Haber Detayı
24 Ekim 2018 - Çarşamba 11:37
 
ARZU KÜLAHCIOĞLU CHP MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI
Geçmiş dönemlerde Kemalpaşa’da Belediye meclis üyeliği yapan ilçenin sevilen yüzlerinden olan merhum Ahmet Hamdi Külahcıoğlu’nun kızı Avukat Arzu Külahcıoğlu Altıntoz Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye meclis üyeliği için aday adayı oldu.
SİYASET Haberi
ARZU KÜLAHCIOĞLU  CHP MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI

Kemalpaşa’da doğan ve halen burada yaşayan Arzu Külahcıoğlu Altıntoz, 2004 yılından bu yana Avukatlık yapmakta ve eşi Avukat Yılmaz Altıntoz ile birlikte kurdukları Hukuk ve Arabuluculuk bürosunu yönetmekte. İzmir’de ve Kemalpaşa’da geniş bir aileye sahip olduğunu belirten Arzu Külahcıoğlu Altıntoz doğup büyüdüğü ve yaşamını sürdürdüğü, çok sevdiği Kemalpaşa’ya hizmetlerde bulunmak için belediye meclis üyeliğine aday adayı olduğunu söyledi. Kemalpaşa’nın çağdaş ve gelişmiş bir konuma gelmesi için Cumhuriyet Halk Partili bir hukukçu ve bir kadın olarak bugüne kadar edindiği tecrübeleri ile kentine hizmet etme arzusunda olduğunu ifade eden Arzu Külahcıoğlu Altıntoz “Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında belediye meclis üyesi adayı oldum. Kentime hizmet etmekten onur ve gurur duyacağım.” dedi.

BİRAZ KENDİNİZDEN  BAHSEDEBİLİR MİSİNİZ?
1978 yılında Kemalpaşa’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Kemalpaşa’da tamamladım. Üniversite eğitimimi Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladım. 2004 yılında İzmir Barosuna kaydoldum. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku “Avrupa Birliği Hukuku” Bölümünde Yüksek Lisans dersleri aldım. Yüksek Lisans öğrenimime başlamadan önce İngiltere’de Gloscat College General English Language Course’da İngilizce eğitimim sonrasında; Birbeck College University Of London English ForAcademic Legal Purposes, English For Commercial law, European Union Law, King’s College London European Union Law ve aynı zamanda Türkiye Barolar Birliği “Fikri Mülkiyet Hukuku” ile “Enerji Hukuku” konularında eğitim almış bulunmaktayım. Aynı zamanda, 2012 yılından bu yana “marka vekilliği” yapmaktayım.  Avukatlık ve marka vekilliği yanında, 2017 yılında, Adalet Bakanlığı arabulucular siciline kayıt olarak arabulucu olarak da çalışmaya başladım. Tüm bunlarla birlikte, Başkent Üniversitesi tarafından düzenlenen konkordato komiserliği eğitimine katılarak konkordato komiserliği sertifikası almaya hak kazandım. Halen eşim Avukat Yılmaz Altıntoz ile birlikte 2008 yılında kurmuş olduğumuz Altıntoz & Külahcıoğlu Hukuk Bürosu’nu yönetmekte ve çalışmaktayım. Hukuk büromuz, genel olarak, şirketler hukuku, ticaret hukuku, icra iflas hukuku, gayrimenkul hukuku, miras hukuku, marka hukuku, iş hukuku ve sözleşmeler hukuku dallarında çalışmakta ve şirketlere hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Uzmanlık alanım özellikle, şirketler ve ticaret hukuku ile gayrimenkul ve miras hukuku konusundadır. İyi derecede İngilizce bilmekteyim. “Ege Bölgesi Antalyalılar Derneği” ve “Çakabey Rotary Kulübü” üyesiyim. 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: ARZU, KÜLAHCIOĞLU, , CHP, MECLİS, ÜYESİ, ADAY, ADAYI,
Yorumlar
Haber Yazılımı