusu olduğum Balyeli Hukuk bürosunda serbest avukatlık yapmaktayım. Kemalpaşa halkına hizmet için yola çıkmış bulunmaktayım. Kemalpaşa’nın bütün sorunlarını biliyorum. Bu sorunları rantçı değil halkçı bir yaklaşımla çözmek üzere yola çıktım. Halkımızın bütün sorunlarında bugüne kadar yanlarında oldum, bundan sonrada yanlarında olmaya devam edeceğim. 2019 yılında da ilk hedefimiz Cumhuriyet Halk Partisi’ni Kemalpaşa’da iktidara getirmek. Ondan sonra da Türkiye’de partimizin bayrağını dalgalandırmaktır. Bunun için, kim belediye başkanı adayı olursa olsun onunla birlikte hareket edeceğime söz veriyorum. Bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

Sibel  BEZCİ 
CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Sibel Bezci tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada “1969 Kütahya doğumluyum. 2014 seçimlerinde CHP’ye katıldım. O dönemde yedek olarak meclis üyesi oldum. O günden bugüne neler yaptık dersek, kadınlarımız ile birlikte özverili bir şekilde çalıştık. Belediyeyi aldığımızda da kadınlarla yöneteceğimizi düşünmekteyim. Çünkü onların emekleri daha fazla. Bu süreçte daha çok çalıştılar. Kadınlarımız ile beraber bu işi başaracağım düşüncesindeyim. Tabi arkadaşlarımla el ele, kol kola başaracağız. Sanayiciyim. Parti ile sanayi işlerimi beraber yürütüyorum. İzmir’in ve Türkiye’nin ilk kadın tornacısıyım. 2 kadın arkadaşımı da yetiştirdim. Eğer seçilirsem kadınlarımızı sanayiye yönlendirmeyi hedeflemekteyim” dedi.

Rıdvan KARAKAYALI
CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Rıdvan Karakayalı tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada “1958 Kemalpaşa Parsa doğumluyum. 1979 yılında Buca Eğitim Fakültesinden mezun oldum. Kemalpaşa Lisesinde görev yaptım. Daha sonra Tokat’a tayin oldum. 1993 yılında Ulucak Lisesi Müdürü oldum. 1998 -2002 yılları arasında da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptım. Amatör ve Profesyonel olarak futbol oynadım. 2002 yılında AKP Hükümeti’nin göreve gelmesinden sonra tabi bizi hemen görevden aldılar. Tekrar Ulucak Lisesi’ne döndüm. 2005’te emekli oldum. 2005-2009 yılları arasında da özel sektörde dershanecilik yaptım. 2009 seçimlerinde Kemalpaşa Belediye Başkanı adayı oldum ve tüm partili arkadaşlarımızın özverili çalışması ve el birliği ile seçimi kazandık ve 5 yıl Kemalpaşa Belediye Başkanlığı yaptım. Sosyal Belediyecilik anlamında birçok işe imza attık. Nerede kalmıştık diyerek göreve tüm arkadaşlarımız ile birlikte talibiz.  Kim olursa olsun hep beraber destekleyeceğiz. Tarumar edilen bir Kemalpaşa Belediyesi’ni toparlamak ve halkımıza hizmet etmek için hep beraber çalışacağız. Hepimize büyük işler düşüyor. Partimiz içerisinde birlik beraberlik ve el birliği olduğu sürece farklı partilere şans tanınacağını ummuyorum. Kemalpaşalı vatandaşlar bir 15 yılı gördü. 1 dönem AKP, 1 dönem CHP ve tekrar AKP Belediyesi gördü. Ben her gün sokaktayım. Vatandaşlarımız neyin ne olduğunu gördü. Önümüzde önemli bir fırsat var. CHP olarak alacağımız Kemalpaşa Belediyesi’ni bir daha teslim etmeyeceğiz” dedi. 

Vedat UĞUR
CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Vedat Uğur tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada “1964 Kemalpaşa Armutlu doğumluyum.1987 yılında Ankara Hukuk Fakültesi’ni bitirdim. O tarihten bu yana Avukatlık yapmaktayım. Siyasal yaşantım Kemalpaşa Sosyal Demokrat Halkçı Parti’de başladı, birleşmeden sonra 2003 yılında CHP ile devam etti. Şu an Konak Belediyesi’nde meclis üyeliği ve imar komisyonu başkanlığı yapıyorum. Bizim amacımız 2014 yılında vermiş olduğumuz belediyeyi halkımız ve CHP’lilerle birlikte tekrar almaktır” dedi.  

ÜNSAL ATMACA
CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Ünsal Atmaca tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada “1972 yılında Erzurumlu bir ailenin çocuğu olarak Kemalpaşa’da doğdum. 1993 yılında Kemalpaşa’da tekstil ve abiye gelinlik imalatına başladım. O yıldan beri kendi işyerimi işletiyorum. 1984-1990 yılları arasında SHP döneminde gençlik kollarında görev aldım. 2009 yılından bu yana partimin her kademesinde görevde bulundum. İlçe başkanlığı yaptım. Kemalpaşa’da amacımız tekrar CHP bayrağını dalgalandırmak. Kemalpaşa halkının rantını dışarıya yedirmemek. Tüm Kemalpaşalı hemşerilerimizle birlikte, Kemalpaşa’da tekrar eskisi gibi mutlu ve mesut yaşamak. Kim aday olursa olsun terimin son damlasına kadar çalışacağıma söz veriyorum “dedi. 

