Haber Detayı
08 Mart 2020 - Pazar 11:05
 
ARTVİNLİLER DERNEĞİ İDBİP ŞEHİTLERİNİ ANDI
Kemalpaşa Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği, Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümünde İdbip’te düzenlenen saldırıda şehit düşen askerimizi anmak için Kemalpaşa Atatürk Anıtında lokma döktürerek, kuran tilaveti gerçekleştirdi.
GÜNDEM Haberi
ARTVİNLİLER DERNEĞİ İDBİP ŞEHİTLERİNİ ANDI

Programa Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, İYİ Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Nizamettin Yılmaz, Ak Parti Meclis Üyesi Okan Bildirici, Kemalpaşa Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İlker Yıldız, dernek yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Kemalpaşa Artvinliler Derneği anma programında yaptığı konuşmada her yıl geleneksel olarak gerçekleştirmiş oldukları Artvin’in düşman işgalinden kurtuluş günü etkinliklerinin eğlence ve müzik programlarını iptal ettiklerini söyledi. Yıldız “Bugün millet olarak hepimiz üzüntülüyüz. Hepimizin acıları büyüktür.  Bugün birlik olma günüdür. Allah birliğimizi daim eylesin. İdlip’te şehit olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum” dedi.

 

 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: ARTVİNLİLER, DERNEĞİ, İDBİP, ŞEHİTLERİNİ, ANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı