Haber Detayı
10 Aralık 2018 - Pazartesi 13:10
 
AK PARTİ'DE BAŞVURU SÜRECİ TAMAMLANDI
Kemalpaşa’da Ak Parti’den Belediye Başkanı ve meclis üyesi olamak isteyen adaylar başvuru dosyalarını teslim etti. İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş, AK Belediyecilik anlayışı ile Kemalpaşa’ya hizmet etmek isteyen aday adaylarının, partiye ilgisinin yoğun olduğunu söyledi.
SİYASET Haberi
 AK PARTİ'DE BAŞVURU SÜRECİ TAMAMLANDI

AK Parti’de 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesi, belediye başkanlığı ve meclis üyelikleri için aday adaylık sürecinde, 3 Belediye başkan aday adayı ve 81 belediye meclis üyesi aday adayı dosyasını teslim edildi. 

AK Parti’de, Kemalpaşa Belediye Başkanlığı adaylığı için müracaat eden isimler; 2004-2009 yılları arasında görev yapan eski Belediye Başkanı yapan Yakup Karaca, Emekli Öğretmen Yunus Gökduman ve İş Adamı Necati Yazar oldu. Ak Parti Genel Merkezi mevcut başkanlar için başvuruya gerek olmadığını duyurmuştu. Bu yüzden Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, aday adaylık başvurusu yapmadı.

Belediye Meclis üyeliği için 81 aday adayı AK Parti İlçe Başkanlığından dosya alarak, müracaatlarını yaptı. Bu müracaatlardan ikisi bayan.

Aday adaylığı sürecinde birbirinden değerli aday adaylarının müracaatlarını kabul ettiklerini söyleyen,  AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş “ Ak Parti’de makam yarışı yoktur.  AK Partide “Halka ve Hakka” hizmet yarışı vardır. Bu anlayışla, yerel yönetimlerin bir parçası olup, hemşerilerimize hizmet etmek adına, 3 belediye başkan aday adayı ve 81 belediye meclis üyesi aday adayı partimize başvurdu. Yoğun başvurunun olduğu bu süreçte kapımız herkese açık oldu. Tüm aday adaylarımıza eşit mesafede yaklaştık. Genel Merkezimiz mevcut başkanlar için adaylık başvurusuna gerek olmadığını duyurmuştu. Bu sebeple mevcut 

Kemalpaşa Belediye Başkanımız Arif Uğurlu’nun başvuru yapmasına gerek kalmadı. Bu süreçte kendisi de vardır.  Belediye Başkan adayımız ve meclis üyesi adaylarımı açıklandığı gün, aday olamayan diğer aday adaylarımız ile birlikte hedefe kilitlenip, tek yumruk olacağız. Belediye Başkan adayımız, meclis üyesi adaylarımız, ana kademe yönetimimiz, kadın kollarımız, gençlik kollarımız ve Ak Parti sevdalıları ile birlikte seçim kampanyamızı yürütüp, seçimi en yakın rakibimize fark atarak kazanacağımıza inanıyorum. Kemalpaşa’nın makûs talihi son 4,5 yılda Ak Belediyecilik ile değişmiştir. Kemalpaşa’da bugüne kadar yapılmayan, devrim niteliğinde büyük projelere imza atılmıştır. Belediyemiz bugüne kadar yapmış olduğu projeler ile Türkiye’de ‘ilkleri ve enleri’ başarmıştır. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra da, daha iddialı projeler Kemalpaşa’yı bekliyor” dedi.

 
Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: , AK, PARTİ'DE, BAŞVURU, SÜRECİ, TAMAMLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı