Haber Detayı
10 Mart 2019 - Pazar 22:52
 
CHP ADAYLARINI TANITTI
Millet İttifak İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer’in katılımı ile CHP Kemalpaşa İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen aday tanıtım toplantısında, Kemalpaşa Belediye Başkan adayı Rıdvan Karakayalı ve meclis üyesi adayları partililere ve vatandaşlara tanıtıldı.
SİYASET Haberi
CHP ADAYLARINI TANITTI

Millet İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, seçim çalışmaları kapsamında Kemalpaşa ilçesini ziyaret etti. Burada vatandaşlarla bir araya gelen Soyer, daha sonra seçim ofisi açılışına katıldı. Soyer'e CHP Kemalpaşa Belediye Başkan adayı Rıdvan Karakayalı ile CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Milletvekilleri Kamil Okyay Sındır ve Kani Beko da eşlik etti. Kemalpaşa'nın Sütçüler köyünde esnafla sohbet eden ve sorunlarını dinleyen Soyer'i köy halkı ilgiyle karşıladı.

SOYER; TÜRKİYE’NİN İLK TARIM ÜNİVERSİTESİNİ KURACAĞIZ
Millet İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, "Türkiye’nin ilk tarım üniversitesini İzmir’de kuracağız” vaadinde bulundu. Tarım ve kırsal kalkınma vizyonu doğrultusunda entegre tesisler ve araştırma laboratuvarları kuracaklarını söyleyen Soyer, “Kemalpaşa kirazını dünyaya tanıtmamız lazım. İspanya ve İtalya bizden zeytinyağını dökme olarak alıyor, ambalajlayıp, etiketleyip bize ve dünyaya beş misline satıyor. Artık biz ürünlerimizin markasını, patentini, coğrafi işaretini kendimiz alıp dünyaya satacağız. Dünyanın farklı yerlerinde kiraz festivalleri gibi etkinlikler yaparak kirazımızı tanıtacağız. Araştırma Enstitüsü kuracağız. Türkiye'nin ilk tarım üniversitesini İzmir'de açacağız” diye konuştu.

SOYER;“DÜNYANIN EN GÜZEL KİRAZINI ÜRETECEĞİZ“
Kemalpaşa ziyaretinde bölgenin kirazını dünyaya tanıtacaklarını söyleyen Soyer, “Soyer sözlerine şöyle devam etti: “En önemli konulardan biri kooperatif örgütlenmesini büyütmek. Üretici örgütlenirse fiyatı kendi belirler ve pazarlama gücüne sahip olur. Öncelikle ilçe bazlı kooperatifler kuracağız ve tarım ürününü sanayi ürününe dönüştüreceğiz. Bu, çok zor bir şey değil. Enginarın konservesini yaptığınızda katma değerini ve pazarlama gücünü artırmış oluyorsunuz. Kemalpaşa'da dünyanın en güzel kirazını üreteceğiz ve aynı zamanda katma değerini artırarak pazarlayacağız.”

KARAKAYALI; “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEĞİ İLE KEMALPAŞA’YA BÜYÜK PROJELER YAPACAĞIZ” 
CHP Kemalpaşa Belediye Başkan adayı Rıdvan Karakayalı'nın “İzmir Büyükşehir Belediyesinin desteği ile Kemalpaşa’ya dev projeler yapacağız. Türkiye'nin kiraz ihtiyacının yüzde 12'sini Kemalpaşa karşılıyor. İzmir'in et ihtiyacının yüzde 35'ini de yine Kemalpaşa karşılıyor. Kemalpaşa'da meyve işleme ve kurutma fabrikası ile et entegre tesisine ihtiyaç var” demesi üzerine Soyer, bu tesislerin yapılacağının sözünü verdi. Soyer, “İzmir Büyükşehir Belediyesi, Süt Kuzusu Projesi ile 135 bin çocuğa süt ulaştırıyor. Biz bu rakamı 250 bine çıkartacağız. Sütü sadece Tire'den almayacağız, diğer ilçelerden ve süt kooperatiflerinden de alacağız. Halk Gıda, Halk Ekmek, Halk Et ve Halk Balık uygulamalarımızla üreticimizden alacağımız ürünleri doğrudan tüketicimizle buluşturacağız” diye konuştu.

Dere Mesire Alanı Atatürk Salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısında Kemalpaşa Belediye Başkan Adayı ve meclis üyesi adaylarının tanıtımı gerçekleştirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, ADAYLARINI, TANITTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı