Haber Detayı
30 Nisan 2020 - Perşembe 21:30
 
AĞAR KONGREDE ADAY OLACAK
Kemalpaşa Ak Parti olağan İlçe Kongresinin Covid-19 salgını sebebi ile ertelenmesinin ardından, Genel Merkez tarafından Kongre süresine kadar Ak Parti İlçe Başkanlığına Bülent Aksakal atanmıştı. Uzun süredir aday olup olmayacağı merakla beklenen ve Genel Merkez tarafından İlçe Başkanlığı için adaylar arasında adı geçen Yahya Ağar kongrede aday olacağını açıkladı.
SİYASET Haberi
AĞAR KONGREDE ADAY OLACAK

Yahya Ağar’ın Adaylık ile ilgili açıklaması;
Kıymetli Kemalpaşalı hemşehrilerim ve partimize gönül vermiş Değerli dava arkadaşlarım.

 

Öncelikle Dünya’yı tehdit eden Kovid-19 salgınından ötürü ülkemizde ve yurtdışında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Ayrıca hastanelerde tedavi gören hastalarımıza da acil şifalar dilerim.

 

Onbir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının ülkemize ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini Rab’imden niyaz ederim.
 

Değerli dava arkadaşlarım bilindiği üzere 22 Mart’ta yapılacak olan AK Parti olağan kongresinde ilçe başkanı adayı olacağını ifade etmiştim. Tüm Dünyayı tehdit eden kovid-19 salgını ile etkin mücadele kapsamında tüm ilçelerimizdeki kongreler iptal edildi. Bu süreçte dönemin İlçe Başkanı ve yöneticilerinin bir kısmı nüfus kullanılarak istifa ettirilip ilçe yönetiminin düşmesine sebep olundu.
Genel merkezde belirsizliğin ortadan kaldırılması için daha önce aday olarak önerdiği Sayın Bülent Aksakal’ı İlçe Başkanı olarak atadı. Atanan ilçe başkanı da yakın zamanda ilçe yönetimini oluşturup olağan kongre tarihine kadar görev yapacak.

 

31 Mart yerel seçimlerinde yaşanan seçim kaybı parti içinde ciddi üzüntüye sebep olmuş, gereken dersler çıkarılmış, alınması gereken önlemler ışığında, Parti üyelerimiz ve delegasyon tarafından irdelenerek, Önümüzdeki süreçte yapılacak olan ilçe kongresinde davamıza yürekten inanmış idealist arkadaşlarımla birlikte İlçe Başkanlığına adaylığımı tekrar açıklıyorum.

 

Amacımız, dünya liderimiz saygıdeğer Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Kemalpaşa’ya yeniden Ak Parti Belediyeciliğini kazandırmak, güçlünün değil, haklının yanında hakkı el üstünde tutup sessiz çoğunluğun sesi olmaktır.

Allah bizleri çıktığımız bu yolda utandırmasın.
Hepinizi Sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Ümit YILDIZ / Nif Haber

Kaynak: Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: AĞAR, KONGREDE, ADAY, OLACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı