Haber Detayı
30 Haziran 2018 - Cumartesi 00:19
 
BAYOSB'DEN YATIRIMCILARA ENDÜSTRİ 4.0 AÇILIMI
Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB), yeni yatırımcılara Endüstri 4.0 ve teknoloji temelli üretim konusunda yönlendirme ve bilgi desteği veriyor.
SANAYİ Haberi
BAYOSB'DEN YATIRIMCILARA ENDÜSTRİ 4.0 AÇILIMI

Yeni fabrika yatırımı yapacak firmalara yüksek katma değerli üretim ve teknolojik alt yapı konusunda üretime yönlendiren  BAYOSB, bölgede teknoloji kümelenmesi oluşturarak kent ve ülke ekonomisine daha çok katkı sağlamayı amaçlıyor. 

Türkiye’nin en büyük sorunu olan cari açık probleminin üreterek özellikle katma değerli üretimi artırarak aşılabileceğine dikkat çeken BAYOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şevket Karahan, BAYOSB olarak yeni fabrika kuran yatırımcılara yüksek katma değerli üretim, teknolojik alt yapı ve Endüstri 4.0’a uygun üretim şekli konusunda yönlendirme ve destek verdiklerini söyledi. 

ENDÜSTRİ 4.0 FARKINDALIĞI
Yeşil OSB ve teknoloji temelli yatırımların toplandığı BAYOSB’nin bu konuda donanımlı olduğunu ve bu bilgileri yatırımcı firmalarla paylaştıklarını ifade eden Karahan, geleceğin üretim şekli olan Endüstri 4.0 konusunda da farkındalık yarattıklarını kaydetti. Karahan, var olan yatırımları endüstri 4.0’a uygun hale dönüştürmenin kolay olmadığını ve belli bir maliyet gerektirdiğini söyleyerek “Ancak yeni kurulan fabrikalarda, daha yatırım aşamasında doğru politikalar uygulanırsa Endüstri 4.0’in açılımı olan robotik üretim ve nesnelerin internetini kullanan bir alt yapıyı kurması daha kolay olur. Bu anlamda OSB olarak yatırımcı firmalara gerekli yönlendirmeyi yapıyoruz. Bu konuda destek ve teşvik veren birçok kurum var. Biz bu kurumlarla firmalar arasında köprü görevi görüyoruz. Dünya ile rekabetten geri kalmamak için teknolojiyi satın alan değil, tüm dünyaya satan bir ülke olmaktan başka şansımız yok. Biz de OSB yönetimi olarak bu konularda yatırımcılarımızı bilgilendiriyor ve yönlendiriyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: BAYOSB'DEN, YATIRIMCILARA, ENDÜSTRİ, 4.0, AÇILIMI,
Yorumlar
Haber Yazılımı