Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 22:01
 
AYÇİL’DEN KARAKAYALI’YA YANIT
CHP Kemalpaşa Eski İlçe Başkanı Mehmet Ayçil, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı'nın 12 Şubat 2020 tarihli İz Gazete'ye vermiş olduğu demeç ile ilgili olarak bir açıklama yayınladı.
SİYASET Haberi
AYÇİL’DEN  KARAKAYALI’YA YANIT

Ayçil açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

12 Şubat 2020 tarihinde İz Gazete’de Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın yapmış olduğu açıklamayı üzüntü ile okudum. Yazı güç zehirlenmesi yaşayan birinin ağzından dökülen bir nefret söylemi olarak kendini CHP’nin üzerinde görmektir. Bugün genel başkanımız bile kendini parti’nin üstünde görmezken belediye başkanının yaptığı ‘Kemalpaşa’da siyasi güç benim’ açıklaması çok vahim bir açıklamadır. 2004 yılından bu yana görev sürem içerisinde ve son ilçe seçiminden sonra yazılı ve görsel medyada partime ve partililerime zarar verecek hiçbir açıklamada bulunmadım.Belediye Başkanı bu yüzden bizi sessiz kalmakla itham etmiş, yetmemiş bir öğretmen olarak bir öğretmeni yani meslektaşını kültürsüzlük ile suçlama gafletine düşmüştür. Oysaki bir atasözü vardır. Söz gümüşse sükût altındır. Bugüne kadar sadece gerektiği zamanlarda sesimizi yükselttik. Adaylığınız açıklandığı günden itibaren tüm yönetim kurulu arkadaşlarımla gecemizi gündüzümüze katarak, işimizi gücümüzü bırakarak çalışıp zaferi ulaştık Sayın Başkan bu başarıda örgütün Hiç mi payı yok? Bu emeği nasıl görmezden gelebilirsiniz? Yaptığımız açıklamanın tamamen talihsiz bir dil sürçmesi olduğunu ümit ediyorum. Parti içi meselelerin bir daha sosyal medyadan tartışılmaması umarak asli görevinize odaklanmanızı tavsiye ediyorum”

CUMHURİYET HALK PARTİSİ KEMALPAŞA ESKİ İLÇE BAŞKANI MEHMET AYÇİL

 

İZ GAZETE’de yayınlanan röportajda Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın “Belediye başkanları belediye başkanlıklarını yapsın, örgütte kendi işini. Ama ortak çıkarlar doğrultusunda birbirimize etle tırnak gibi sarılacağız. Bunda hiçbir şüphe yok. O bana saygı gösterecek ben ona saygı göstereceğim. Sonuçta bizim ilçe başkanımız, bizim grup başkanımızdır. Biz hep beraber çalışacağız. Örneğin AKP ilçe başkanı bana saldırdığı zaman ben ona cevap vermek zorunda değilim. Onun cevabını bizim ilçe başkanımız vermek zorunda. Muhatabı odur. Ama bunun en güzelini güzel örneklerini şimdi ki ilçe başkanımız gayet güzel yerine getiriyor. Daha önce bu işi yapan arkadaşlarımızda ben bunu görememiştim. Çok sessizlerdi, basın ile araları iyi değildi, şimdi ki arkadaşımız kültür seviyesi gayet iyi, bu konuda heyecanlı, hukukçu, en azından bir şeyler yapmaya çalışıyor. Biz de onu destekliyoruz” ifadeleri yer almıştı.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: AYÇİL’DEN, , KARAKAYALI’YA, YANIT,
Yorumlar
Haber Yazılımı