Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 16:33
 
ACAR'DAN İSTİFA AÇIKLAMASI
Saadet Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanlığında son günlerde yaşananlara ilişkin Eski İlçe Başkanı Ayhan Acar bir basın açıklaması yaptı.
SİYASET Haberi
ACAR'DAN İSTİFA AÇIKLAMASI

Toplantıda Ayhan Acar’ın konuşmasından önce söz alan Alaaddin Yılmaz “Konuyla ilgili kamuoyunu çok fazla vebale sokmamak, dedikoduya sebebiyet vermemek adına 2 gün öncesine kadar sustuk. Susmanın en hayırlı şey olduğuna inandık. Ve susanın kazanacağına iman ederek bunları yaptık. Ama gördük ki bazı hakikatlerin saklanması, fitnenin fesatın, yalanın dolanın kamuoyunda konuşulmasına sebebiyet verdi. Bu nedenle Ayhan Acar başkanlığında toplanan başkanlık divanımız bu konu ile alakalı kimsenin şahsına hakaret etmeden basın açıklaması yapma kararı verdik. Bu açıklama yaklaşık 90 kişilik yönetim kurullarımızın ve tüm kademelerin sözlerini içermektedir.  Bu açıklamayı yapmak hepimiz için çok zor, acı ve içimizi karartan bir durum olduğunu da bilmenizi istiyorum. Allah bugüne kadar beraber olduğumuz günlerde birbirimize güç katmamıza vesile olan imanımızı korusun. Bundan sonraki yürüyüşümüzde de bu güne kadar olduğu gibi onurlu, şerefli ve haysiyetli kalabilmeyi hepimize nasip etsin” dedi. 
Yaşananları ilişkin basın açıklaması yapan Saadet Partisi Eski İlçe Başkanı Ayhan Acar şunları söyledi.

“Son günlerde yaşanan olayların içeriği ile alakalı, gerçek ve en doğru bilgileri aziz milletimizle paylaşmak adına bu toplantıyı tertip etmiş bulunuyoruz. Saadet Partisi İlçe Teşkilatının ana kademe, kadın kolları ve gençlik kollarının tamamı ortaya çıkan son durum münasebetiyle görevlerinden istifa etmiş bulunmaktadırlar. Milli görüş davasına ve Erbakan hocamızın bize her zaman öğrettiği temel esaslarımıza bağlılıktan ve sadakatten hiçbir zaman vazgeçmemiş olan bizler, gel dediğinde gelen, ver dediğinde veren, koş dediğinde koşan kardeşlerimizin emeğini hiçe sayan, oturmuş olduğu koltukları hazır bulan, ilmi siyasetten mahrum ve ülkemizin geleceği hakkında hiçbir kanaati olmayanların hırs, entrika ve kirli bir oluşumun parçası olmamak adına bu kararı almış bulunuyoruz. Ömürlerini millet ve memleket sevdası üzerine kuran tüm kardeşlerimizle, almak zorunda olduğumuz bu karardan asla mutlu değiliz. Çözüm önerisi tekliflerimiz, diyalog çabalarımız ve bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalarımız yok sayılmış ve görmezden gelinmiştir.Kamuoyunu bilgilendirmek adına net olarak ifade ediyoruz ki, hiçbir kardeşimiz, dün olduğu gibi bugünde herhangi bir siyasi partinin belediye başkan adaylığı, belediye başkan yardımcılığı veya meclis üyeliği gibi nazik teklifleri ve davetleri kabul etmeyecektir. 

Kemalpaşa Eski Belediye Başkanı Mehmet Ali Özüdoğru beyefendiye, tecrübeli yeni  ilçe belediye başkanı,arkadaşlarına ve Kemalpaşa’da seçime katılacak tüm siyasi partilerin kıymetli adaylarına başarı dileklerimizi iletiyoruz. Son olarak istifamız, görevden alınmamız veya istifaya zorlanmamız  gibi kamuoyunu muallakta bırakan konulara açıklık getirmek adına da yeni görevlendirilen sayın Arif Gemici’nin sosyal medyada yapmış olduğu açıklamalarda il başkanının görevden  alma açıklamalarının doğru olmadığının en bariz ispatıdır.

Teferruata takılmadan bu açıklamanın son açıklamamız olduğunu, lakin konunun içeriği hakkında kamuoyuna yanlış bilgi verilmesi söz konusu olur ise bugün vicdanımızda tuttuğumuz hakikatler en doğru ve şedit şekilde milletimizle paylaşılacaktır. Tekraren tüm adaylara ve çalışma arkadaşlarına başarılar diliyor, Kemalpaşa’nın geleceği ve gençleri için en hayırlısının gerçekleşmesi gayretiyle çalışacağımızı aziz milletimize arz ediyoruz. Kazanan Kemalpaşamız olsun.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: ACAR'DAN, İSTİFA, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı