Haber Detayı
30 Haziran 2018 - Cumartesi 00:52
 
ALAATTİN YILMAZ İLE SİYASET ÜZERİNE
Kemalpaşalı siyasetçi Alaaddin Yılmaz ile siyaset üzerine bir sohbet gerçekleştirdik. Sorduğumuz sorulara tüm içtenliği ve neşesiyle cevap veren Yılmaz, Kemalpaşa’ya Belediye Başkanı olduğunda nasıl bir profil çizeceğini anlattı.
SİYASET Haberi
ALAATTİN YILMAZ İLE SİYASET ÜZERİNE

KAÇ YILDIR SİYASETTE AKTİF GÖREV YAPIYORSUNUZ?
19.08.1980 İzmir Kemalpaşa doğumluyum. Siyasetteki aktiflikteki ki kastımızı şöyle ifade edeyim; 10 yaşından beri milli görüş siyaseti hareketi içerisinde belli kademelerde görevler aldım. Gün geldi gençlik kolları başkanı gün geldi ilçe yönetim kurulu üyeliği gün geldi ilçe başkanı gün geldi İl başkan yardımcılığı gibi görevler aldım. Allah’ımıza hamd olsun ki tertemiz bir maziye sahip olan siyasi bir hareketin içerisinde bugüne kadar siyaset yaptım. Yani toplamda baktığımız zaman 30 yıllık bir siyasetçi diyebilirsiniz. 

SİZİ HEP SAADET PARTİLİ 
OLARAK TANIDIK, DİĞER SİYASİ PARTİLERDE GÖREV ALMAYI 
DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ YA DA 
SİYASİ PARTİLERDEN SİZE 
TEKLİF GELDİ Mİ?
Biz zaten Milli takımda oynuyoruz, başka bir takımda oynamamıza gerek yok. Öncelikle şunu söyleyeyim ben siyasette bir başka siyasetçiye teklifin içeriğine bakarım. Maddiyat, koltuk bunlar bize teklif edilecek şeyler değil. Milletimize hizmet söz konusu ise eğer Kemalpaşa’ya, Kemalpaşalıya hizmet söz konusu ise ben partiler üstü düşünürüm. Bunu da açık net ifade ediyorum. Bütün partilere de eşit mesafedeyim. Bu partiler memleketimizin renkleri, zenginlikleri. Ama böyle bir teklif de aldık dersek yanlış olur, yalan olur, haksızlık olur. Şuan görevde bulunan arkadaşlara saygısızlık olur. 

SAADET PARTİSİ'NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SİZ MİSİNİZ VE SİYASETTE VATANDAŞLARIN GÖNLÜNE DOKUNABİLECEK MİSİNİZ?
SP’nin belediye başkan adayı olup olmadığımıza öncelikle SP’nin kıymetli genel başkanı, ardından yetkili kurumları, ardından da aziz milletimiz karar verecek. Ben 20 yıldır yol arkadaşlarıma hep şunu söylüyorum. Siyasette taraf olmak siyasette bir siyasi partinin çatısı altında olmak insanları mutlu eder güçlendirir. Ama özellikle Kemalpaşa bazında şunu değerlendirirsek benim bir partim yok diyebilirim çünkü AK Parti’de MHP’de CHP’de BBP’de İyi Parti’de DP’de SP’de hepsi benim zaten, hepsine aynı uzaklıkta ve yakınlıktayım. Belediye Başkanlığı hususuna gelirsek; ben 20 yıldır her gece aynı rüyayı görüyorum. O yüzden siyasetteki ana amacımız kaldırım yapmak, parkları yeşillendirmek değil elbette bunlar belediye başkanlığının gereği. Ben 105 bin insanın yüreğine talibim. Diğer siyasetçilerden beni ayıran en büyük özellik şu olacaktır, ben onların ceplerine değil kalplerine dokunacağım.  

BUGÜNE KADAR GÖREV 
YAPMIŞ KIYMETLİ BELEDİYE 
BAŞKANLARIMIZI BİRER 
CÜMLE İLE TANIMLAR MISINIZ? 
Sondan başlayacak olursak; Sayın Belediye Başkanımız Arif Uğurlu genç, dinamik, yakışıklı, belagat uzmanı, çevresindeki bütün olumsuzlulara rağmen bir şeyler yapma gayretinde olan bir başkan. Eski Başkanlarımızdan Sayın Rıdvan Karakayalı, eğitimci, Kemalpaşa CHP’ye uzun yıllar sonra belediye başkanlığını kazandırmış kişi, emekli bir siyasetçi. Sayın Yakup Karaca, hocam, abim, büyüğüm. Eski başkanlarda Sayın Rıdvan Üreten, çok sever ve sayarım. Sayın Mehmet Ali Özüdoğru, Kemalpaşa eski belediye başkanı. 

NAMI “EFSANE” OLARAK 
BİLİNEN MEHMET ALİ 
ÖZÜDOĞRU’NUN YERİNİ 
KİM DOLDURABİLİR?
Kemalpaşa tarihi içinde Sayın Mehmet Ali Özüdoğru’yu Ertuğrul Gazi gibi görüyoruz. Yeni bir yolun başlangıcını açan bir lider.  Ama emin olun tarih yeni Fatih Sultan Mehmet’leri de yazacaktır.  

YEREL SEÇİMLERDE İTTİFAK 
OLACAK MI, BU KONU İLE 
ÖNGÖRÜNÜ0Z NEDİR?
Bizim ittifakımız milletimiz ile olur. Biz kirli pazarlıkların içinde asla olmayız. Biz bugüne kadar kendimiz çizdik, kendimiz oynadık. Bundan sonrada böyle olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Açık ve net olarak ifade ediyorum bizim vereceğimiz her kararın altında milletimizin imzası olacaktır. 

YAŞITTA OLMANIZ İTİBARİYLE KEMALPAŞA BELEDİYE 
BAŞKANI ARİF UĞURLU İLE 
ARANIZ NASIL?
Kemalpaşa Belediye Başkanımızı severim, sayarım, hürmet duyarım. O da bize karşı hep saygılı ve hürmetli olmuştur ve bunu da her yerde ifade etmişimdir. Siyaset ayrışmanın bir nedeni olmamalıdır. O yüzden sayın belediye başkanımızla bu durumu hep muhafaza etmişizdir. Ama seçim atmosferine giriyoruz. Neler olacak hep beraber göreceğiz. Yoksa ben şahsını severim, değerde veririm. Kendisi de aynı şekilde beni sever ve değer verir.  Bunu da iyi bilirim. Ben gönlü güzel biriyim, bütün adayları severim. 

SİYASETTEKİ 
AMACINIZ NEDİR?
Elimizi milletin cebine sokmak değil, gönüllere dokunmaktır. En büyük hayalim Kemalpaşalı gençlerin ve kendini genç hissedenlerin geleceğe büyük bir umutla bakmalarını sağlamak. 

KEMALPAŞA İLE İLGİLİ 
VAADİNİZ NEDİR?
Kemalpaşa’ya beşinci köprünün yapılması için bir nehir yok. Ama biz yıkılmış gönül köprülerini tekrardan inşa edeceğimize ve Kemalpaşa’nın gençlerine ağabeylik yapacağımıza buradan söz verebiliriz. 

KEMALPAŞA BELEDİYE 
BAŞKANI ARİF UĞURLU’YU 
BAŞARILI BULUYOR MUSUNUZ?
En azından başarısız bulmuyoruz. Ama daha iyilerini yapabilecek insanlarımız da Kemalpaşamız'da var. 

KEMALPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ARİF UĞURLU İLE SİZİN HİTABET BECERİNİZ KARŞILAŞTIRILIYOR, BUNA NE DİYORSUNUZ?
Sayın belediye başkanımızın güzel konuştuğunu düşünüyorum. (Peki siz?) Bizim de iyi kötü beğenenlerimiz var. 

SEÇİLDİĞİNİZ TAKDİRDE NASIL BİR BELEDİYE BAŞKANI 
OLACAKSINIZ?
Tebessüm eden, arka kapıdan kaçmayan, her sabah evinden çıkıp esnaf ziyareti yaparak belediyeye giden,  cenazesinde, düğününde düğün ve cenaze sahibi gibi hem tebessüm edip hem de ağlayan, bir sorunu olduğunda benim başkanım var diye düşündüren bir belediye başkanı olacağım.   

DİĞER SİYASİ PARTİLER 
HAKKINDA BİRER CÜMLE 
ALABİLİR MİYİZ?
AK Parti; Anadolu’nun yıllara inat haykırışı. CHP; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti. MHP; Memleketimizin olmazsa olmazı. İYİ Parti, iyi olur inşallah. BBP, sadakatin siyasi adı. SP, ailem, nefesim, Türkiye’nin her daim kalkanı, inanmış bir grup adamın firavunlara karşı Musa duruşunun kalesi.

KEMALPAŞA AK PARTİYİ
NASIL GÖRÜYORSUNUZ?
Benim çok fazla yorum yapmam yanlış olur. Lakin sadece Ak parti için değil bütün partiler için geçerli olarak şunu ifade edeyim. Partilerin kuruluş aşamalarında kimse yokken ben varım diyenlerin partilerine maddi ve manevi her türlü katkıyı yapan insanların uzaklaştırıldığını görüyorum. 

Özellikle direklere bayrak asmak için soğuk kış gününde mücadele eden gençlerin dışlandığını görüyorum. Kısaca şunu ifade edeyim, doğru siyasetçi yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişmemeli. Vefa İstanbul’da bir semt adı olarak kalmamalı. 
DİĞER SİYASİ PARTİ İLÇE 
BAŞKANLARI İLE ARANIZ NASIL?
SP İlçe Başkanımız Sayın Ayhan Acar benim dostum, yol arkadaşım, kardeşim. MHP İlçe Başkanı Sayın Mustafa Gözütok benim çocukluk arkadaşım, sırdaşım. İyi parti ilçe Başkanı Sayın Hüsnü Teoman’la çok bir samimiyetim yok, ama beyefendi biri. CHP İlçe Başkanı Sayın Mehmet Ayçil’le aramızda yaş farkı var, kuşak çatışması yaşıyoruz. Ben halı saha maçına gidiyorum o gelemiyor.(karşılıklı gülüşmeler) Tabi bu işin latifesi. 

TÜRKİYE’DE ÖRNEK ALDIĞINIZ SİYASİ LİDERLER KİMLERDİR?
Necmettin Erbakan, Alparslan Türkeş,  Muhsin Yazıcıoğlu

HANGİ FUTBOL TAKIMINI 
TUTUYORSUNUZ?
Genelde siyasetçiler pek tutukları takımları söylemezler ama ben hep söylediğim gibi milletimden hiç bir şey gizleyip saklamayacağım bu yüzden Galatasaraylıyım, sizinde yönetimde olduğunuz Kemalpaşaspor bizim için çok kıymetli ve her zaman her şartta yanındayız. Ancak Sütçülerspor Kulübü yönetim kurulu üyesiyim. 

SON OLARAK KEMALPAŞA İLE İLGİLİ NE SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?
En büyük hayalim, en büyük sevdam yıllardır kurgusunu yaptığım şey gerçekten de Kemalpaşalı gençlerin özgüvenine hizmet etmek. Kemalpaşalı gençlerin bizde bu işi yapabiliriz demesine vesile olmak. 1 oy olan siyasi partinin mensubu olarak nasıl başaracaksın diye sorduklarında şu cevabı veriyorum. Biz 250 kiloluk mermiyi Çanakkale sırtlarında ya Allah diyip topun ağzına süren Seyit Onbaşıların torunlarıyız. Biz atının üstünde Malazgirt’e koşup gelen Sultan Alparslan’ın torunlarıyız.  Biz 40 milletvekili ile bir gece de Kıbrıs’ı almış Necmettin Erbakan’ın evlatlarıyız.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: ALAATTİN, YILMAZ, İLE, SİYASET, ÜZERİNE, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı