Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 22:09
 
AZiZ KOCAOĞLU'NDAN KEMALPAŞA'YA VEDA ZiYARETi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, veda ziyaretlerini Kemalpaşa'da sürdürdü. Türkiye'de ilk kez İzmir'de uygulanan ova yollarının asfaltlanması projesinin başlangıç noktası Ören'e de uğrayan Başkan Kocaoğlu, "O günden beri 6 bin 500 km arazi yolunu, yani buradan Çin’e kadar uzanacak mesafedeki yolu asfaltladık. Bugün yine bu projenin başladığı yere, sizlerle vedalaşmaya geldim" dedi.
SİYASET Haberi
AZiZ KOCAOĞLU'NDAN  KEMALPAŞA'YA VEDA ZiYARETi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesindeki veda ziyaretleri kapsamında Kemalpaşa ilçesi ve mahallelerindeydi. Ören, Çambel, Akalan, Sütçüler, Yenmiş, Ansızca, Kuyucak, Damlacık ve Ulucak’ta vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Aziz Kocaoğlu, hem vedalaştı hem de 15 yıldır verdikleri destek nedeniyle Kemalpaşalılara teşekkür ederek "helallik" istedi.  Başkan Kocaoğlu'na Cumhuriyet Halk Partisi'nin Kemalpaşa Belediye Başkan adayı Rıdvan Karakayalı, CHP İlçe Başkanı Mehmet Ayçil ve meclis üyesi adayları eşlik etti.

BAŞLADIĞI YERDE VEDA ETTİ
Büyükşehir Yasası’ndaki değişikliğin ardından arazi yollarını asfaltlama projesine Kemalpaşa’dan başladıklarını hatırlatan Başkan Aziz Kocaoğlu, "Türkiye tarihinde ilk kez asfaltlanan arazi yolu Ören’deydi. Kentteki arazi yollarının büyük bölümünü bitirdik. O günden beri 6 bin 500 km arazi yolunu, buradan kuş uçuşu Çin’e kadar uzanacak mesafede bir yolu asfaltladık. Bugün yine bu projenin başladığı yere, sizlerle vedalaşmaya geldim" dedi. 

15 yılda Kemalpaşa’ya 248 milyon lira tutarında yatırım yapıldığını dile getiren Başkan Kocaoğlu, arazi yollarının yanı sıra ilçenin altyapısının da büyük ölçüde tamamlandığını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, çiftçinin, hayvancının kalkınması için de var güçleriyle çalıştıklarını belirterek, "Belediye başkanlığı bir bayrak yarışı, meslek değil. 15 yıl bu görevi bir leke bulaştırmadan, adaletten hiç ayrılmadan, insan ayırmadan, belediyenin parasını 4 milyon 350 bin İzmirlinin kul hakkı görerek hizmet ettik" diye konuştu.

AZİZ BAŞKAN'IN İZİNDEN GİDECEĞİZ
Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa Belediye Başkan Adayı Rıdvan Karakayalı ise Aziz Kocaoğlu’nu uzun uzun anlatmaya gerek olmadığını belirterek, kendisinin yerelde kalkınmanın mimarı, çiftçinin kalkınmasının öncüsü, kooperatifçiliğin uzmanı olduğunu dile getirdi. Başkan Kocaoğlu'nun belediyecilikte açtığı yolda yürüyeceklerini ifade eden Karakayalı, şunları kaydetti:  "Gelecek belediye başkanımızla birlikte Aziz Başkan'ın projelerini artırarak devam ettireceğiz. O her zaman bizim rehberimiz olacaktır. Her zaman onun izinden gideceğiz. Başkanımız Aziz Kocaoğlu hayal bile edilemeyecek işler yaptı.

HALK SİZİ ASLA UNUTMAYACAK 
Ören beldesinin eski Belediye Başkanı Ali Oğuz da "Sizinle çok güzel 15 yıl geçirdik. Sizi hiçbir zaman unutmayacağız. Beldemize yaptığınız yatırımlar için şahsım ve halkım adına teşekkür ediyorum. Sizi her zaman Ören’de ağırlamaktan onur ve mutluluk duyacağız. Başkanım sizi seviyoruz, sağlıklı ve uzun bir yaşam diliyoruz" diye konuştu. 

CHP'nin Kemalpaşa Belediye Meclis Üyesi Adayı ve eski Ulucak Belediye Başkanı Mehmet Türkmen ise "Aziz Başkanım bize hep ağabeylik yaptı. Kendisine ilettiğimiz hiçbir talebi ikinci kez söyletmedi. Ne istediysek yaptı. Aziz Ağabeyimize çok büyük teşekkür borçluyuz" dedi. 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: AZiZ, KOCAOĞLU'NDAN, , KEMALPAŞA'YA, VEDA, ZiYARETi,
Yorumlar
Haber Yazılımı