Haber Detayı
10 Aralık 2018 - Pazartesi 14:15
 
BAYRAKTAR'DAN BÜYÜK YATIRIM
Tarım ilçesi olan Kemalpaşa’ya, bu anlamda önemli bir yatırım yapan Bayraktar ailesi, Bayraktar Zeytinyağı fabrikasının inşaatını kısa sürede tamamlayarak, hizmete açtı. Yeni sezonun ilk zeytinleri fabrikada işlenerek zeytinyağına dönüştü.
ESNAF Haberi
BAYRAKTAR'DAN BÜYÜK YATIRIM

Yeni kurulan fabrika, gerek mimari yapısı gerekse fiziksel özellikleri ile Kemalpaşalıların büyük beğenisini topladı. Kemalpaşa Zeytin Restaurant’ın hemen yanında bulunan Bayraktar ailesine ait olan arazide, 3 Bin metrekare üzerine inşa edilen Bayraktar Zeytinyağı Fabrikası, günlük 160 tonluk zeytinyağı üretim kapasitesine sahip.  Kemalpaşa’da zeytin ve zeytinyağını marka haline getiren Bayraktar Ailesinin sahibi olduğu Bayraktar Zeytinyağı Fabrikası, Kemalpaşalı zeytin üreticilerinin ilk tercihi olmaya devam ediyor.

BİR ASIRLIK DEDE MESLEĞİ
1924 yılından günümüze 4 nesildir zeytinyağı işi yapan Bayraktar ailesinin, Girit topraklarında başlayan ticari yaşamı bugün Kemalpaşa’da halen devam ediyor. Bayraktar ailesine ve Kemalpaşa’ya yakışır bir yatırım yapmış olmaktan dolayı gurur duyduklarını ifade eden Hasan Bayraktar “Dede toprağımız Girit’te babamın dedesi Ahmet, zeytin sıkımı yapıyordu. Mübadele ile geldiğimiz, memleketimiz Kemalpaşa’da dedem Hasan Bayraktar ve babam Muhsin Bayraktar’da zeytin işi yapıyordu. Bende 13 yaşımdan beri aile mesleğimi yapıyorum. İşimizi, ailemize ve Kemalpaşa’ya yakışır bir yatırım olan yeni fabrikamızla perçinledik. Yeni yaptığımız bu fabrikanın mimarı projesi ve inşaatın tamamına yakın kısmıyla bizzat ilgilendim. Aile mirası işimize verdiğimiz saygıyla, böyle büyük bir yatırım yaparak Kemalpaşa tarımına da sahip çıkarak, marka değeri yarattık” dedi.

MÜSTAHSİLLERİN İLK TERCİHLERİNDEN BİRİYİZ
Yeni Zeytinyağı Fabrikası ile zeytinyağı kalitesini de artırdıklarını söyleyen Hasan Bayraktar, “Fabrikamızı son sistem makinelerle donattık.Tabii bizlerde önemli hatıraları olan emektar makinelerimize de sahip çıkarak gerekli bakımlarını yaptık. Bayraktar Zeytinyağı Fabrikasını gören Kemalpaşalılar ile müşterilerimizden çok olumlu tepkiler alıyoruz. Yeni binamız büyük beğeni topladı. Kemalpaşa merkez ve civar köylerdeki zeytin üreticilerinin bugüne kadar ilk tercihlerinden birisi olduk. Zeytinyağı fabrikamız, zeytinyağının kalitesine güvenmekte. Dede mesleği olan zeytinyağı işinde yılların tecrübesiyle zeytinyağı gurmeliği de yapmaktayız. Kendi markamız olan Bayraktar Zeytinyağlarını farklı boy ve çeşitli ambalajlarda satışa sunuyoruz. Asit derecelerine göre sızma ve natürel zeytinyağlarımız bulunmakta. 12 ay boyunca hizmet verecek olan yeni fabrikamızda yılın her günü farklı boylarda çeşitli ambalajlarda zeytinyağı satışı yapmaktayız. Bölgemizin zeytinyağı sezonu olanKasım, Aralık, Ocak hatta Şubat aylarında haftanın her günü hizmet vererek, tam kapasite zeytin işliyor ve yağ çıkartıyoruz” dedi.

 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: BAYRAKTAR'DAN, BÜYÜK, YATIRIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı