Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 11:23
 
BAŞKAN ADAYIYDI, ŞİMDİ ÇOBANLIK YAPIYOR
31 Mart yerel seçimlerinde Demokratik Sol Parti’den Kemalpaşa Belediye Başkan adayı olan, Savaş Memiş, şimdiler de çobanlık yapıyor.
SİYASET Haberi
BAŞKAN ADAYIYDI, ŞİMDİ ÇOBANLIK YAPIYOR

31 Mart yerel seçimlerinde Demokratik Sol Parti’den Kemalpaşa Belediye Başkan adayı olan, Savaş Memiş, şimdiler de çobanlık yapıyor.

 

Savaş Memiş, uzun yıllar Demokratik Sol Parti’nin birçok kademesinde görev aldı. DSP, Kemalpaşa İlçe Başkanlığı yaptı. Son olarak da 31 Mart Yerel seçimlerinde DSP Kemalpaşa Belediye Başkan adayı oldu. Başkan adaylığının ardından İlçe Başkanlığı görevini tekrar devralan Memiş, siyasete bir süre ara vereceğini duyurarak ilçe başkanlığı görevinden istifa edip, çobanlık yapmaya başladı.

 

 

Aktif siyaset yaşamına bir ara vermesi gerektiğini düşünerek böyle bir karar aldığını ifade eden Savaş Memiş “ 10 yıl boyunca ulaşmamız gereken her yere ulaştık. Vatandaşlarımız sesi olabilmek adına çalmadık kapı bırakmadık. Elbette eksikliklerimiz oldu. 10 yıllık bir siyasetten sonra şimdilik biraz ara vermem gerektiğini düşünüyorum. Ama bize siyasete temelli bırakmadık. Tekrar yönetimlerde yer alacağız. Sesimizi daha güçlü duyuracağız. Projelerimizi daha güçlü bir şekilde anlatacağımız günler pek uzak değil. Tekrar geleceğiz. Daha güçlü geleceğiz” dedi.

 

DSP’DE KONGRE HAZIRLIĞI
Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız DSP İzmir İl Başkanı Ramazan Solmaz il ve ilçe bazında kongre süreci içerisinde olduklarını ifade ederek “İlçe Başkanımız artık Kemalpaşa’da ikamet etmiyor. Turgutlu’ya taşındı. Biz çiftçilik ile ilgileneceğini söyledi. Zaten bizde kongre sürecine girmiştik. DSP Kemalpaşa İlçe Başkanlığı kongremiz Temmuz ayında yapılacak. Başkanımız Savaş Memiş’in partimize emekleri çoktur. Bundan sonra da kendisinin siyasi birikimlerinden istifade edeceğiz” dedi.  

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: BAŞKAN, ADAYIYDI,, ŞİMDİ, ÇOBANLIK, YAPIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı