Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 21:18
 
AK PARTİ İLÇE BAŞKANI DEMİRTAŞ “KARAKAYALI, ÜNİVERSİTE HAKKINDA AÇIKLAMA YAPMALI”
AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş, Ulucak’ta açılması planlanan Üniversite’nin iptali olayı ile ilgili Belediye Başkanı Karakayalı’nın sessiz kalmasını eleştirerek, Kemalpaşa halkının bilgilendirilmesi gerektiğini söyledi.
KEMALPAŞA Haberi
AK PARTİ İLÇE  BAŞKANI DEMİRTAŞ  “KARAKAYALI, ÜNİVERSİTE  HAKKINDA AÇIKLAMA  YAPMALI”

Demirtaş yapmış olduğu açıklamada “Geçtiğimiz günlerde Kemalpaşa Belediyesi’nin CHP’li Belediye Başkanı bir açıklama yapmış ve vatandaşlarımız dâhil ilçede yaşayan herkesi heyecanlandırmıştı. Ancak aradan bir hafta geçmeden belediyede çalışan bir işçi belediye adına asılsız ve mesnetsiz ifadelerle dolu partimizi kötüleyici bir açıklama yaparak üniversitenin AK Parti tarafından iptal ettirildiğini ifade ediyor. Gelen tepkiler üzerine açıklamanın kendi şahsi fikri olduğunu ifade ediyor. Bizim muhatabımız bile olmayan bu kişiye cevap vermek adına değil ancak halkımızı doğru bilgilendirmek adına bu açıklamayı yapma gereği duyup, CHP’li Başkanın verdiği sözlerden birini daha yerine getirmediği için üniversitenin iptal olduğunu belirtmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Karakayalı’ya Belediye Meclisinden Cumhur İttifakının tam desteği ve oy birliği ile İzmir Demokrasi üniversitesi ile Belediye Başkanının protokol imzalamasına tam yetki verildiğini ve yetki verilmesine rağmen üniversite ile herhangi bir protokol imzalamadığını söyleyen Demirtaş “Belediye başkanının yaptığı bir protokol yoķki üniversiteyi iptal etsin. Sayın Belediye Başkanı  Demokrasi Üniversitesi gelecek deyip, Kemalpaşalılara özellikle de Ulucaklı hemşerilerimize boş vaatlerde bulunmuştur. Karakayalı, Demokrasi Üniversitesine kongre merkezi, eski belediye binası, sosyal tesisler ve Ulucak’ta bulunan eski belediye binasını vereceğini taahhüt etmiş ancak daha sonra Yaşar Üniversite ile görüştüğü için Demokrasi Üniversitesine taahhüt ettiği yerleri veremeyeceğini sadece Ulucak’ta bulunan eski belediye binasını vereceğini bildirmiştir. Karakayalı’nın bu tutumu karşısında Üniversite yönetimi verilen bir bina ile faaliyet gösteremeyeceklerini belirtip, kararlarından şimdilik vazgeçtiklerini iletmişlerdir. Olayın gerçeklik boyutu budur” diye konuştu.

 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: AK, PARTİ, İLÇE, , BAŞKANI, DEMİRTAŞ, , “KARAKAYALI,, ÜNİVERSİTE, , HAKKINDA, AÇIKLAMA, , YAPMALI”,
Yorumlar
Haber Yazılımı