Ahmet PALANDÖKEN
CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Palandöken tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada “1963 Erzurum doğumluyum. Turizm,  güvenlik ve inşaat sektörlerinde çalışmalarıma devam ediyorum. 1998-1999 yıllarında Erzurum’da CHP İl Başkanlığı görevinde bulundum. 2011 yılında Erzurum’da 1. sıra milletvekili adayı oldum. 2013 yılında İzmir’e yerleştim. Ege Bölgesi Erzurumlular Federasyonu Genel Başkan Yardımcısıyım.  Sivil toplum örgütlerinde halen devam etmekte olan görevlerim var. İlçe Başkanımı 11 kişilik tek vücut olmuş bir takım oluşturduğu için tebrik ediyorum. Ben hiçbir arkadaşımı aday adayı olarak görmüyorum. Hepsi birer aday. Hepimiz beraber +1’i gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Burada sorun bir ilçeyi almak değil. Burada hedef İzmir’i de almak değil. Bugün yaşanan ülke gerçeğinde hepimizin farkında olduğu sıkıntıları aşmak bazında mahalli seçimlerin ilk adım olduğu bilincindeyiz. İlk adımı Kemalpaşa’dan başlatıp İzmir’de zirve oyla  40 Türkiye geneli mahalli idareler seçim sonucu almak için yola çıkmış bulunuyoruz. Bütün arkadaşlarımızla beraber bu hedeflerimizi gerçekleştireceğimize eminim. Çünkü hedefler devrimlerle başlar. Hedefler umutlarla başlar. Ben umutlu yarınlar diliyorum” dedi. 

Muharrem BAYRAKTAR
CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Muharrem Bayraktar tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada “ 1969 Kemalpaşa doğumluyum.  Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünü bitirdim. Doğduğumdan beri Kemalpaşa’da yaşıyorum. Ölene kadar da Kemalpaşa’da yaşamak istiyorum. Bu niyetle yaşadığımız ilçeyi güzelleştirmek adına bu göreve talip oldum. 100 yıldan bu yana Kemalpaşa’da ticaret ile uğraşan bir ailenin ferdiyim. Daha güzel bir Kemalpaşa için el ele hep birlikte doğru yönlere gitmek dileğiyle” dedi. 

Talat ÖZIŞIK
CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Talat Özışık tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada “ 1961 Kemalpaşa doğumluyum. Çiftçilik, inşaat ve hafriyat işleri yapmaktayım. 2009 seçimleri sonrası il genel meclisi üyeliği yaptım. 2014 yılından beri İzmir Büyükşehir ve Kemalpaşa Belediyesi meclis üyesiyim. Ticaret Odası meclis üyeliği ve hafriyatçılar dernek başkanlığını yaptım. Diğer belediye başkanı aday adayı arkadaşlarımı ile birlikte hepimiz Kemalpaşa’ya CHP bayrağını dikmek için yola çıktık” dedi. 

Bülent ORAY
CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Bülent Oray tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada “Yaşanabilecek bir Kemalpaşa için aday oldum. 1976 Kemalpaşa doğumluyum. 12 yıldır Kemalpaşa Ziraat Odası Başkanlığı görevindeyim. Ayrıca kurulumunu 2017 yılında tamamladığımız, Kemalpaşa’nın tüm mahallelerini kapsayan Kemalpaşa Merkez Tarımsal Kalkınma Kooperatifi yönetim kurulu başkanıyım. Tarım ve ticaret ile uğraşıyorum. Bende diğer adaylarımız gibi, partimiz kimi görevlendirirse sonuna kadar yanındayım. 2014’ten bugüne kadar  Kemalpaşa’nın Ak Partili bir belediye başkanı tarafından yönetilmesinin zorluklarını, sıkıntılarını birebir yaşayan kişiyim. Çiftçilerimiz adına gerekli desteği bu zamana kadar alamadık. Büyükşehir Belediyemiz her sıkıştığımız zamanda kol kanat gerdi, yardımcı oldu.  Ama yeterli mi? Değil. Tarımıyla, sanayisiyle, esnafıyla ve halkıyla daha yaşanabilecek bir Kemalpaşa vaat ederek yola çıktık. Kemalpaşa’da seçimi kazanmamız zor değil. Dışarıda böyle bir algı yaratılsa da, biz birliğimizi, beraberliğimizi bozmadığımız sürece iktidara geleceğimize inanıyorum. Bu görevi aldıktan sonra her kesimi kucaklayan bir belediyecilik anlayışı ile daha uzun yıllar Kemalpaşa’yı yöneteceğimize inanıyorum” dedi. 

CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Özken yurt dışında olması nedeniyle aday tanıtım toplantısına katılmadı. 

Parti binasında düzenlenen toplantıda konuşmaların ardından aday adayları objektiflere birlik ve beraberlik  pozu verdi. 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: CHP’DE, ADAY, ADAYLARI, TANITILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı