Haber Detayı
26 Şubat 2019 - Salı 22:22
 
ATATÜRK PORTRE SERGİSİ ZİYARETE AÇILDI
TEMAD (Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği) Kemalpaşa İlçe Başkanlığı’nın ev sahipliğinde düzenlenen Şair ve Sanatçı Ahmet Şafak’ın yaptığı Ahşap üzerine yakma Atatürk portre sergisi Atatürk Evi’nde ziyarete açıldı.
SANAT Haberi
ATATÜRK PORTRE SERGİSİ ZİYARETE AÇILDI

Serginin açılışına, Kemalpaşa Kaymakamı Kemal Kızılkaya, CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Adayı Rıdvan Karakayalı, SP Kemalpaşa Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Özüdoğru, CHP İlçe Başkanı Mehmet Ayçil, SP İlçe Başkanı Arif Gemici, TRT Sanatçısı Bahattin Turan, İzmir Şair ve Ozanlar Derneği Başkanı, İzmir genelinden katılan şairler, TEMAD Başkanı Abdurrahman Baloğlu ve yönetimi ile ve çok sayıda sanatsever katıldı. 

ATATÜRK EVİ, KEMALPAŞA’NIN KÜLTÜR MERKEZİ OLACAK
Açılışta konuşan Kemalpaşa TEMAD Başkanı Abdurrahman Baloğlu Atatürk’ün 8 Eylül 1922 tarihinde kaldığı eski askerlik şubesi binasının Kemalpaşa Kaymakamı Kemal Kızılkaya ve Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu’nun olurlarıyla Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği ve Kemalpaşa Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine tahsis edildiğini söyledi. Baloğlu "Atatürk Evi, Kemalpaşa’nın Kültür merkezi olacak. Onun ilk adımını da bugün adımını atıyoruz. Bugün, bize büyük bir mutluluk veren içimizi sevgiyle, coşkuyla dolduran İzmir’in çeşitli ilçelerinden gelen şairlerimiz, sanatçılarımız aramızda. Programımızda şairlerimizin içimizi ısıtan şiirlerini dinledik. Dileğimiz bundan sonrada bu sanatçı dostlarımızla bu tarihi binada sık sık bir araya gelmek. Bugün ilk kişisel sergisi için bizim dernek binamızı tercih eden sanatçımız Ahmet Şafak’ın sergisini açıyoruz” dedi.  
Şair ve söz üstadı olan Ahmet Şafak’ın farklı bir sanat dalındaki başarısını sergilediğini ifade eden  Kemalpaşa Kaymakamı Kemal Kızılkaya, güzel bir Pazar gününde sanat ve sanatçıyla böyle bir zaman dilimini paylaşıyor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İlim ve sanatın iltifata tabi olduğunu ifade eden Kızılkaya “sanata ve ilime olan saygımız ve bu anlamda üzerimize düşen görevleri yerine getirme çabamız zaten bu anlayışın bir tezahürüdür ”dedi. Eski askerlik şubesi binasının Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği ve Kemalpaşa Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine tahsis edilmesi ile birlikte, aslına geri dönmesi noktasında her geçen gün hızla yol almakta olduğunu belirten Kızılkaya “Eski askerlik şubesi binamız Kemalpaşa için çok önemli bir kültür varlığıdır. Değerli sanatçılarımızın ve kültür aşığı yurttaşlarımızın katkıları bu anlamda çok kıymetlidir. Sanatsız kalmış toplumların hayat damarlarından birisi kopmuştur diyor Ulu Önder Atatürk. Sanat ve sanatçı çok yüksek bir zeka ve aynı zamanda yüksek bir gönül sahibi olmayı gerektiriyor. Aramızda çok kıymetli sanatçılarımız var. Sizleri burada ağırlamak beni ziyadesi ile mutlu etti” dedi.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: ATATÜRK, PORTRE, SERGİSİ, ZİYARETE, AÇILDI,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı